To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja o niedzielnych zamieszkach na stadionie Unii    -   03/6/2009
Stop stadionowym chuliganom
Jak już informowaliśmy, pokłosiem niedzielnego III ligowego meczu rozegranego pomiędzy Unią Tarnów i Hutnikiem Kraków jest zatrzymanie 12 pseudokibiców Unii Tarnów, którzy obrzucili kamieniami, kostką brukową i butelkami policjantów zabezpieczających mecz. Wszyscy zatrzymani to młode osoby w wieku od 16 do 19 lat. 5 z nich nie ukończyło 17-go roku życia, więc zgodnie z obowiązującym prawem poniosą odpowiedzialność przez Sądem Rodzinnym. Pozostałe 7 osób usłyszało zarzut udziału w zbiegowisku publicznym i dopuszczenia się zamachu na osoby oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. W dniu wczorajszym doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczeń majątkowych.

Ogloszenie
>

Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Zbigniew Ostrowski powołał w KMP Tarnów specjalną grupę, w skład której wchodzą policjanci pionu kryminalnego, pracujący nad sprawą niedzielnych zamieszek pod stadionem tarnowskiej Unii. Dysponują oni bogatym materiałem dowodowym, tak więc ustalenie i zatrzymanie pozostałych agresywnych pseudokibiców jest tylko kwestią czasu.
Jak podkreśla Komendant Ostrowski, policja będzie zdecydowanie przeciwdziałać wszelkim przejawom bezsensownej agresji podczas imprez sportowych i bezwzględnie ścigać stadionowych chuliganów. -Po zapadnięciu wyroków dochodzić będziemy także zadośćuczynień za poniesione straty - stwierdza komendant. -Zachowanie z jakim mieliśmy do czynienia jest naganne i społecznie nieakceptowane. Kibice muszą mieć świadomość, że porażki ich drużyn wpisane są w rywalizację sportową, a żal po przegranym meczu i negatywne emocje z tym związane nie mogą być pretekstem do agresji wyładowywanej na kibicach drużyny przeciwnej, Policji zabezpieczającej imprezę czy innych osobach. Czas najwyższy by na naszych stadionach zagościły cywilizowane standardy zachowań.

Policja apeluje do osób mających największy wpływ na wychowanie młodego pokolenia - rodziców, nauczycieli i pedagogów – aby tłumaczyli młodym ludziom na czym polega idea sportu, zdrowa i prawdziwa rywalizacja oraz piętnowali przejawy agresji.
Policja wspiera działania wychowawcze w tym zakresie, organizując i spotykając się z młodymi podczas akcji edukacyjno-profilaktycznych.

Na zdjęciu: krajobraz po bitwie; foto: Grzegorz Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:39:05
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html