To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   25/5/2009
Piją i kradną
Niedawno pisałem, że zmieniłem zdanie co do pijanych rowerzystów, po tym jak zobaczyłem sytuację w której osobnik taki jadąc deptakiem po którym poruszają się matki z małymi dziećmi, przyrżnął z dużą siłą w drzewo. Niemniej jednak zabawnie brzmi informacja o zatrzymaniu pijanego rowerzysty, który miał „orzeczony sądownie zakaz prowadzenia rowerów”. W takiej sytuacji odebranie kierowcy kluczyków nie wchodzi w grę, więc może choć kierownicę? Otwartym pozostaje również pytanie, czy można mieć orzeczony sądownie zakaz prowadzenia hulajnogi czy jazdy na „rolkach”. Oprócz zdarzeń drogowych z udziałem pijanych kierowców w ubiegłym tygodniu nie brakowało kradzieży. Na przykład nieznani sprawcy z parkingu przy ul. Mościckiego w Tarnowie ukradli motorower. Szybko się jednak nim znudzili porzucając pojazd na podwórzu jednej z posesji przy ul. Głowackiego. Z kolei policjanci z Wojnicza zatrzymali młodzieńca, który okradł własną babcię, pozbawiając ją 2 pilarek spalinowych, spawarki i aluminiowej drabiny. Inny sprawca, tym razem nieznany umilił sobie czas włamując się do jednej ze szkół w Tarnowie – z magazynu wyniósł on wentylator i cztery gaśnice, trzy z nich opróżniając wcześniej ze środka gaśniczego.

Ogloszenie

Kradzieże
Na ul. Westwalewicza w Tarnowie nieznany sprawca włamał się do jednej ze szkół. Po rozbiciu szyb w budynku magazynu wyniósł 4 gaśnice i wentylator. Z niewiadomych powodów po opuszczeniu pomieszczenia pozostawił wentylator i 3 gaśnice, po wcześniejszym ich opróżnieniu ze środka gaśniczego. Wartość start oszacowano na blisko 500 złotych.
Policjanci z Wojnicza zatrzymali 25-latka, który ukradł swojej babci sprzęt wart ponad 3 tysiące złotych w postaci 2 pilarek spalinowych, spawarkę i aluminiową drabinę. Do kradzieży doszło w Wesołowie.
Nieznani sprawcy włamali się w nocy do kiosku ruchu, znajdującego się między ul. Szujskiego, a Rolniczą. Po oderwaniu metalowej listwy, do której przymocowane były kłódki i ukradli ok. 600 paczek papierosów różnych marek, słodycze, rajstopy i kosmetyki. Wartość start na szkodę prywatnej firmy wynosi ok. 5 tysięcy złotych.
Mieszkanka Tarnowa utraciła portfel z gotówką w kwocie 500 złotych i kartą bankomatową, po tym jak złodziej wykorzystując jej nieuwagę i tłok panujący w autobusie miejskim zabrał go niepostrzeżenie.
Nieznani sprawcy wykorzystali fakt pozostawienia motoroweru bez zabezpieczenia i odjechali nim z parkingu przy ul. Mościckiego w Tarnowie. Z niewiadomych przyczyn porzucili maszynę na podwórzu jednej z posesji przy ul. Głowackiego.

Za kółkiem
Prawie 2 promile alkoholu miał 51-letni rowerzysta z Komorowa zatrzymany na drodze publicznej przez policyjny patrol z komisariatu Tarnów Zachód w Ostrowie.
W miejscowości Siekierczyna jadący w kierunku Bruśnika Hondą Civic na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Pojazd wywrócił się na dach. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci złamanie żeber doznali 44-letni mieszkaniec Kośnej Górnej oraz 51-letni mieszkaniec Kąśnej Górnej (uraz głowy i ogólnych potłuczeń). Policja ustala który z nich prowadził samochód. Obu mężczyznom pobrano krew do badań.
Po północy w Tarnowie na ul. Zbylitowskiej zatrzymany został kierujący samochodem marki BMW, 42-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali w miejscowości Jodłówka Wałki kierującego rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. 48-letni miejscowy miał ponad 3 promile alkoholu. Ustalono, że naruszył on także orzeczony sądownie zakaz prowadzenia rowerów.
25 maja w nocy na ul. Lwowskiej w Tarnowie kierujący samochodem Mazda 626, 21-letni mieszkaniec Ilkowic jadąc w kierunku drogi K4, zjechał z jezdni na pas zieleni po prawej stronie i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia on sam i pasażer 27-letni mieszkaniec Brzozówki przewiezieni zostali do szpitala. W wyniku poniesionych obrażeń pasażer zmarł. Kierujący doznał urazu głowy i ogólnych potłuczeń. Poddano go badaniu na zawartość alkoholu –miał ponad 2 promile alkoholu. Nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami, ubezpieczenia OC i dowodu rejestracyjnego.
Kierujący Toyotą 28-latek z Poręby Radlnej jadący ul. Gumniską w kierunku ul. Okrężnej potrącił pieszą 64-letnią mieszkankę Zawady. Kobieta wbiegła na jezdnię zza autobusu, który stał na przystanku na przeciwległym pasie ruchu. Doznała złamania obojczyka i urazu głowy. Obydwoje uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali w rejonie garażu przy ul. Rolniczej w Tarnowie 19-latka, który posiadał przy sobie 0,75 grama marihuany.
Na ul. Czerwonej w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 17-letniego mieszkańca miasta, przy którym ujawniono 0,207 grama marihuany.
Policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji zatrzymali na ul. Lwowskiej w Tarnowie 17-latka, przy którym ujawnili 0.72 gramy marihuany. Podczas przeszukań w miejscu zamieszkania chłopaka zabezpieczono dodatkowe 0,58 grama marihuany. Posiadacz narkotyków trafił do policyjnego aresztu.

Różne
Jak informowaliśmy, tarnowska Policja poszukuje więźnia, który uciekł z Zakładu Karnego w Tarnowie. Do ucieczki doszło podczas powrotu grupy 10 więźniów z ambulatorium ZK więźniów do oddziału zewnętrznego ZK od stomatologa w konwoju pieszym dozorowanym przez funkcjonariusza ZK. Zbiegły więzień odbywał karę na oddziale półotwartym o zaniżonym rygorze. O ucieczce powiadomił policję dowódca zmiany ZK Tarnów. Policja niezwłocznie podjęła penetrację terenu przyległego, a także okolicznych ulic, osiedli, terenów zielonych, ogródków działkowych. Użyto psa tropiącego. Zbiega szukali policjanci prewencji, Wydziały Ruchu Drogowego, Wydziału Kryminalnego i policjanci z KP Tuchów.
O tym również pisaliśmy w osobnej wiadomości: młodszy aspirant Łukasz Czeluśniak z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Tarnów Centrum jako jedyny policjant w powiecie tarnowskim został uhonorowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nagrodą pieniężną. Jest ona przyznawana policjantom, którzy wyróżniają się w służbie i wzorowo wykonują swoje obowiązki. Nagrodę podczas dzisiejszej narady kierownictwa KMP Tarnów wręczył Komendant Miejski insp. Zbigniew Ostrowski. Podkreślił on, że osoby które oddają serce, zaangażowanie i profesjonalizm w służbie są silą i przyszłością policji. Trzeba dostrzegać takich ludzi i ich doceniać. Pan Łukasz w Policji pracuje od 10 lat, prywatnie jest szczęśliwym mężem i tatą i 6 letniego Szymka. Nie ukrywa, że rodzina jest dla niego ogromną radością i daje mu wsparcie potrzebne w codziennej, trudnej pracy. Najchętniej wypoczywa właśnie z nią podczas górskich wędrówek. To, że został policjantem nie jest przypadkiem, od dawna myślał o służbie właśnie w tej formacji – napisano w komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:25:37
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html