Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czerwcowe „Millennium Clasic”    -   29/5/2009
Pół żartem, pół serio
Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon), dwaj bezrobotni muzycy, stają się przez przypadek mimowolnymi świadkami sławnej masakry w Dniu św. Walentego 14 lutego 1929 roku w Chicago. Uciekając przed gangsterami w kobiecym przebraniu, dołączają do damskiej orkiestry jazzowej wyruszającej do Miami na Florydzie. Saksofonista Joe, już jako Josephine zakochuje się w ponętnej wokalistce, nadużywającej alkoholu Sugar Kane Kowalczyk (Marilyn Monroe) która gra na ukelele, a Jerry jako Daphne staje się obiektem zalotów leciwego krezusa, przez co powoli traci poczucie płciowej tożsamości. Ale w tym samym czasie szefowie mafii przybywają do hotelu, gdzie mieszka zespół Słodkiej Sue... Kino Millennium zaprasza w dniu 8 czerwca na jednorazowy seans filmu z 1959 roku, o którym jego reżyser Billy Wilder, przed premierą tak mówił do dziennikarzy: ”Bądźcie przygotowani na totalny chaos, bo to bowiem najlepszy bałagan, jaki udało nam się kiedykolwiek zrobić".

Ogloszenie
>

”Pomysłu na film dostarczyło scenarzystom opowiadanie R. Thoerena i M. Logana i niemiecki film "Fanfary miłości"z damską orkiestrą "Fiołki Alpejskie" i przebierankami. Gangsterzy z epoki prohibicji i panienki z damskiej orkiestry, milionerzy i bezrobotni z czasów Wielkiego Kryzysu, ucieczki i pogonie, miłość i seks, wszystko to wiruje w filmie w zmyślnym porządku. (...)
Przebieranki w tym czarno - białym filmie (obawiano się, że w kolorze makijaż Tonyego Curtisa i Jacka Lemmona będzie zbyt wyrazisty) dają okazję do niezliczonych pikantnych dowcipów, współtworząc przesyconą erotyzmem atmosferę filmu, ale - co podkreślili chyba wszyscy recenzenci - Wilderowi udaje się prawie zawsze zachować umiar. Film nie przekracza granicy pomiędzy dowcipem sytuacyjnym, dyskretną parodią a pospolitym wygłupem. (...)
Film zdobył widownię, oszałamiając widzów kinowych i telewizyjnych na całym świecie, oraz Złote Globy za najlepszą komedię oraz za role Marilyn Monroe i Jacka Lemmona. Oscarem nagrodzono jednak tylko projektanta kostiumów Orry-Kellyego.
Obsada: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon, George Raft, Pat O Brien, Joe E. Brown, Joan Shawlee
Cena biletu: 10 zł.

UWAGA KONKURS! Mamy jedno, bezpłatne podwójne zaproszenie na film. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule tytuł słowa „Pół żartem, pół serio”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, o godz. 12:00. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 8 czerwca g. 20:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947