Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Prawdziwy ośrodek władzy w Polsce znajduje się poza granicami kraju"    -   18/6/2009
Stanisław Michalkiewicz w Tarnowie
Kryzys i polska polityka na arenie międzynarodowej – to główne tematy które zdominowały niedawne spotkanie w hotelu Tarnovia z wybitnym publicystą Stanisławem Michalkiewiczem, zorganizowane przez stowarzyszenie Nie Teraz pod patronatem naszego portalu. Sporo miejsca poświęcono „klęcznikowej” postawie naszych „elit” wobec środowisk, które S. Michalkiewicz eufemistycznie nazywa już to „razwiedką”, już to „starszymi i mądrzejszymi”. ”Prawdziwy ośrodek władzy w Polsce znajduje się poza konstytucyjnymi organami państwa. Prawdziwy ośrodek władzy w Polsce znajduje się poza granicami naszego kraju” - dowodził gość spotkania, posiłkując się racjonalnymi argumentami i przykładami.

Posłuchaj części pierwszej nagrania :

Ogloszenie

Stanisław Michalkiewicz w swoim wykładzie, opisując obecną sytuację w Polsce i na świecie sięgał do mniej lub bardziej odległych w czasie, pozornie nie związanych ze sobą zdarzeń. Podawał też przykłady współczesne – opisywał m.in. ewolucję polityki pewnych sfer, które najpierw skutecznie, z udziałem „pudeł rezonansowych” w rodzaju „Gazety Wyborczej” próbowały wykazać „obojętność” Polaków wobec holokaustu, a obecnie czynią nasz naród współodpowiedzialnymi za zagładę Żydów. Gość spotkania mówił także o niemieckich roszczeniach majątkowych i terytorialnych, przywołując przykład „polskich” mediów, które niedawną deklarację niemieckich partii w sprawie „wypędzonych” i uznania ich praw traktowały jako „przedwyborczą zagrywkę”. -Skoro czołowe niemieckie ugrupowania decydują się na takie deklaracje jako „przedwyborczy chwyt”, to znaczy, że takie są w Niemczech oczekiwania społeczne - argumentował, wykazując na historycznych przykładach stuletnią już konsekwencję naszego zachodniego sąsiada w budowie projektu „MittelEuropy”. W jego ocenie Niemcy mają już dosyć dokładania do Unii Europejskiej i „wreszcie chcą coś z tego mieć”, stąd Traktat z Lizbony zostanie wprowadzony niezależnie od tego, czy wszystkie kraje go ratyfikują, czy też nie. Ta i inne wypowiedzi korespondowały zresztą z licznymi felietonami pisanymi do różnych mediów przez Stanisława Michalkiewicza, a zamieszczanymi na jego blogu – jego zdaniem zawłaszczony przez socjalistów projekt Unii Europejskiej, przekształcony w totalitarny twór oparty na „marksizmie kulturowym” i wyposażony w stosowne narzędzia represji do prześladowania tych, którzy przekroczą dogmat „poprawności politycznej”, będzie o tyle gorszy od systemu który pamiętamy z PRL, że praktycznie „nie będzie do czego tęsknić”, albowiem podobne orwelowskie i socjalistyczno – biurokratyczne rozwiązania wprowadzane są nie tylko w całej Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych.
Stanisław Michalkiewicz stwierdził również, że prawdziwy ośrodek władzy nie tylko nie znajduje się w konstytucyjnych organach państwa polskiego, ale znajduje się poza jego granicami. Pookrągłostowła „gruba czerwona kreska” która skutkowała uwłaszczeniem się aparatczykowskiej nomenklatury i fakt iż prawdziwym architektem Okrągłego Stołu były, (za więcej niż przyzwoleniem ZSRR) służby specjalne, z gen. Czesławem Kiszczakiem (o czym niedawno mówił w sądzie on sam) spowodowały, iż funkcjonariusze „aparatu bezpieczeństwa” mieli do wyboru, dla ratowania własnych skór i zapewnienia sobie bytu, albo zacieśnienie kontaktów ze służbami radzieckimi, albo też przejście na garnuszek Izraela, USA lub Niemiec. Michalkiewicz przywoływał tu wiele faktów historycznych i wydarzeń. W jego ocenie właśnie dlatego na arenie międzynarodowej tak wiele działań, częstokroć partyzanckich, nam się nie udaje, także w kwestii braku jakichkolwiek korzyści z racji bycia wiernym sojusznikiem USA w kolejnych konfliktach zbrojnych „wprowadzających demokrację” tam, gdzie póki co Polska nie ma żadnych interesów politycznych i gospodarczych.
Mówiąc o prawdziwych ośrodkach władzy Michalkiewicz przywoływał również sytuacje w których ten czy ów minister obecnego rządu w ciągu dwóch godzin radykalnie zmieniał zdanie na jakiś temat oraz podawał przykład „gabinetu cieni PO” - tworzący go politycy przez długie miesiące przygotowywali się do objęcie ministerialnych tek, tymczasem w ostatecznym rozrachunku z gabinetu tego ministrami zostali jedynie dwaj politycy, a o niektórych osobach na ministerialnych stanowiskach opinia publiczna w chwili obejmowania władzy przez Platformę nic nie słyszała. ”Ktoś starszy i mądrzejszy wskazał panu Donaldowi Tuskowi, kto ma być ministrem w jego rządzie” - mówi Stanisław Michalkiewicz.

Niestety, z przyczyn technicznych nie możemy zaprezentować Państwu nagrania niezwykle ciekawego wykładu Stanisława Michalkiewicza. Z trzygodzinnego spotkania udało się nam jedynie ocalić część odpowiedzi na zadawane z sali pytania.
Posłuchaj drugiej części nagrania :Posłuchaj trzeciej części nagrania :Posłuchaj czwartej części nagrania :Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 15)Dodaj komentarz
(18-06-2009) Tom :
Dobre sobie ..."wybitny publicysta..hehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) do Tom :
Mam nadzieję że przeczytałeś "ze zrozumieniem" choćby jeden felieton Michalkiewicza lub odsłuchałeś nagrań. Bo niestety ograniczone umysłowo głąby mają zwyczaj komentowania tego, czego na oczy nie widzieli, nie słyszeli, ale dzięki mediom wiedzą, co mają na dany temat myśleć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) ucieszony :
"Prawdziwy ośrodek władzy w Polsce znajduje się poza granicami kraju" ...........Ach co za słowa !!! Myślę, że w momencie gdy padły, czołowi redaktorzy tego portalu przeżyli natychmiastowy i do tego wielokrotny orgazm!!!!! Hough!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) ZN :
Fundacja Adenauera(GER) i fundacja Batorego(Soros), to dwie fundacje zagraniczne, które łożą pieniądze na polskich polityków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) Tom :
"ograniczone umysłowo głąby".. oto typowy język "inteletualistów" ..no,no jestem pod wrażeniem..trąci jedynie słusznym radyjkiem..hehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) do Tom :
Do takich jak ty mam dokładnie taki sam "ograniczony" stosunek jak i do "jedynie słusznego radyjka". Ale pranie mózgów i szufladkowanie robi swoje...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) Ja :aa@wp.pl 
Michalkiewicz ma gorliwych słuchaczy wśród radiomaryjnej części społeczności Tarnówka... ;-) Jak coś jeszcze powie na żydów i masonów to owacja na stojąco.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) do Ja :
Pewnie, że tak. A później żydzi i masoni próbują go ośmieszyć w internecia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) Kirek87 :
Dziękuję redakcji za wrzucenie fragmentów spotkania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) jk :
szkoda komentować ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Tom I Jerry :
”Ktoś starszy i mądrzejszy wskazał panu Donaldowi Tuskowi, kto ma być ministrem w jego rządzie” - mówi Stanisław Michalkiewicz. - ten miły starszy Pan ma jakąś obsesje...no cóz ale to przeciez wybitny publicysta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Jared Sass :
Całkowicie zgadzam się z autorem, że prawdziwy ośrodek władzy w Polsce znajduje się poza granicami kraju. Przecież wiadomo o tym już od roku 1980. Żurnalista nic nowego nie powiedział!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) do jk :
Też tak uważam. Zamiast komentować proponuję posłuchać i zastanowić się bez żadnych uprzedzeń

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2009) ZN :
Przesłuchałem teraz na spokojnie nagrania. Jestem pod wrażeniem szerokiej wiedzy pana Michalkiewicza. Imponuje mi ten człowiek swoimi poglądami i bardzo żałuję, że nie byłem na spotkaniu. A do tego dochodzi jeszcze jego opanowanie i kultura osobista. Chciałbym, żeby to właśnie takie osoby rządziły Polską. Nie rozumiem skąd ma tyle wrogów, ale skoro są to co mogę o nich myśleć? Utożsamiam się z jego poglądami, zatem jego przeciwnicy to i moi przeciwnicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2009) spec :
ale jazda :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947