To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po czterech i pół roku starań ...    -   29/5/2009
Powrót oddziału ZUS
Zapowiadany w ubiegłym roku powrót oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do Tarnowa nastąpi nareszcie 1 czerwca br. Nowe kompetencje Oddziału będą się jednak znacznie różnić od kompetencji, jakie posiadała placówka przed jej likwidacją w naszym mieście początkiem 2005 roku. Co prawda Tarnowianie nie będą musieli jeździć już do Nowego Sącza, lekarze orzekać będą w Tarnowie i wszelkie sprawy załatwiane będą szybciej, niemniej jednak odwołania od decyzji nadal będą rozpatrywane w Krakowie, tam też mają siedzibę odwoławcze komisje lekarskie. W nowoutworzonym tarnowskim oddziale, na razie jako jedynym w kraju, ZUS przeprowadzać będzie za to pilotaż koncepcji front office/back office.

Ogloszenie
>

Zarządzeniem z 27 maja 2009 r. prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o utworzeniu w Tarnowie od 1 czerwca Oddziału ZUS. Jednocześnie tarnowska jednostka ZUS została wybrana do prowadzenia pilotażowej koncepcji front office/back office.
Jej efektem ma być poprawa jakości obsługi klientów i skrócenie czasu załatwiania spraw, poprzez oddzielenie procesu obsługi klientów od merytorycznej oceny wniosków.

- Większość spraw, z którymi zgłaszają się klienci, będzie załatwiana bezpośrednio w biurze obsługi, czyli tzw. front office. Tu będą udzielane informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych przy wykorzystaniu systemu i aplikacji informatycznych, tu także będą przyjmowane dokumenty, dystrybuowane formularze, druki ubezpieczeniowe i inne materiały – mówi Grażyna Rega z tarnowskiego ZUS. – Mieszkańcy Tarnowa i regionu jako pierwsi w kraju będą mogli korzystać z nowych rozwiązań.

Oddział ZUS w Tarnowie został zlikwidowany 1 stycznia 2005 roku. W jego miejsce utworzono wówczas inspektorat podległy oddziałowi w Nowym Sączu.
Od 1 czerwca 2009 r. tarnowska jednostka znów będzie działać w randze oddziału. Będzie jednym z 43 oddziałów w kraju. Tarnowska jednostka ZUS zatrudnia obecnie 360 osób. Zmiana jej statusu nie spowoduje zwiększenia zatrudnienia, ani nie będzie wymagała poniesienia dodatkowych kosztów.
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, March 2, 2024 14:07:38
IP     : 3.235.145.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html