To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Już wkrótce wyjątkowy „Wieczór z wampirem” w MCK    -   17/6/2009
„Snowman” w Tarnowie
20 czerwca o godz. 18:00 na interdyscyplinarnej imprezie „Wieczór z wampirem-symfonia w niemym kinie” w Mościckim Centrum Kultury zagra poznański zespół Snowman. Jak już informowaliśmy, muzycy zaprezentują gorąco przyjmowaną przez publiczność ścieżkę dźwiękową do klasyka niemieckiego ekspresjonizmu „Nosferatu. Symfonia grozy” Friedricha Wilhelma Murnaua.

Posłuchaj, czego należy spodziewać się podczas tego wieczoru... :

Ogloszenie
>

Snowman istnieje i działa z powodzeniem od końca 2002 roku, mając już na koncie zwycięstwa lub wyróżnienia na kilku przeglądach i festiwalach (jak Gdynia Summer Jazz Days, Malta - Nowe Nurty, Globalbeat czy Festiwal Rockowy w Węgorzewie), koncerty (z wizualizacjami) przed zagranicznymi wykonawcami (brytyjskim Archive, amerykańskim Karate oraz francuskim składem Yanna Tiersena) i kilka nieoficjalnych wydawnictw - w tym oficjalny, świetny debiut "Lazy". Muzycy Snowmana są współzałożycielami poznańskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Młodych Twórców V.I.T.R.I.O.L.
Od samego początku ich muzyce towarzyszyły wizualizacje. Twórczość Snowmana oscyluje "między transową motoryką postrocka, subtelną emotroniką, senną psychodelią a jazzowym feelingiem". Ich utwory świetnie komponują się z niepokojącą atmosferą filmu potęgując nastrój grozy. Zachwycony dokonaniami muzyków Zbigniew Hołdys, napisał: „Chciałbym, abyście przyjęli do wiadomości, że w Polsce mamy kolejne dwa wspaniałe zespoły muzyczne. Żebyście szukali ich w sieci, czekali na ich płyty, chodzili na ich koncerty. To Power Of Trinity i Snowman. (...)Drugi - rzecz niesłychana. Już dziś można go postawić na scenie gdzieś między Dave Matthews Band czy Norah Jones, aczkolwiek jest to zupełnie inna muzyka, niekiedy teatralna, z fenomenalnymi zachowaniami pianisty i gitarzysty, przepięknym brzmieniu wokalisty, z unikatowymi i nieznanymi dotychczas pomysłami na rozwijanie utworów. Wielka, światowa klasa, tuż za drzwiami, naprawdę. Rzadko mówię takie słowa. Kilka lat temu mówiłem to samo jako znany człowiek o nieznanym zespole Sistars, kiedy debiutowali w moim programie "Hołdys Guru Unlimited" w MTV. Mówiłem to też, ze ściśniętym gardłem, o "Lao Che" , bo nie wierzyłem, że świat o nich usłyszy, choć zasługiwali na owację. Dziś Lao Che jest ogólnopolską sensacją, zwłaszcza po nagraniu płyty o Powstaniu Warszawskim. Więc choć rzadko mówię takie słowa, to mówię je czasem z nadzieją, że będą to zaklęcia skuteczne. Oby było tak i tym razem.”
Skład zespołu tworzą: Michał Kowalonek - wokal, gitara elektryczna, blanc noise, Adam Brzozowski - piano, noir noise, Paweł Postaremczak - saksofon tenorowy, Grzegorz Książkiewicz - bas, Daniel Karpiński - perkusja, Julia Szubert - wizualizacje oraz Tomasz Ballaun – perkusjonalia („Nosferatu”).

Projekcji z unikatową muzyką filmową Snowmana towarzyszyć będzie rozmowa z zaproszonym gościem - pisarzem, historykiem literatury i nauczycielem akademickim, drem Michałem Nawrockim, dotycząca genezy mitu wampirycznego, a także krótkiego jego przeglądu w literaturze i sztuce.
Wampiryczny poczęstunek winem zapewni DOMAIN MENADA. Oczywiście nie gwarantujemy, że zapewni ono Państwu nieśmiertelność, ale na pewno długowieczność! Muzyków zespołu Snowman ugości HOTEL TARNOVIA.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MCK, tel. 014 633 46 21
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:07:57
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html