To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dobry klimat dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Tarnowie    -   26/5/2009
Kolejne hot-spoty w Tarnowie
Rynek, Park Strzelecki (plac zabaw), Centrum Administracyjne ul. Nowa 3 oraz plac przed budynkiem przy ul. Mickiewicza 2 - w tych miejscach w Tarnowie działają już hot-spoty, czyli punkty bezprzewodowego, darmowego dostępu do Internetu. Połączenie z siecią nie wymaga tam pozyskiwania kodów dostępu. Jeszcze w maju uruchomione zostaną następne nadajniki, obejmujące zasięgiem filię biblioteki miejskiej przy Mościckim Centrum Kultury. W ramach uruchamianego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pierwszego etapu projektu „Małopolska Sieć Hotspotów” magistrat aplikuje o sfinansowanie ze środków zewnętrznych instalacji kolejnych Hot-Spotów.

Ogloszenie
>

Miałyby one zafunkcjonować w Centrum Komunikacyjnym PKP, PKS oraz na terenie przyległym do Pałacu Młodzieży. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku miejsca te zostaną dodatkowo wyposażone w kamery.
Wszystkie hot-spoty w Tarnowie oznaczane są specjalnymi tablicami informacyjnymi.

W zakresie informatyki miasto znane jest z dobrego klimatu dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego.
Podmioty, które dostarczają Internet do Tarnowa, są polskimi liderami w dziedzinie usług związanych z dostępem do Internetu, są w stanie zagwarantować każdą wymaganą przez odbiorców przepustowość łączy. Związane jest to z posiadaniem przez nie łączy światłowodowych bezpośrednio do miasta Tarnowa. Powyższe uwarunkowania stawiają Tarnów w czołówce miast w zakresie dostępności jak i parametrów technicznych świadczonych usług internetowych. Z rozmów prowadzonych z przedstawicielami tych firm wynika, że 60-70% mieszkańców posiada szerokopasmowy dostęp do sieci internetowej. Obecnie długość sieci światłowodowych w mieście wynosi już ok. 130 km. (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:55:26
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html