To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wieś źródłem czystości duchowej i zdrowego życia    -   29/5/2009
Pielgrzymka rolników
Małopolska Izba Rolnicza wspólnie ze współorganizatorami (Diecezja Tarnowska, Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Gminy Radłów) organizuje po raz pierwszy Ogólnopolską Pielgrzymkę Rolników i Mieszkańców Wsi do Sanktuarium „Córki wsi polskiej” - bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, w dniu 7 czerwca 2009 roku. .Hasłem pielgrzymki jest „Wieś źródłem czystości duchowej i zdrowego życia”.

Ogloszenie

”Jan Paweł II 10 VI 1987 r. przy udziale ponad milionowej rzeszy wiernych, a wśród nich wielkiej liczby mieszkańców wsi i organizacji rolniczych – wyniósł do godności błogosławionych Karolinę Kózkównę, wiejską dziewczynę pochodzącą z Wał Rudy, gmina Radłów. Urodziła się i wzrastała do świętości na wsi, podejmując ciężką pracę w gospodarstwie rodziców i dziedziców, poszukując różnych sposobów rozwoju intelektualnego i duchowego oraz zaangażowania w życie sąsiedzkie i parafialne swojej miejscowości. Kochająca Boga i bliźniego poniosła śmierć męczeńską z rąk rosyjskiego żołnierza broniąc swojej godności w wałrudzkim lesie. Bł. Karolina jest czczona jako patronka młodzieży oraz patronka rolników.
Co roku do Jej Sanktuarium i na szlak męczeństwa przybywa kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Jej obraz obecny na Mszy św. podczas ogólnopolskich dożynek na Jasnej Górze, a także na powiatowych i gminnych dziękczynieniach za plony. W ubiegłym roku w Zabawie odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla rolników”
- pisze ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny, zapraszając do udziału w uroczystościach.

Program:
11:00 - Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie
12:30 – Przejazd do Sanktuarium w Zabawie i poczęstunek
13:30- Powitanie pielgrzymów i delegacji oraz program słowno muzyczny w wykonaniu zespołu Pod Gruszą.
15:00 - Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Wiktora Skworca w intencji rolników i organizacji działających na wsi
16:30 - Występy artystyczne

Informacje dla organizatorów pielgrzymek:
Szczegółowe informacje o Sanktuarium w Zabawie: www.pz.lap.pl.
Organizatorzy informują również o możliwości zwiedzenia w drodze do Zabawy: Muzeum Witosa w Wierzchosławicach, Domu Malarek w Zalipiu, Dworu w Dołędze, Radłowa – (chrzcielnica bł. Karoliny), Tarnowa (kościół bł. Karoliny – miejsce beatyfikacji), Odporyszowa (sanktuarium maryjne), Szczepanowa (sanktuarium św. Stanisława), Jadownik (izba papieska).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 13:01:42
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html