To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Metodą „na wnuczka” wciąż próbują oszukać starsze osoby    -   15/6/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Handel alkoholem bez polskich znaków akcyzowych czy przypadki zniszczenia mienia (m.in. ujęto „graficiarzy”) - to niektóre ze zdarzeń ubiegłego tygodnia. Przeważały jednak zdarzenia drogowe, niestety także z udziałem kierowców „na podwójnym gazie”. Ponadto specjaliści od oszustw „na wnuczka” chyba na dobre zadomowili się w Tarnowie. Tak było w przypadku dwóch starszych pań, od których złodziej chciał, podając się za wnuczka, wyłudzić po kilkanaście tysięcy złotych. Dziwne jest natomiast to, że w co najmniej jednym przypadku nie udała się zasadzka policji – po jej zawiadomieniu przestępca ani się więcej z kobietą nie kontaktował telefonicznie, ani nie zjawił się po pieniądze...

Ogloszenie

Kradzieże
Wykorzystując nieuwagę domowników oraz nie zamknięte drzwi w jednym z mieszkań w Tarnowie, złodziej dokonał kradzieży portfela, w którym znajdowały się: dowód osobisty, karta bankomatowa oraz pieniądze w kwocie 39zł.

Oszustwa
8 czerwca w Tarnowie doszło do nieudanej próby oszustwa metodą „na wnuczka”. Do jednego z mieszkań przy ul. Mieszka zadzwonił mężczyzna podający się z awnuka i poprosił 84-letnią właścicielkę o pożyczenie gotówki w kwocie 15 tysięcy złotych. Kobieta nie miała takich oszczędności, oświadczyła że dysponuje dużo mniejszą sumą. Oszust zadeklarował, że przyjdzie po pieniądze. O zdarzeniu poinformowana została policja, która zorganizowała zasadzkę i prowadziła obserwację miejsca zamieszkania kobiety. Oszust nie skontaktował się już więcej telefonicznie, nie przyszedł także po gotówkę. Nieudana próba oszustwa tą samą metodą miała miejsce także na ul. Kościuszki w Tarnowie. W tym przypadku oszust chciał wyłudzić od starszej pani 14 tysięcy złotych, które kobieta wynieść miał przed budynek mieszkalny. Policja ponawiam apel do mieszkańców miasta i okolic, zwłaszcza do osób starszych i mieszkających samotnie o zachowanie szczególnej ostrożności. „Nie wpłacajcie Państwo pieniędzy bez upewnienia się z kim mamy do czynienia, a o każdej próbie oszustwa informujcie jak najszybciej policję.” - czytamy w komunikacie.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia dwóch szyb zespolonych w budynku jednej z firm znajdujących się na ul. Pułaskiego powodując straty w kwocie 700zł.
„Kryminalni” z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 16-latka z Tarnowa, który zniszczył elewacje dwóch bloków mieszkalnych przy ul. Dwernickiego w Tarnowie malując po nich sprayem. Wartość strat oszacowano na 500 złotych.

Za kółkiem
Policjanci z Żabna zatrzymali na ul. Dolnej w Łęgu Tarnowskim 60-letniego miejscowego, który jechał rowerem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie.
W Tarnowie na ul. Mościckiego kierujący Vw Golfem 21 letni tarnowianin potrącił 74-letniego mężczyznę prowadzącego rower i przechodzącego przez jezdnię z lewej na prawą stronę dla kierującego samochodem. W wyniku uderzenia pieszy doznał złamania wstrząśnienia mózgu i złamania kości czaszki. Kierujący nie zatrzymał się i odjechał z miejsca wypadku. Został zatrzymany przez policjantów „drogówki”. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
Do wypadku doszło także w miejscowości Zabłędza. Kierujący BMW 20-letni mieszkaniec Białego Boru jadąc w kierunku Tuchowa na łuku drogi w lewo utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok Toyoty Cariny jadącej z przeciwnego kierunku, a następnie wjechał do rowu i dachował. W wyniku zdarzenia kierowca BMW doznał ogólnych potłuczeń i złamania kości promieniowej, jego pasażerka 19-latka ze Szczawnicy ogólnych potłuczeń i urazu zębów, a pasażer, 20-latek ze Strzelc Wielkich ogólnych potłuczeń. Kierujący Toyotą 22-letni mieszkaniec Tuchowa wyszedł z wypadku bez szwanku. Obaj kierujący byli trzeźwi.
51-letni mieszkaniec Tropia, kierujący Fordem Escort został zatrzymany w miejscowości zamieszkania, po tym jak uszkodził zaparkowany na ul. Mickiewicza w Zakliczynie Fiata Uno i uciekł z miejsca zdarzenia. W pościg za sprawcą udał się właściciel pojazdu który jechał za nim do Tropia przez Wesołów, Stróże, Filipowice i Piaski Dróżków. Powiadomieni o zdarzeniu wojniccy policjanci zatrzymali mężczyznę i poddali go badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu we krwi.
W miejscowości Zabawa-Zdarzec, policjanci z „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Jak się okazało, podczas badania alkomatem, kierowca był pod wpływem alkoholu – wynik jaki uzyskał to blisko 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kierowca poruszał się bez ważnego dowodu ubezpieczenia OC, a także bez dowodu rejestracyjnego pojazdu.
Również pod wpływem alkoholu poruszał się po drodze publicznej kierujący samochodem marki Audi 80 w miejscowości Biskupice Radłowskie. Policjanci z komisariatu w Żabnie poddali badaniu kierowcę – wynik to przeszło 2 promile w wydychanym powietrzu.
Na stacji paliw w Wierzchosławicach kierujący pojazdem BMW 25-letni mieszkaniec Tarnowa wykonując manewr cofania najechał na pieszego, 34-letniego mieszkańca Bogumiłowic, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy doznał urazu kolana i został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Różne
Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum ujawnili w jednym z mieszkań przy ul. Bernardyńskiej w Tarnowie nielegalny obrót napojami spirytusowymi. Procederem tym zajmowała się 48-letnia właścicielka mieszkania. Na miejscu zatrzymana została także 47-letnia tarnowianka oraz 63-letni mężczyzna, którzy zakupili alkohol bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 3 litry nielegalnego trunku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:59:39
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html