To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zmiany w tarnowskiej oświacie    -   27/5/2009
Będą nowi dyrektorzy
Magistrat informuje, że 1 czerwca w 13 tarnowskich szkołach i przedszkolach rozpoczynają się postępowania konkursowe, które wyłonią nowych dyrektorów tych placówek. Ostatni z konkursów odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych i rozpocznie się 16 czerwca. Już wiadomo, że najwięcej kandydatów na dyrektora szkoły stanie do konkursów w III LO i V LO. Zmiana dyrektora w tej pierwszej placówce wzbudziła w ubiegłym tygodniu pewną konsternację, ponieważ dwa lata temu obecny dyrektor Jerzy Skalski wygrał konkurs, obejmując funkcję na ... 5 lat. Dyrektor Wydziału Edukacji UMT Stanisław Świerczek tłumaczy jednak, że Skalski osiągnął wiek emerytalny i stosunek pracy musi ulec rozwiązaniu. To nie jedyne kontrowersje, związane z obsadą stanowisk w tarnowskich szkołach.

Ogloszenie
>

Kontrowersje wzbudza też ogłoszenie konkursu w Zespole Szkół Muzycznych - z wybranym już w lutym dyrektorem Wacławem Smolińskim nie podpisano standardowego 5-letniego kontraktu. Magistrat proponował półtora roku, ale obecny p.o. dyrektora się nie zgodził i zdecydowano się na nowy konkurs.
Wcześniej kontrowersje wzbudził brak powołania na fotel dyrektora I LO Krzysztofa Horbacewicza, który wygrał pierwszy (unieważniony potem) konkurs. Horbacewicz nadal domaga się uchylenia tej decyzji. Ma ona zresztą swój dalszy ciąg w prokuraturze. Magistrat oskarżył bowiem Horbacewicza o plagiat koncepcji zarządzania szkołą, którą rok temu złożył były już dyrektor najstarszego liceum w Tarnowie - Marek Kobielski (jego aplikacja odpadła z powodów formalnych). Horbacewicz wyjaśnia, że to ta sama koncepcja, bo przygotowywali ją wspólnie z Kobielskim.

Pod rządami obecnej ustawy o systemie oświaty obowiązującej od 22 kwietnia 2009 r. komisja konkursowa wybiera dyrektora szkoły, a nie jak uprzednio kandydata na dyrektora szkoły. W skład komisji konkursowych, które jeszcze w tym roku szkolnym powołają dyrektorów wchodzą: 3 przedstawicieli organu prowadzącego (Urząd Miasta Tarnowa), 2 przedstawicieli organu nadzorującego (Delegatura Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie lub w przypadku Zespołu Szkół Muzycznych przedstawiciele Centrum edukacji Artystycznej w Warszawie, reprezentują organ nadzoru pedagogicznego), po jednym przedstawicielu Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców i dwóch przedstawicieli związków zawodowych (Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Okręgu w Tarnowie i M.K.P.O NSZZ Solidarność w Tarnowie) - w sumie jest to 9 osób.
Konkursy zostały ogłoszone w następujących placówkach:
- Szkoła Podstawowa nr 2 - koniec kadencji
- Szkoła Podstawowa nr 15 – rezygnacja dyrektora
- Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych - koniec kadencji
- Zespół Szkół Medycznych - koniec kadencji
- Zespół Szkół Muzycznych – w poprzednim konkursie nie wyłoniono dyrektora
- III Liceum Ogólnokształcące – osiągnięcie przez dyrektora wieku emerytalnego
- V Liceum Ogólnokształcące - koniec kadencji
- VII Liceum Ogólnokształcące - koniec kadencji
- Tarnowskie Centrum Edukacji - koniec kadencji
- Gimnazjum nr 2 – poprzednia dyrektor, Małgorzata Wrześniowska została dyrektorem I LO
- Przedszkole Publiczne nr 15 - koniec kadencji
- Przedszkole Publiczne nr 17 - koniec kadencji
- Przedszkole Publiczne nr 18 - koniec kadencji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:57:03
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html