To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Przyjadą Włosi na targi   -   31/5/2004
Powiat dąbrowski oraz gminy Dąbrowa, Olesno, Radgoszcz i Szczucin podpisały porozumienie o współpracy z włoskim Stowarzyszeniem Gmin Górskich regionu Montana. Włoscy partnerzy przyjadą do Dąbrowy najprawdopodobniej na Targi Gospodarcze Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które odbędą się 20 czerwca.

Ogloszenie
>

- Włosi są zainteresowani przede wszystkim wymianą młodzieży. Podczas wizyty była również mowa o inwestycjach, głównie związanych z ochroną środowiska oraz wymianą technologii. Dwustronna umowa zostanie podpisana podczas ich wizyty w Dąbrowie, która wstępnie ustalona została na czerwiec - mówi starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski.
Oprócz wymiany młodzieży porozumienie zakłada współpracę kulturalną, wymianę tradycji, spotkania pomiędzy podobnymi stowarzyszeniami, nawiązywanie kontaktów gospodarczych, handlowych i turystycznych, wspólne konkursy oraz wymianę doświadczeń samorządowych.

- Włosi zaproponowali również porozumienie trójstronne z Maltą, z którą oni współpracują. Ważne jest, że współpraca wynikająca z porozumienia między trzema stronami, może być finansowana z funduszy europejskich. Ponadto Włosi mają duże doświadczenie w staraniach o pieniądze unijne, chcą nam pomóc się o nie ubiegać - dodaje starosta.

Samorządy, które podpisały porozumienie, mają także nadzieję na nawiązanie szerszych kontaktów turystycznych pomiędzy obu regionami. W dalszej perspektywie spodziewane są również kontakty ekonomiczne i handlowe. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 23:15:52
IP     : 100.28.0.143
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html