To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego    -   31/5/2009
Gabriel Morvay – malarz nieznany
W czerwcu dużym wydarzeniem kulturalnym będzie otwarcie wystawy Gabriela Morvaya, artysty urodzonego w Tarnowie. Będzie to druga z kolei wystawa prac w miejscu urodzenia, prezentująca inne, niepokazywane wcześniej w Polsce obrazy. Prace pochodzić będą z francuskiego okresu twórczości, z lat 50. i 60. Ekspozycja przywoła artystyczny klimat Paryża tego czasu, prezentując obrazy Morvaya na tle filmów i muzyki, która towarzyszyła artyście. Wernisaż odbędzie się 20 czerwca o godz. 18:00 w BWA - Pasażu Tertila.

Ogloszenie
>

Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja filmu przedstawiającego postać artysty i oraz zdjęcia przedstawiające wcześniejsze wydarzenia, które miały miejsce w Tarnowie w latach 2005-2006 (przekazanie tablicy miastu – 2005; 2006 - wystawa w Leno we Włoszech, wystawa w Ratuszu, wmurowanie tablicy na ścinanie domu rodzinnego, podpisanie porozumienia pomiędzy miastami Casalmaggiore we Włoszech i Tarnowem; 2007 – wystawy w Bochni i w Budapeszcie).
Planowany jest ponadto pokaz filmów francuskich, z lat 60. i 70., oraz wystawa plakatu filmowego ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wystawa jest zwieńczeniem cykl zdarzeń muzealnych, związanych z jego osobą Gabriela Morvaya, który został zapoczątkowany w 2005 roku, kiedy to przyjaciele artysty przekazali miastu Tarnowowi brązowe popiersie malarza, autorstwa włoskiej rzeźbiarki Giovany Barozzi. Zostało ono wmurowane na ścianę domu, w którym urodził się G. Morvay, obecnie przy ulicy Urszulańskiej 27. Odsłonięcia dokonano w październiku 2006 roku. W tym dniu, w tarnowskim Ratuszu, miał miejsce wernisaż pierwszej wystawy poświęconej Artyście pt. „Gabriel Morvay – powrót. (1934., Tarnów – 1988, Sabadell)”.
Ponadto ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 roku wydano monografię artysty, która stanowić będzie również katalog planowanej na czerwiec b.r. ekspozycji .

Wystawa pod patronatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Tarnowa i Instytutu Cervantesa w Krakowie.
Sponsorzy: Mirosława i Roman Krzyśko, Maria-Josep Balsach, Andrzej S. Grabowski, Instytut Cervantesa w Krakowie, Fondazione Dominato Leonense - Leno (Włochy), PGNiG S.A., Hortar. Patroni medialni: TVP3 Kraków, Radio RDN Małopolska, Małopolska Telewizja Kablowa S-Tar, Gazeta Krakowska, Tygodnik TeMI, portal internetowy www.intarnet.pl .
Wystawę organizuje Muzeum Okręgowe i Biuro Wystaw Artystycznych. Będzie ją można oglądać do końca wakacji. Wkrótce – więcej informacji na temat ekspozycji i samego Gabriela Morvaya.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 18:51:46
IP     : 3.239.76.25
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html