To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bank Dziecięcych Uśmiechów    -   25/5/2009
Na realizację marzeń i pasji
Druga edycja tegorocznego Programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” została właśnie rozstrzygnięta. Po raz kolejny wsparcie trafiło także do powiatu tarnowskiego. Do wyróżnionego w pierwszej edycji tarnowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy razem”, dołączyło Publiczne Przedszkole w Ołpinach.

Ogloszenie
>

Stowarzyszenie „Bądźmy razem” stwarza dzieciom niepełnosprawnym warunki, aby mogły wchodzić w życie społeczeństwa na równi z dziećmi zdrowymi. Dotacja Fundacji Banku Zachodniego WBK została przeznaczona na zorganizowanie trzydniowej wycieczki do Warszawy dla 45 niepełnosprawnych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Program wycieczki objął zwiedzanie Wilanowa, Zamku Królewskiego, wyjście do teatru i do ZOO oraz wiele innych atrakcji. Także w ubiegłym roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy został dostrzeżony przez Fundację i otrzymał dotację na organizację hipoterapii dla swoich podopiecznych. –W naszej sytuacji gospodarczej i w dobie kryzysu trzeba zauważyć, że problem niepełnosprawności mocno wiąże się z problemem biedy – mówi Renata Wrzos, Prezes obdarowanego stowarzyszenia. –Niepełnosprawność bardzo dużo kosztuje i są to wydatki, które rodzina chorego dziecka, musi ponosić – dodaje. Wielu z obdarowanych dzieci po prostu nie stać na podobne wyjazdy.
Fundacja Banku Zachodniego WBK od ponad 10 lat pomaga dzieciom z rodzin ubogich, bezrobotnych, a także znajdującym się pod opieką ośrodków opiekuńczych i wychowawczych. Rocznie wspiera ok. 30 000 najmłodszych. –Chcemy, aby dzieci z rodzin ubogich miały takie same szanse, jak ich bogatsi rówieśnicy – mówi Ewa Sobczyk, Prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK. –Nie ma lepszego sposobu, aby ułatwić im start w dorosłość, niż inwestowanie w ich edukację oraz rozwój talentów, co poszerza ich horyzonty myślowe i pozwala budować światopogląd – dodaje.

Rozstrzygnięta właśnie II edycja programu przyniosła kolejną dotację dla placówki z powiatu tarnowskiego. Dzięki niej 20 dzieci z Publicznego Przedszkola w Ołpinach weźmie udział w warsztatach teatralnych. Całość dofinansowanego projektu zakłada wyjazd do Tarnowa na spektakl „Przygody Koziołka Matołka”, spotkanie z aktorem oraz zakup koszulek dla chłopców i balerin dla dziewczynek w celu organizacji i realizacji własnych przedstawień.
Podejmowanie i dofinansowywanie tego typu inicjatyw, niosących pomoc dzieciom, możliwe jest m.in. dzięki środkom zbieranym przez Fundację w ramach 1 proc. podatku. Dzięki mecenatowi Banku Zachodniego WBK fundusze te są podwajane. Fundacja oprócz Programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, w ramach Programu Stypendialnego wspiera indywidualny rozwój utalentowanych dzieci z całej Polski. W ich gronie znalazł się m. in. Daniel Potok, niezwykle zdolny nastoletni biegacz z Paleśnicy.

W sumie w ramach I i II tegorocznej edycji Programu Bank Dziecięcych Uśmiechów wsparcie otrzymało 167 placówek. Jako, że głównym celem działalności Fundacji jest wyrównywanie szans najmłodszych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej, stawia ona przede wszystkim na inwestycję w ich edukację i rozwój. Dlatego wspiera kursy językowe i komputerowe, zajęcia artystyczne, sportowe czy logopedyczne. Placówki mające pod swoją opieką dzieci w trudnej sytuacji materialnej mogą się dodatkowo ubiegać o wsparcie na zakup sprzętu oraz materiałów do wyposażenia, szkolenia dla pracowników i wolontariuszy oraz konsultacje ze specjalistami. Fundacja wspiera przede wszystkim długofalowe, edukacyjne działania na rzecz dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowe informacje o Programie grantowym „Bank Dziecięcych Uśmiechów” można znaleźć na stronie: http://bdu.bzwbk.pl/13878.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:08:06
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html