To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa słowackiego artysty w MCK    -   28/5/2009
Wernisaż Jozefa Kaminsky-ego
Mościckie Centrum Kultury zaprasza w dniu 6 czerwca o godz. 18:30 na wernisaż wystawy Jozefa Kaminsky-ego. Słowacki artysta uprawia rysunek i malarstwo pejzażowe. Jego prace wyróżnia pasja i wrażliwość na otaczającą naturę; tworzy obrazy pełne światła i oryginalnych zestawień kolorystycznych.

Ogloszenie

Jozef Kaminsky ur. w Zborovie na Słowacji. Uprawia malarstwo pejzażowe i rysunek Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych na Słowacji, Czechach, Niemczech, Francji, Węgrzech, Izraelu, Australii, Holandii. Twórczość Kaminsky-ego wywodzi się z impresjonizmu, lecz artysta stosując konwencję malarstwa realistycznego poszukuje własnego spojrzenia na świat. Tworzy obrazy pełne światła i oryginalnych zestawień kolorystycznych. Tematyką jego prac jest głównie pejzaż okolic Bardejova, a także panoramy podkarpackich miasteczek. Brał udział w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych. Autor około czterdziestu wystaw indywidualnych.
W malarstwie Kaminsky-ego wyróżnia pasja i wrażliwość na otaczającą go naturę. Profesor Włodzimierz Kunz napisał w recenzji: "Sposób malowania świadczy o temperamencie artysty (...). Można zazdrościć Kaminsky-emu odwagi nie poddawania się różnym modnym trendom w sztuce, gdyż należy pamiętać, że zawsze pragnienie bycia malarzem pojawia się z chęcią odkrywania uroków natury i osiągania sukcesu potwierdzającego manualną sprawność, ostrość spojrzenia i pokorę w dokonywaniu właściwych wyborów. Niejeden współczesny i znany malarz chciałby zachować tę piękną wrażliwość poruszania się we współczesnym świecie".

Foyer Mościckiego Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, 6 czerwca g. 18:30
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:06:17
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html