To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowa książka historyczna na tarnowskim rynku    -   25/5/2009
„Solidarność” Tarnowska
Na rynku ukazała się właśnie książka „Solidarność Tarnowska – Kalendarium 1978-1981” Zdzisława Sumary, wydana przez Ośrodek Dokumentacji Czynu Niepodległościowego 1978-2009 „Tarnina” w Tarnowie (zdjęcia) pod patronatem „Dziennika Polskiego”. Jeszcze w piątek książkę można było bezpłatnie otrzymać w biurze reklamy redakcji przy ul. Wałowej.

Ogloszenie

”Zbigniew Mojek złożył w Prokuraturze Wojewódzkiej (Tarnów) skargę, w której stwierdził, że podczas przesłuchiwania go w KMO po rewizji 28 listopada (1978r.) próbowano wymusić na nim pogróżkami zgodę na współpracę z SB (..)” - czytamy Komunikat KSS „KOR” z 1979 r. 28 lipca 1981 - ””Nieznani” sprawcy pobili członka Zarządu Regionalnego NSZZ „Solidarnośc” Małopolska Bożenę Budzik. Została pobieta przez tzw. „nieznanego sprawcę” wieczorem, gdy wracała z posiedzenia Zarządu w Krakowie. Pobita została w bramie własnego domu. Przed domem zgromadzonych było ok. 10 mężczyzn, którzy nie zareagowali (...)” („Tarnowski Informator Związkowy Solidarność”). To dwa z wielu takich wpisów, wybrane przeze mnie na chybił – trafił. W książce znajdujemy zapis bardzo różnych wydarzeń (także ogólnopolskich, ale mających przełożenie na sytuację w Tarnowie), wzbogacony archiwalnymi zdjęciami czy skanami pierwszych stron czasopism, jak np. „Gońca Małopolskiego” czy „Wiadomości Tarnowskich”, a także kopie dokumentów, uchwał kierowanych do załóg zakładów pracy, komunikatów, listów oraz indeks nazwisk i indeks przedmiotowy. Książka Zdzisława Sumary z pewnością powinna znaleźć się na półkach wszystkich tych, którzy zainteresowani są nie tylko historią „Solidarności”, ale także dziejami naszego miasta.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:11:02
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html