To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Teatr Młodego Widza: „Tomcio Paluszek”    -   22/5/2009
Dzień Dziecka w MCK
Opowiedzianą w niezwykle zabawny sposób historią dzielnego Tomcia Paluszka, który broni Królewnę przed złym Zbójem Madejem – wykonaniu Teatru Banialuka z Bielska Białej przygotowało Mośckie Centrum Kultury na Dzień Dziecka. Bajka zaprezentowana zostanie w niedzielę 31 maja o godz. 11:00 – a po spektaklu na najmłodszych czekać będzie bajkowy clown Taperirni, wystawa prac plastycznych „Mój wymarzony Dzień Dzieck”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i wręczenia nagród, malowanie twarzy i słodka niespodzianka. Z kolei 1 czerwca o godz. 10:00 zaprezentowany zostanie spektakl „Cudowna lampa Alladyna” Teatru Współczesnego w Krakowie.

Ogloszenie

Jak już pisaliśmy, dzięki wielu pomysłom inscenizacyjnym (reżyseria – Witold Mazurkiewicz) publiczność bierze interaktywny udział w przedstawieniu i może opowiedzieć się po stronie ulubionego bajkowego bohatera. Widzowie uczestniczą także w licznych prowadzonych przez bajkowe postaci zabawach. Przedstawienie grane jest w planie aktorskim i planie lalkowym. Specjalnie dla maluchów wystąpią pomysłowo animowane i działające na wyobraźnię lalki: niemal trzymetrowy dwugłowy olbrzym Zbój Madej, śliczna Królewna i jej obrońca Tomcio Paluszek. To rytmiczne, płynnie prowadzone przez aktorów Banialuki przedstawienie całkowicie wciąga widzów w głębię teatralnej krainy. Bajkowa atmosfera, marynarski klimat, awanturnicze przygody, ale i opowieść z morałem. Tomcio Paluszek to przedstawienie o tym jak być sobą — Tomcio Paluszek staje się odważny, a Królewna przestaje być kapryśna, samolubna i uczy się zauważać innych. Sympatyczne postaci, pomysłowa scenografia w przyjaznych pastelowych kolorach (Jerzy Rudzki), rytmiczne i liryczne piosenki (muzyka – Krzesimir Dębski) na pewno zaczarują najmłodszych.
Reżyseria: Witold Mazurkiewicz, scenografia: Jerzy Rudzki, muzyka: Krzesimir Dębski, aktorzy: Katarzyna Pohl, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Piotr Tomaszewski.

Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założyli go w 1947 roku artyści plastycy Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski. Plastyczny rodowód teatru na wiele dziesięcioleci zadecydował o artystycznym obliczu Banialuki. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone. Uczestniczyła w najbardziej prestiżowych festiwalach teatralnych, m.in. w Edynburgu, Awinionie, Cividale Nowym Jorku i Charleville-Mezieres. Zdobyła wiele najwyższych nagród i wyróżnień na najbardziej renomowanych przeglądach. Z teatrem współpracowało i współpracuje grono wybitnych artystów.W Banialuce powstają duże przedstawienia teatralne, w wieloosobowej obsadzie aktorskiej, zaskakujące inscenizacyjnym rozmachem, bogactwem środków formalnych i wysmakowaną plastyką. Przyciągają zarówno publiczność młodszą jak i młodzież, dla której oferta repertuarowa Banialuki jest niezmiernie atrakcyjna. Spektakle ceni tak publiczność jak i krytycy, czego wyrazem są także przyznawane Banialuce prestiżowe nagrody artystyczne.
Od 1966 roku Banialuka jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek, jednego z najważniejszych przeglądów lalkarskich świata.

Sponsorami propozycji przygotowanych przez MCK na Dzień Dziecka są: Sony Centre, Herbaciarnia AD REM, Remdźwig Sp. z o.o., Azoty Tarnów.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MCK, tel. 014 633 46 21.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:42:51
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html