Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Obywatelski projekt ustawy już w Sejmie    -   18/6/2009
Akcja „przywracamy ulgi dla studentów”
W dniu 19 czerwca 2009 roku, podczas 43. posiedzenia Sejmu, odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Projekt uzasadniał będzie w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Kolega Marcin Mastalerek – informuje koordynator regionalny projektu, radny Rady Miasta Tarnowa Grzegorz Kądzielawski.

Ogloszenie

Projekt zakłada przywrócenie, zmniejszonych w 2001 roku, ulg dla studentów i uczniów na przejazdy PKP i PKS. Podczas pierwszego czytania projektu na sali obrad obecni będą przedstawiciele organizacji popierających przywrócenie ulg. Inicjatywę poparło 20 ogólnopolskich organizacji młodzieżowych.
W Tarnowie inicjatywę oprócz wszystkich studenckich samorządów (Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego PWSZ, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego MWSE, Samorząd Studentów WSB-NLU) poparły Stowarzyszenie Centrum Animacji Społecznej HORYZONTY, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec im. Gen. J. Bema, Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Miasta Tarnowa LELIWA, Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie, Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość, Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Tak ogromne poparcie pozwoliło na zebranie ponad 130 tysięcy podpisów, z czego przeszło 3 tysiące zostało zebranych w Tarnowie. Podpisy 23 marca 2009 roku zostały złożone w Sejmie. Warto dodać, iż w tym samym dniu PKP kolejny raz podniosła ceny biletów.

Przypomnijmy: 1 października 2008 roku pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego studenci symbolicznie rozpoczęli akcję. W tym dniu przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej zwrócili się do wszystkich ogólnopolskich organizacji młodzieżowych z prośbą o poparcie akcji i włączenie się w zbieranie podpisów. Jednocześnie powołano kilkudziesięciu regionalnych koordynatorów akcji. W regionie tarnowskim koordynatorem został Grzegorz Kądzielawski.
17 listopada 2008 roku (światowy dzień studenta) przedstawiciele obywatelskiego komitetu zawiadomili Marszałka Sejmu o powołaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, złożyli wymagany tysiąc podpisów poparcia, a także niezbędne dokumenty.
23 grudnia 2008 roku Marszałek Sejmu przyjął zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej i wyznaczył termin zbierania podpisów. Zgodnie z ustawą Komitet od tego dnia miał 3 miesiące na zebranie wymaganych 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy.
23 marca 2009 roku przedstawiciele Komitetu składają w Sejmie ponad 130 tysięcy podpisów poparcia pod projektem przywrócenia ulg studentom i uczniom, z czego 3 tysiące zostało zebranych w Tarnowie. W tym samym dniu PKP kolejny raz podnosi ceny biletów.
19 czerwca 2009 roku pierwsze czytanie projektu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(18-06-2009) :) :
Świetną robotę w czasie zbierania podpisów wykonał nasz regionalny koordynator- Grzegorz Kądzielawski. Dobrze, że pokazaliśmy jako młodzież swoją siłę :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) Do :) :
"Nasz" koordynator Grzegorz nie wykonał żadnej świetnej roboty. Większność podpisów została zebrana dzięki zaangażowaniu całkiej innej/innych osoby.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) :) :
Bzdura, gdyby nie to, że wszystko dobrze zaplanował to cała akcja w Tarnowie by się posypała. Bo na tym drogi/ droga przyjacielu/przyjaciółko polega praca koordynatora. A nie na bieganiu z kartką i zbieraniu podpisów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2009) :) :
I jeszcze coś- skoro uważasz, że to nie była dobra praca, to dlaczego się nie ujawnisz? Brakuje odwagi, żeby krytykować z otwartą przyłbicą? Anonimowość daje poczucie siły?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Do :) :
Co zaplanował??? i co koorynował kiedy i gdzie,jeszcze raz powtórze,trzy tysiące podpisów zebrano dzięki zaangażowaniu innej/innych osób/osoby. pozdrawiam anonimowo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Maciek do szczura - Do :) :
jesli anonimowo kwestionujesz zaangazowanie kogos konkretnego, to pochwal sie swoim, ale wlasnie caly problem polega na tym, ze w naszym kraju mlodzi ludzie zamiast wspolpracowac to zaczynaja sie spierac kto wiecej i kto lepiej, taki klasyczny wyscig szczurow, a ja w podstawowej relacji nie moge doszukac sie stwierdzenia autorstwa pana Kądzielawskiego, że to on zebral 3 tysiace podpisow, ale za to sa wymienione wszystkie organizacje mlodziezowe ktore te podpisy zbieraly, i jak mozna sie domyslic jedna pozbierala moze 500, a inna moze tylko 15, ale tez zebrala, ale chyba nie o to chodzi zeby teraz wymianiac ze ta organizacja jest lepsza, a tamta gorsza, bo tu czlowieku chodzi o idee, a nie o spory, ale to rozumieja tylko dojrzali ludzie...... Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Do :) :
Ja też w podstawowej relacji nie doszukałem się że to on zebrał podpisy i dlatego jestem zdziwiony komentarzem "Świetną robotę w czasie zbierania podpisów wykonał nasz regionalny koordynator..." i dalej "gdyby nie to, że wszystko dobrze zaplanował to cała akcja w Tarnowie by się posypała". Pozdrawiam nie-anonimowo i dojrzale

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Biedny student :
Platforma już zabiła ten projekt. Zagłosuje "przeciw"! Szkoda mi studentów.... Może Pani Augustyn złamie dyscyplinę i jednak stanie po stronie studentów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) :) :
Czytanie ze zrozumieniem się kłania ,,odważny" kolego "do :)". Napisałem ,,W czasie zbierania" a nie ,,Zbierając". Widzisz tę subtelną różnicę? Bardzo łatwo jest kwestionować czyjąś prace robiąc to anonimowo, bardzo łatwo jest rzucać kalumnie na czyjś temat i mówć o bliżej nieokreślnych osobach, które "zrobiły więcej". Trudniej zaś podpisać się pod swoimi słowami, wziąć za nie odpowiedzialność i udowodnić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Porażka Obywatelska :
Młodzi ludzie opwiadający się za PO przejrzyjcie na oczy, ta partia nie szanuje ani Was ani nawet swojej młodzieżowki, która tez zbierała podpisy pod projektem. Platforma Obywatelska zawnioskowała o odrzucenie projektu zakładającego wprowadzenie 49% ulgi na przejazdy komunikacją PKP i PKS dla uczniów i studentów. Projekt poparli posłowie PiS, a także posłowie Lewicy, PSL oraz kół poselskich Polska XXI i SDPL-NL, którzy opowiedzieli się za skierowaniem go do prac w sejmowych komisjach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) ponownie do:) :
Masz racje bardzo łatwo jest się podpisać pod czyjąś pracą jako tzw.koordynator i bardzo łatwo ANONIMOWO wychwalać "Świetną robotę w czasie zbierania podpisów wykonał nasz regionalny koordynator..." ,,W czasie zbierania" a nie ,,Zbierając" i ANONIMOWO wychwalać "Bzdura, gdyby nie to, że wszystko dobrze zaplanował to cała akcja w Tarnowie by się posypała." Nic by się nie posypało. Czytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2009) Gal Anonim :
A ja uważam, że STUDENCI nie powinni mieć wyższych zniżek niż te obecne! Pieniądze jak już powinny iść na zwiększenie śmiesznie niskich stypendiów socjalnych. Niech te pieniądze dostaną Ci biedni studenci! A nie Ci co sobie InterCity będą jeździć po Polsce! Student to wcale nie takie biedne stworzenie! a jeśli jest biedny to niech dostanie wyższe stypendium. A reszta niech płaci! Czysty populizm z tymi zniżkami! Darmowe przejazdy dla wszystkich ja postuluje w takim razie! a co!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2009) Jared Sass :
Takie sprawy jak ulgi dla uczniów i studentów powinny być załatwiane od ręki, a nie jakieś zbieranie podpisów, koordynowanie działań itd. itp. To jest kompromitacja tych, co te zniżki cofnęli albo ograniczyli. Studenci i uczniowie od zawsze mieli zniszki na PKP, PKS, MPK, do kin i teatrów, stołówek studenckich, klubów, na stadiony sportowe i prawie wszystkie imprezy. Nie zabrał Stalin, nie zabrał Gomułka ani Gierek. Zabrała "Solidarniść". I bardzo dobrze. Kto się chce uczyć, powinien mieć pieniądze, a nie zbierać jakieś tam podpisy za zniżkami. Jak tatuś chcą mieć syna po szkołach, no to niech płacą. A co!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947