To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Unia sprzeda stadion... albo zbankrutuje    -   29/5/2009
Przegląd prasy: TEMI
W bieżącym numerze „Temi” czytamy m.in. o kłopotach finansowych ZKS Unia Tarnów – zadłużenie klubu urosło już do kilkumilionowej kwoty. Tygodnik wraca także do tematu katastrofy, jakiej uległa awionetka pilotowana przez tarnowskiego biznesmena Marka R. - sprawa znajduje się w prokuraturze. Z innego artykułu dowiadujemy się o pomysłach radnych, by wyposażyć straż miejską w rowery... Z kolei na „czołówce” znajdujemy tekst „Wykorzystać Wątok”...

Ogloszenie

Elektrownia nie na Dunajcu, a na papierze
Jak czytamy ”termin budowy elektrowni wodnej na Dunajcu pod Ostrowem po raz kolejny przesunięto. Inwestycja najpierw miała ruszyć na początku lata ub.roku, potem jesienią, dziś mówi się o jesieni br. Przedstawiciele spółki Karor - Elektrownie Wodne zapewniają jednak, że w tym roku na pewno zaczną.” Wiceprezes firmy opóźnienie tłumaczy „sprawami proceduralnymi - „Karor” dopiero w końcówce ubiegłego roku otrzymał pozwolenia budowlane. Elektrownia ma powstać w przeciągu pięciu lat. Przeciwko tej inwestycji protestują jednak wędkarze i ekolodzy, argumentując, iż progi wodne uniemożliwiają migrację ryb, powodując zanik ich populacji.

Winny pilot?
„Temi” powraca do katastrofy samolotu pilotowanego przez tarnowskiego biznesmena Marka R. Okazało się, że awionetka nie była zdolna do lotów, a sam pilot nie miał stosownych uprawnień ani umiejętności do pilotażu. Tarnowska prokuratura ma zarzuty, które obciążają w tej sprawie przedsiębiorcę.

Unia na krawędzi, ratunek w… galerii handlowej?
Jeśli klub nie sprzeda części swoich terenów, to grozi mu bankructwo. Jak czytamy, długi ZKS Unia Tarnów sięgają kilku milionów złotych. Niedawno opracowany program restrukturyzacji przede wszystkim zakłada sprzedaż części terenów...

Nowy” prąd z „Azotów”
W bieżącym numerze czytamy ponadto o porozumieniu podpisanym przez Zakłady Azotowe W Tarnowie – Mościcach S.A., Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem S.A., Polimexem – Mostostal S.A. oraz Tauronem Polska Energia S.A. Dotyczącym budowy nowej elektrociepłowni na terenie „Azotów”. Zakłady chcą nadwyżkę energii odsprzedawać miastu i innym podmiotom.

Wsadzić strażnika na rower?
”Radni chcą kupić tarnowskiej straży miejskiej rowery, ale komendant Pawlik twierdzi, że ograniczyłyby to szybkość i skuteczność działania strażników” - czytamy w innym artykule. ”Wydaje się, że pomysł ten – choćby ze względów ekonomicznych – ma o wiele większe szanse powodzenia niż ten, by jeździli konno – a taki swego czasu był lansowany.” W wielu polskich miastach rowerami przemieszczają się nawet policjanci, patrolując tereny rekreacyjne. Z apelem o zakup rowerów na sesji zwrócił się do prezydenta radny Krzysztof Janas. Jego zdaniem ”Byłoby to nie tylko kolejne działanie w kierunku tworzenia wizerunku Tarnowa jako miasta przyjaznego dla rowerzystów.” Komendant Straży Miejskiej Tadeusz Pawlik odnosi się jednak do tych pomysłów sceptycznie, w jego ocenie Straż Miejska ma pilniejsze potrzeby, a rowery spowodowałyby mniejszą mobilność funkcjonariuszy.

Baseny gotowe na lato
Idzie lato, więc dziennikarze tygodnika postanowili przyjrzeć się jaki jest stan przygotowań tarnowskich basenów. Te na Górze Św. Marcina mają zostać uruchomione 30 maja. Jak czytamy: ”w tym sezonie zwolenników miejskiego pływania czeka niezbyt miła niespodzianka, bowiem ceny biletów wstępu na tarnowski obiekt podrożeją o około 17 proc, czyli będziemy płacić o 50 groszy lub złotówkę więcej.”

Wykorzystać Wątok
To artykuł którego „zajawka” trafiła na okładkę bieżącego numeru „Temi”. ”Tarnowianie i odwiedzający miasto turyści są zdania, że samorząd nie do końca wykorzystuje tak poważny atut, jakim jest przepływający przez miasto potok Wątok. Bulwary nad Wątokiem, choć krótkie, są ładnym zakątkiem i przyjemnym miejscem do spacerów. Trzeba je maksymalnie wydłużyć, może warto też wrócić do koncepcji zalewu...” - czytamy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 12:52:48
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html