To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Usunięcie K. Nowaka próbą przykrycia nieprawidłowości w TZDM ?    -   28/5/2009
Nowak apeluje i oskarża
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Krzysztof Nowak odda się do dyspozycji tarnowskich radnych w zakresie swojego członkostwa w komisji rewizyjnej. W oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji, radny powołuje się na sytuację formalno-prawną, jaka zaistniała wokół komisji, po jego odejściu z Platformy Obywatelskiej (rozwiązania statutowe Gminy wykluczają zasiadanie w niej radnych niezależnych, choć taką możliwość daje ustawa o samorządzie). Nowak sugeruje, że to próba eliminacji niewygodnej osoby przed rozpoczęciem najbliższej kontroli, dotyczącej nieprawidłowości w Tarnowskim Zarządzie Dróg Miejskich.

Ogloszenie

W oświadczeniu czytamy m.in.:
Tajemnicą poliszynela są bowiem naciski dwójki tarnowskich parlamentarzystów z Platformy, które mają na celu doprowadzenie do zmian w samej komisji. Czy wyłącznie zbiegiem okoliczności jest to, że nagłe przyspieszenie tematu zmian w komisji rewizyjnej względem mojej osoby zbiegło się z planowanym w najbliższym czasie przez komisję zbadaniem nieprawidłowości przy realizacji inwestycji „budowa ronda u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej”, którą bezpośrednio nadzorował zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański? Czarny scenariusz, spowodowany wykazanymi w kontroli NIK nieprawidłowości, to realna groźba zwrotu przez miasto otrzymanych zewnętrznych środków finansowych (około 2 mln zł).

Zdaniem Nowaka powody do jego odwołania z komisji rewizyjnej „przy dobrej woli większości radnych są łatwe do usunięcia” i podtrzymuje wolę dalszego zaangażowania w prace komisji. Ma także nadzieję na wzniesienie się przez swoich kolegów – radnych ponad podziały partyjne podczas głosowania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:23:50
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html