To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Diecezjalne propozycje na wakacje    -   30/5/2009
Jachty, oazy, obozy językowe...
Wyjazdy na jachty, obozy sportowe i językowe, oraz oazy to tylko niektóre propozycje przygotowane na wakacje przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie oraz instytucje i stowarzyszenia katolickie. Jak już informowaliśmy, Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” proponuje m.in. wyjazd na obóz pod żaglami na Mazurach; „Wakacje w Krainie Wilka” to z kolei propozycja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (obozy w Bieszczadach). Różne formy aktywnego wypoczynku przygotował także Wydział Misyjny KuriiDiecezjalnej, Ruch Światło – Życie i inne organizacje.

Ogloszenie

Wyjazd na obóz pod żaglami na Mazurach, wyprawę rowerową szlakiem latarni morskich, obóz sportowy w Muszynie, oraz bezpłatne zajęcia w Tarnowie organizuje dla dzieci i młodzieży Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży Kana, przy współpracy z Klubem Sportowym Hesed Tarnów i Urzędem Miasta Tarnowa. Chętni, którzy chcą spędzić wakacje z Kaną mogą się zapisywać w siedzibie Centrum przy ul. Mościckiego12. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.kana.pl.

„Wakacje w Krainie Wilka” to propozycja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji tarnowskiej. W turnusach w Bieszczadach mogą uczestniczyć młodzi ludzie w wieku od 14 do 19 lat. Będą to zajęcia z języka angielskiego z profilami: tanecznym, sportowym i turystycznym. Pierwszy turnus rozpocznie się pod koniec czerwca. Zapisy przyjmuje biuro KSM przy Placu Katedralnym w Tarnowie. (www.tarnow.ksm.org.pl).

Wydział Misyjny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie organizuje Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży. Kilka turnusów organizowanych będzie w połączeniu z nauką języka angielskiego. Turnusy odbędą się w Czchowie i Piwnicznej. (www.misje.diecezja.tarnow.pl).

Także Ruch Światło-Życie organizuje oazy rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży. Odbędą się one w Maciejowej k. Nowego Sącza, Ryglicach, Binczarowej, w Męcinie k. Limanowej, Czermnej i Gosławicach. Szczegóły na stronie www.tarnow.oaza.pl.

Dzieci z Dziewczęcej Służby Maryjnej będą uczestniczyć w "Wakacjach z Bogiem" organizowanych w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej "Arka" w Gródku nad Dunajcem oraz w Domu Sióstr św. Józefa w Zakopanem. (www.dsm.diecezja.tarnow.pl). Na oazy wyjadą także ministranci i lektorzy. Turnusy zorganizowano w Żegiestowie Zdroju, Jurkowie k. Dobrej oraz w miejscowości Pobierów nad Morzem Bałtyckim. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.lso.diecezja.tarnow.pl.

Na wakacje przez cały rok czekają niepełnosprawni, dla niektórych z nich, wyjazd na oazę to jedyna okazja, aby wyjść z domu. Oazy odbędą się w Kąclowej i Łososinie Górnej. (www.cyrenejczyk.com)

Także Caritas diecezji tarnowskiej pomoże sfinansować letni wypoczynek dzieci i młodzieży z biedniejszych rodzin. Parafialne oddziały Caritas, grupy i stowarzyszenia już zgłaszają prośby o dofinansowanie turnusów. Pieniądze są przeznaczone z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Na ten cel Caritas przekaże ok. 100 tys. złotych.

(DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: Wakacyjna Akademia Kaneńska 2008
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 17:24:10
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html