To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay/MAKS
  
  Ławnicy spod ław rajcowskich   -   16/10/2003
Nepotyzm i kolesiostwo. Taka zasada i to dość jawnie obowiązywała przy dzisiejszym wyborze przez miejskich rajców ławników - wynika z relacji Radia MAKS. Przeciwko skandalicznemu procederowi wyboru ławników protestuje już tarnowski odddział UPR.

Ogloszenie

Nowi ławnicy będą pomagać sędziom w rozpoznawaniu spraw za co otrzymywać mają do 400 zł miesięcznie. Z ponad 800 nazwisk radni mieli wyłonić ponad 130 ławników . Jedyna opinia wydana, w związku z powoływaniem ławników, przez Ministerstwo Sprawiedliwości mówi o tym, że nie można tu brać pod uwagę rekomendacji politycznych. Tymczasem niektórzy radni nie ukrywali nawet ściąg przypominających te szkolne - donoszą dziennikarze "Maksa". Inni rajcy otwarcie mówili, że uzgodnienia w tej sprawie zapadały w klubie, czyli w czysto politycznym gronie. Byli także radni, którzy przekonywali, że znają wszystkich, na których oddają swój głos, albo na ten temat rozmawiali ze znajomymi.

Oświadczenie w związku ze skandalicznym sposobem wyboru ławników przez Radę Miasta Tarnowa wydał tarnowski oddział Unii Polityki Realnej.
"Kierowanie się tak niskimi pobudkami, jak załatwianie publicznych pieniędzy dla swoich znajomych – kandydatów na ławników, rzucać może światło na poziom stanowienia przez tych radnych także innych praw i budzi nasze wielkie zaniepokojenie. Obawiamy się, że mogą oni nie kierować się interesami ogółu – za co opłacamy ich z naszych podatków, lecz wykorzystują swoje stanowisko do załatwiania spraw osobistych. - czytamy w "Oświadczeniu". I dalej UPR proponuje :
" Oczywiście sposób wyłaniania ławników i liczba kandydatów sprawia, że nie ma właściwie możliwości dokonania rzetelnego wyboru. W takim razie więc, w trosce o sprawiedliwość, należałoby rozważyć publiczne – na sesji rady –losowanie osób na ławników. Wyłonione w ten sposób osoby zapewnią średnio ten sam poziom pracy, zaś dodatkowo wykluczymy nieetyczne zachowanie radnych i znacznie ograniczymy możliwość korupcyjnych powiązań radnych i ławników."
Oddział Tarnowski UPR wzywa też media do ujawnienia nazwisk nieetycznie postępujących radnych, w celu wskazania wyborcom kogo wykluczać z udziału w życiu publicznym. "Brak takich informacji sprawia, że demokracja staje się tylko fasadą dla załatwiania osobistych interesów i okradania współobywateli" - ostro kończą oświadczenie politycy UPR.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:47:16
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html