To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przyjechał na „gościnne występy”    -   29/5/2009
Złapali złodzieja
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów Centrum zatrzymali 19-letniego mieszkańca Tarnowa, wychowanka Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Chłopak był poszukiwany, po tym jak nie powrócił do placówki po udzielonej przepustce. Mimo młodego wieku zdążył wejść w konflikt z prawem. Już jako nieletni połakomił się na cudze mienie dokonując kradzieży i włamań. Za te same przestępstwa karany był jako osoba dorosła. Tarnowscy „kryminalni” zatrzymali go u kolegi na terenie jednej z posesji przy ul. Konarskiego w Tarnowie. W obawie przed policją ukrył się w psiej budzie, zamieszkałej przez czworonoga rasy labrador – informuje rzecznik prasowy KMP Tarnów.

Ogloszenie
>

Po zatrzymaniu okazało się, że ma on sporo na sumieniu. Chłopakowi udowodniono 12 przestępstw, głównie kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w przeciągu ostatnich miesięcy na terenie Tarnowa:
- w okresie 01.03.09r -05.04.09r wyłamał zamek drzwi wejściowych się do niezamieszkałego budynku przy ul. Zamkowej i ukradł na szkodę mieszkańca miasta wędkę z kołowrotkiem, elektryczny piecyk, piłki do cięcia drzewa i pięciolitrowy pojemnik z farbą.
- w okresie 1.05.08r-05.05.08r włamał się do Citroena Jumper zaparkowanego na terenie firmy przy ul. Do Huty, wypychając siłowo jedną z szyb i ukradł elektronarzędzia, przedłużacz oraz gaśnicę. Straty wyniosły 1500 złotych.
- początkiem kwietnia wykorzystując sen domowników włamał się do budynku mieszkalnego przy ul. Esperantystów, gdzie wypchnął jedno z okien na parterze. Wyniósł i zabrał z domu gitarę elektryczną z futerałem, wzmacniacz, aparat perkusyjny, odtwarzacz CD, tuner telewizyjny, pilarkę spalinową, torbę turystyczną z pieczątkami, ulotkami, scyzorykami, długopisami i pieniędzmi w kwocie 200 złotych. Straty przekroczyły 2800 złotych.
- kwietniowej nocy wszedł przez otwarte okno do zakładu cukierniczego przy ul. Przedszkolaków, skąd wyniósł monitor komputerowy, 7 pięciokilowych worków z cukierkami, odtwarzacz MP3 i 50 złotych z szuflady biurka.
- w podobny sposób, wykorzystując pozostawione na noc otwarte okno wszedł do domu jednorodzinnego przy ul. Esperantystów, skąd ukradł wyroby ze złota i telefon komórkowy. Straty oszacowano na 2 000 złotych.
- jego łupem padł także rower górski stojący w nie zamkniętym garażu domu przy ul. Gumniskiej
-końcem kwietnia ukradł z nie zamkniętego bagażnika Volkswagena Passata zaparkowanego przy ul. Gumniskiej walizkę z sumą 1000 złotych w gotówce, dokumentami handlowymi i planami budowy domu.

Złodziej wykorzystywał każdą nadająca się okazję, by zabrać cudze mienie. Z kwiaciarni przy ul. Tuchowskiej korzystając z nieuwagi personelu zabrał z szuflady 300 złotych. Czasem ponosiła go fantazja. Uruchomił np. Seata Ibizę zaparkowanego przy ul. Zamkowej i udał się nim na przejażdżkę po mieście; następnie wjechał samochodem w ogrodzenie przy ul. Dąbrowskiego i uszkodzony pojazd porzucił. Jego łupem padła nawet 3-letnia koza, którą pod osłoną nocy wyprowadził z pomieszczenia gospodarczego przy ul. Zamkowej. Próbował ukraść 10 papug z posesji przy ul. Tuchowskiej. Pootwierał klatki z ptakami. Nie mógł sobie z nimi poradzić i warte ponad 2600 złotych rozelle królewskie, żółtolice, słomkowe, świergot oraz śpiewającym bastard poszybowały w powietrze.
Do „dorobku” sprawcy dorzucić trzeba posiadanie 0,40 grama marihuany, którą ujawnili policjanci podczas wykonywania z nim czynności. Łączna wartość strat w wyniku przestępczej działalności 19-latka przekroczyła 17 tysięcy złotych. Chłopak usłyszał zarzuty kradzieży, usiłowania kradzieży, kradzieży z włamaniem, zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i posiadania środków odurzających. Przyznał się on do wszystkich czynów, wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów (w tym jedną z papug), które powróciły do prawowitych właścicieli.

Policjanci zajęli się także kolegą 19-latka. On także okazał się być nie bez skazy. Udowodniono mu popełnienie 3 przestępstw, w tym jednego wspólnie z poszukiwanym. Obydwaj usiłowali włamać się do Hondy Civic zaparkowanej przy ul. Drzymały w Tarnowie. Chcieli ukraść z niej radioodtwarzacza samochodowy. Na szczęście ich próba spełzła na niczym. Przestępca samodzielnie próbował ukraść radioodtwarzacz samochodowy z samochodu Daewoo Lanos stojącego przy ul. Szewskiej w Tarnowie, ale został spłoszony przez właścicielkę. Udało się mu za to włamać się do pracowni konserwatorskiej przy ul. Franciszkańskiej w Tarnowie, skąd ukradł komputer, drukarkę i grzejnik elektryczny. Policjanci odzyskali drukarkę i grzejnik. Sprawca przyznał się on do postawionych mu zarzutów popełnionych w warunkach recydywy. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, February 28, 2024 22:14:02
IP     : 44.192.15.251
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html