To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Mobilna wystawa hologramów tylko jeden dzień w naszym mieście    -   26/5/2009
Holograficzna rzeczywistość w Tarnowie
5 czerwca Tarnów odwiedzi niecodzienna, mobilna wystawa hologramów, która jest zebraną kolekcją naświetleń laserowych z całego świata. Ponad 120 prac wraz z urządzeniami holowizyjnymi, tworzących jedną z największych wystaw tego typu w Europie. Wystawa jest częścią ogólnopolskiej akcji, w ramach której w ciągu nieco ponad miesiąca odwiedzane są 23 największe miasta Polski. Akcja ZAMEL CET TRUCK TOUR kończy się właśnie w Tarnowie. Od godziny 11 do 19:00 na placu przy RCMB (ul. Błonie 2) będzie można bezpłatnie zwiedzić tę atrakcyjną wystawę.

Ogloszenie

Holografia jest niebywale interesującą dziedziną nauki i techniki, której realizacje zachwycają efektownością obrazu. Jej iluzoryczne możliwości fascynują artystów i naukowców. Sztaby badaczy wciąż pracują nad coraz to nowymi zastosowaniami tego zjawiska optycznego.
Holografia odwzorowująca rzeczywistość czy rzeczywistość będąca odwzorowaniem holografii? To pytanie zajmuje dzisiejszych naukowców. Proponują oni rewolucyjne teorie o tym, że żyjemy w wielkim kosmicznym hologramie. Czy jest to prawda? Tego na razie nie wiadomo, ale na pewno warto przyjrzeć się wzbudzającemu coraz większe emocje zjawisku.
Idea ZAMEL CET TRUCK TOUR zrodziła się dla przybliżenia tematyki fascynującego zjawiska holografii oraz dla propagowania wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej. Słowem łączącym oba, na pozór odległe, tematy jest HOLOGRAM.
Wystawa umiejscowiona jest w oryginalnym amerykańskim trucku Kenworth, który stanowi nie lada atrakcję samą w sobie. 18 m długości, 4,5 m wysokości, a wewnątrz oprócz ww. wystawy, zorganizowana zostanie ekspozycja najnowszych produktów firmy ZAMEL CET posiadających zabezpieczenia holograficzne.
Niebanalna wystawa wywierająca ogromne wrażenie na odbiorcach niezależnie od wieku i zainteresowań, może być równocześnie wspaniałą lekcją fizyki, która w obrazowy sposób tłumaczy zagadnienia siatki dyfrakcyjnej oraz zjawiska załamania i uginania światła.
Ekspozycja, w ciągu miesiąca, objedzie całą Polskę zatrzymując się na jeden dzień w każdym z wyznaczonych, na planowanej trasie przejazdu, miast. Dłuższy przystanek miał miejsce na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas trwania targów EXPOPOWER, GREENPOWER i AUTOMA.

Wystawa dotrze pod składy RCMB w Tarnowie (ul. Błonie 2) w piątek 5 czerwca , będzie ją można zwiedzać od godziny 11:00 do 19:00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:22:31
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html