To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: MBP
  
   „Tydzień Bibliotek” – w podsumowaniu…    -   21/5/2009
Po święcie bibliotekarzy
„Tydzień Bibliotek” jest ogólnopolskim programem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jest to coroczne, tygodniowe święto bibliotekarzy, bibliotek i miłośników książek. Ma na celu popularyzację wizerunku biblioteki, jako nowoczesnego centrum edukacji i informacji oraz zawodu bibliotekarza, jako animatora kultury i nawigatora wiedzy. A co niezwykle ważne, w dobie Internetu i telewizji cyfrowej, dni te służą promocji czytelnictwa i zainteresowania książką. W tym czasie, w całym kraju organizowane są rozmaite imprezy dla dzieci, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych. Tegoroczny „Tydzień Bibliotek”, trwający od 8-15 maja, upływał pod hasłem: „Biblioteka to plus”.

Ogloszenie
>

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie swoje święto rozpoczęła od spotkania jej pracowników z władzami miasta i zaproszonymi gośćmi. Inaugurację wzbogaciło otwarcie wystawy „Gen. J. Bem – żołnierz, patriota, bohater wiecznych nadziei” połączone z prelekcją, znawczyni tego tematu, pani Alicji Majcher – Węgrzynek. Program przygotowanych atrakcji na poszczególne dni, był na tyle urozmaicony, że każdy mógł dla siebie znaleźć coś interesującego. Wszystkie bowiem działy i filie MBP, przygotowały różnorodne formy słowne i wizualne, prześcigając się w pomysłach: zajęcia literacko - plastyczne, konkursy, wystawy, zabawy, spotkania autorskie i klubowe, pogadanki i lekcje biblioteczne. Każdą z tych imprez, ujętą w stosowną oprawę plastyczną, uzupełniały „Dni otwarte” – dające możliwość poznania wszystkim zainteresowanym, poszczególnych działów i filii oraz „tajemniczej” drogi: od momentu zakupu książki, po chwilę, kiedy trafia ona do rąk czytelnika. Szczegółowy program, umieszczony na tarnowskich portalach, w lokalnej prasie i na stronie Biblioteki, zapraszał do skorzystania z przygotowanej oferty, a ogłoszona na miesiąc maj abolicja, zachęcała do zwrotu przetrzymywanych książek. Niewątpliwie jednym z ciekawszych przedsięwzięć był, organizowany od kilku lat, kiermasz „Książka dla Biblioteki”. I tym razem nie zawiodła się nasza Biblioteka na mieszkańcach Tarnowa. Wykazali się oni dużym zrozumieniem i życzliwością. Dzięki ich hojności, zbiory biblioteczne wzbogaciły się o 70 nowych tytułów. W zamian, ofiarodawcy zostali uwiecznieni na liście darczyńców MBP. „Tydzień Bibliotek” to wyjątkowa okazja do promowania Biblioteki w środowisku lokalnym. To jedyna w roku impreza pozwalająca wyjść Bibliotece „na ulice miasta” i integrować się z jego mieszkańcami. Tarnowscy bibliotekarze mieli w tym roku wiele okazji do satysfakcji: tegoroczne święto przyciągnęło rzesze zainteresowanych. A nic tak nie cieszy, jak widoczne efekty pracy i nowe twarze obok stałych bywalców Biblioteki. (MG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 19:21:35
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html