To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Już jutro rozpoczyna się największa tegoroczna impreza w Tarnowie   -   04/6/2009
Takie będą „Zdærzenia 2009”
Przypominamy – już jutro, 5 czerwca rozpoczyna się kulturalno-rozrywkowo-sportowe święto naszego miasta. Ta dwudniowa, najważniejsza w ocenie organizatorów i największa w Tarnowie impreza, odbywająca się na kilku scenach jednocześnie i na wielu placach miejskich ma być, podobnie jak rok temu, zderzeniem na płaszczyźnie kulturowej i wiekowej. Zderzona zostanie muzyka ludowa z muzyką rockową, sztuka średniowiecza z renesansową i współczesną, teatr z muzyką i plastyką. W programie znajdą się wernisaże, happeningi oraz koncerty. W sumie w imprezie weźmie udział kilkanaście tysięcy osób. W pierwszym dniu na głównej scenie tarnowskiego Rynku, wystąpi najbardziej znany i ceniony tarnowski zespół rockowy ZIYO oraz nominowany w 2009 roku do „Nagrody Fryderyka”, tarnowski zespół TOTENTANZ wraz z Tarnowską Orkiestrą Kameralną. Nie zabraknie jednak wielu innych atrakcji – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem imprezy.

Ogloszenie

Totentanz razem z Tarnowską Orkiestrą Kameralną – ten koncert zapowiadany jest jako wyjątkowy, tak jak wyjątkowe jest połączenie ostrego brzmienia z orkiestrą. Nowe aranżacje utworów z dwóch pierwszych płyt zagrane zostaną na scenie, jakiej jeszcze w Tarnowie nie było. Koncert zostanie zarejestrowany i wydany na płycie DVD z jakością HD przez wytwórnię Mystic Production. W drugim dniu na dużej scenie wystąpi zespół Optymistic, Rewolucja Jacka Dewudzkiego oraz znana z radiowych list przebojów brytyjska grupa Uniting Nations. Scena na ulicy Wałowej będzie zderzeniem morza z górami. W Piątek wystąpią zespoły szantowe: Cztery Refy, Roman Roczeń, Segars, Mechanicy Szanty, Ryczące Dwudziestki, a w sobotę kapele góralskie. Na ulicy Wałowej będzie Jarmark Galicyjski i Piknik Europejski. 6 czerwca, w Mościckim Centrum Kultury odbędzie się koncert “Wielkie Przeboje Wielkiego Ekranu w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej. W Parku Strzeleckim GALAktyka Tarnowskich Poetów i Malarzy z koncertem artystów Piwnicy pod Baranami. Na ulicy Starodąbrowskiej odbędą się zawody samochodowe „Super Oes Tarnowski” o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Na ruinach tarnowskiego zamku zaplanowano kolejną już edycję Zamkomani. W programie przewidziano ponadto uroczyste wejście króla na zamek, tańce, pokazy walk rycerskich oraz opowieści historyków o tamtych wydarzeniach. Ważnym elementem drugiego dnia imprezy będzie sztuka ulicy. Swoje niemałe umiejętności przedstawi niezależna scena młodych, pojawią się również lokalni artyści związani z kulturą uliczną. Organizatorzy zapraszają także na Plac Rybny, gdzie znajduje się replika Panoramy Siedmiogrodzkiej “Bitwa pod Sybinem” o wymiarach 50 x 3 m. - co godzinę emitowane ma być słuchowisko opisujące dzieje panoramy, opis walki oraz sceny z wielkiego dzieła.
O niektórych propozycjach pisaliśmy szerzej w osobnych wiadomościach.

WYBRANE PROPOZYCJE

Holograficzny ZAMEL CET TRUCK TOUR
Tarnów odwiedzi niecodzienna, mobilna wystawa hologramów, która jest zebraną kolekcją naświetleń laserowych z całego świata. Ponad 120 prac wraz z urządzeniami holowizyjnymi tworzących jedną z największych wystaw tego typu w Europie, będzie można zobaczyć za darmo na Placu Kazimierza w sobotę 6 czerwca o godz. 13:00. Naświetlenia laserowe na różnych podkładach przedstawiają najnowszą światową technologię trójwymiarową. Ekspozycja umiejscowiona jest w oryginalnym amerykańskim trucku Kenworth (18 m długości, 4,5 m wysokości).

Totentanz
To zespół, który w roku 2007 zadebiutował na krajowej scenie rockowej i już zdołał uplasować się w czołówce polskich wykonawców. Najnowsza, jeszcze świeża płyta grupy zawiera w sobie zarówno mocne, gitarowe uderzenie jak również zaangażowaną lirykę. Tytułowy utwór z tego krążka znalazł się w czołówce listy przebojów krajowej „Trójki”. Totentanz tworzą: Rafał Huszno (śpiew, gitary), Sebastian Mnich (perkusja), Erik Bobella (bas) i Adrian Bogacz (gitary).

Tarnowska Orkiestra Kameralna
Powstała w 1991 roku, dwa lata później została zarejestrowana jako stowarzyszenie, a prezydent Tarnowa objął ją swym patronatem. Od tej pory regularnie prezentuje mieszkańcom Tarnowa utwory kompozytorów polskich i europejskich, propagując muzykę klasyczną. TOK to orkiestra tarnowska nie tylko z nazwy, ponieważ jej założyciele i muzycy w niej grający to w znakomitej większości ludzie, którzy właśnie w Tarnowie zdobywali podstawy muzycznego wykształcenia i uczyli się kameralistyki.

Uniting Nations
Nowa sensacja na brytyjskiej scenie dance i hous. Debiutancka płyta duetu „One World” ukazała się jesienią 2005r. Utwory grupy już po kilku dniach emisji w popularnych radiach w Polsce wskoczyły do pierwszej 20 polskich Hitów.

Optimistic
Zespół łączy w swojej twórczości kilka gatunków muzycznych, m.in. funky, soul, r-n-b. Występują w ośmioosobowym składzie a ich energetyczna muzyka oparta jest na świetnie funkcjonującej sekcji rytmicznej, mocnej sekcji dętej i niesamowitym, obdarzonym charakterystyczną barwą wokalu Bogny.

Rewolucja
Zespół założony przez wieloletniego wokalistę zespołu „Dżem” – Jacka Dewódzkiego. Projekt zrzesza najlepszych krakowskich muzyków młodego pokolenia. Kompozycje grupy charakteryzują się ambitnymi brzmieniami i rozbudowanymi partiami wokalnymi.

Wielkie przeboje wielkiego ekranu
Koncert symfoniczny – usłyszymy muzykę z największych arcydzieł polskiej i światowej kinematografii. W jej świat wprowadzi nas Stanisław Janicki – autor cyklicznego programu TVP „W starym kinie”.

Zamkomania
I Tarnowski Turniej Rycerski „O grzywnę władyki z Marcińskiej Góry” – spotkanie rycerzy m.in. z bractw: Woje od św. Stanisława, Drużyna Czarnego Dębu Myszków, Kongregacja św. Jana Chrzciciela z Dobczyc, Tarnowskie Bractwo Rycerskie Gladii Amici. Prezentacja rzemieślników: kowal, garncarz, stolarz, snycerz, zabawy plebejskie na ruinach zamkowych, turnieje...

Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Bezan 2009”
Wystąpią: istniejące od 1985r ”Cztery Refy”, powstały w tym samym okresie zespół ”Mechanicy Shanty”, słynne ”Ryczące Dwudziestki” występujące a cappella, bądź z towarzyszeniem gitar oraz grupa ”The Cotton” - jedyna tarnowska formacja posiadająca w swoim repertuarze szanty, piosenki żeglarskie czy country.

GALAktyka tarnowskich poetów i malarzy
W programie m.in. premiera tomiku poezji Grupy Poetyckiej „Obserwatorium” – czytanie wierszy, happening „Walka karnawału z postem” w wykonaniu zespołów Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, plenerowa wystaw i aukcja prac tarnowskich artystów plastyków, zaś w charakterze gościa specjalnego wystąpi Barbara Szczepańska – Herman „Judyta”, artystka Piwnicy pod Baranami z programem „Diabły, wiedźmy i panny naiwne”. Prowadzenie: Wojciech Markiewicz. (tu również więcej informacji znajdziesz w osobnej, zamieszczonej już wiadomości).

ZIYO
Najbardziej utytułowany tarnowski zespół rockowy zagra materiał ze swojej najnowszej płyty „Puzzle”, będącej, jak zapowiada lider grupy Jerzy Durał, „naturalną konsekwencją powrotu ZIYO do korzeni”.

PROGRAM

5 czerwca (piątek)
9:00 – 14:00 - Tajemnice ”Diablego Wzgórza” - Pałac Sanguszków
13:00 - „Z pamiętnika żeglarza” - widowisko dla dzieci - ul. Wałowa
13:00 - 18:00 Panorama Siedmiogrodzka, Plac Rybny
14:00 – 18:00 - KONCERT "Niebo nad Bezanem": Mechanicy Szanty, Roman Roczeń, Cztery Refy, Ryczące Dwudziestki - ul. Wałowa
18:00 - Dni Lwowa - inauguracja, koncert zespołu Tyligentne Batiary z Bytomia, Sala Lustrzana
19:00 - Wręczenie Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury; KONCERT: Anna Maywald, ZIYO, Totentanz z Tarnowską Orkiestrą Kameralną – Rynek
19:00 - Wernisaż Marka Chodkowskiego - Galeria Miejska BWA
22:00 - Biesiada – marynarze kontra górale - Piwnica TCK

6 czerwca (sobota)
10:00 –13:00 - „Najzabawniej, bo najcieplej na Biegunie Ciepła w parku Sanguszków” - gry i zabawy dla dzieci - Park ZSE-O w Gumniskach
10:00 – 12:00 - Finał ZAMKOMANII ul. Wałowa
11:00 – 18:00 - PIKNIK EUROPEJSKI - ul. Wałowa
12:00 – 18:00 - I Tarnowski Turniej O GRZYWNĘ WŁADYKI Z MARCIŃSKIEJ GÓRY - Góra Św. Marcina
12:00 - Zawody samochodowe „Super Oes Tarnowski” o puchar Prezydenta Miasta Tarnowa - ul. Starodąbrowska
13:00 - Holograficzna Rzeczywistość - największa w Europie wystawa hologramów - pl. Kazimierza Wielkiego
15:00 – 19:00 - Sztuka ulicy - niezależna scena młodych: DJ DUDEK, KITA, DJ CELOWNIK - pl. Sobieskiego
16:00 - GALAktyka tarnowskich poetów i malarzy - Park Strzelecki 18:00 - Dni Lwowa - Sala Lustrzana
18:30 - Wystawa prac Jozefa Kaminskyego - Foyer MCK
19:00 - Wielkie Przeboje Wielkiego Ekranu w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Rzeszowskiej – MCK
19:00 - KONCERT: OPTIMISTIC, REWOLUCJA, UNITING NATIONS – Rynek

Organizatorzy: Urząd Miasta Tarnowa – Wydział Kultury, Tarnowskie Centrum Kultury, Galeria Miejska BWA, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Zamek Tarnowski, Mościckie Centrum Kultury, Auto-Moto Klub Tarnowski, Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Gumniskach, Firma Marketingowa Hektor, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Sponsorzy: Multimedia Polska, Urząd Marszałkowski – Województwo Małopolskie, KSG, Taurus, Czakram, Bruk-Bet, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna, MPK Tarnów. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:18:06
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html