Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Eurokandydaci odpowiadają - Artur Janik   -   03/6/2004
Oto (w oryginalnym brzmieniu) odpowiedzi, jakich udzielił Artur Janik, jeden z kandydatów Socjaldemokracji Polskiej do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. To kolejny eurokandydat pochodzący z regionu tarnowskiego. Przekazaliśmy mu pytania inTARnautów, pytanie redakcyjne i dwa pytania, które zadał mu wylosowany przez nas adwersarz - Wojciech Popiela.

Ogloszenie

1. Ile i jakie języki obce Pan zna biegle? Jakie jest Pana wykształcenie i czy odpowiada ono stanowisku do jakiego Pan pretenduje? Co spowodowało, że w tak młodym wieku zdecydował się Pan kandydować?

Jestem osobą młodą, posiadającą wykształcenie średnie i jestem studentem Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie. Pretenduję do stanowiska parlamentarzysty w Europarlamencie z uwagi na to, iż uważam że w inicjatywie legislacyjnej UE ważne jest także zdanie ludzi młodych, nie "skażonych" piętnem przeszłości i budujących nowe płaszczyzny porozumienia pomiędzy mieszkańcami Starego Kontynentu, mającymi nowe i pozytywne spojrzenie na przyszłość Polski i Europy. Uważam, że podstawową zasadą demokracji jest właśnie to, aby jak największe odzwierciedlenie przekroju społecznego Europy było w sposób skuteczny reprezentowane przez swoich parlamentarzystów w UE. Młody wiek, w moim przekonaniu, świadczy o otwartym myśleniu, znajomości problemów i spełnianiu oczekiwań ludzi w moim wieku, co stanowi tak naprawdę kwintesencją integracji Polski z Unią Europejską. Jestem lewicowcem i z uwagi na to uważam, iż nie powinno być żadnego Polaka, bez względu na wiek, wykształcenie i poglądy polityczne, który nie byłby w sposób godny i odpowiedzialny reprezentowany przez swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim. Motywacja, która kieruje moimi działaniami, wynika z chęci pomocy ludziom w naszym regionie i kraju i z uwagi na to zdecydowałem się być kandydatem do U. E. oraz godnie reprezentować ludzi którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem.

2. Ile Pan zmienił dotychczas partii i do ilu będzie jeszcze należał ? W mieście nadal przecież tworzycie jedną "paczkę" z SLD ... Czym różni się zatem program SdPl od programu SLD, a tym samym jakie różnice są między kandydatami z tych dwóch partii?

Z uwagi na to iż mam poglądy lewicowe, wstąpiłem do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po powstanie SDPL, bliższy był mi program reprezentowany przez to ugrupowanie. Tworzenie jednej "paczki" z SLD jest wynikiem "dziejowej teorii spisku", którą reprezentuje zadający niniejsze pytanie. Określeniu różnic programowych SdPl i SLD, zostało w sposób wyczerpujący tyle razy wyjaśnione w mediach, iż rozwodzenie się nad tym problemem w tej debacie byłoby tylko stratą czasu, Dla zainteresowanych podaję strony www: www.sld.org.pl i www.sdpl.pl gdzie w tych kwestiach powiedziano absolutnie wszystko.

3. Jak Pan sądzi, dlaczego Pańscy ex-koledzy, profesorowie ze śląskiego SLD twierdzili wiosną tamtego roku, że okres po wstąpieniu Polski do UE będzie czasem "traumatycznych przeżyć" ?

Nie znam żadnego z profesorów ze śląskiego SLD, natomiast wiem że zdarzenie traumatyczne wiąże się z zagrożeniem życia lub fizycznej integralności własnej osoby lub też innych osób. Uraz wywołuje reakcję intensywnego strachu, poczucia bezradności bądź koszmaru. Człowiek może doświadczyć takiego urazu bezpośrednio, ale może też być jego świadkiem. Moim zdaniem okres po wstąpieniu Polski do UE będzie czasem intensywnej i wzmożonej pracy, nie uważam jednak, aby działania takie były zdarzeniami możliwymi do określenia jako traumatyczne. Wyborcy w referendum określającym wejście Polski do struktur UE nie zgodziliby się chyba z własnej woli na zdarzenia o takich skutkach jak określiłem powyżej.

4. Jakie widzi Pan przyczyny fiaska strategii lizbońskiej i czy podziela Pan pogląd prezydenta Czech, że kraje przyłączone do UE "utraciły suwerenność", o czym wie każde czeskie dziecko?

Uważam że zamierzenia strategii lizbońskiej, której istotą (w najprostszy sposób to ujmując) jest dążenie do lepszego wykorzystania potencjału UE, są szczytne i prowadzącą do polepszenia bytu ludzi mieszkających w Zjednoczonej Europie. Nie zgadzam się z cytowanym poglądem prezydenta Czech, że kraje przyłączone do UE "utraciły suwerenność", zaś negowanie samych zamierzeń strategii jest według mnie "czeskim filmem", o którym wie każde polskie dziecko.

5. Do jakiej formacji politycznej w Parlamencie Europejskim chciałby Pan należeć i dlaczego ?

Do Partii Europejskich Socjalistów ponieważ jestem "od urodzenia" socjalistą.

6. Co zamierza Pan zrobić dla dzieci i młodzieży, ewentualnie osób starszych w podniesieniu ich sprawności fizycznej, aktywnego spędzania wolnego czasu, profilaktyki zdrowotnej (korygowanie wad postawy) oraz czynnego ich udziału w sporcie i innych organizacjach masowych ?

Prowadzić inicjatywę legislacyjną (w ramach pełnionego mandatu) w celu otrzymania dofinansowania na cele określone powyżej.

7. Wydaje mi się, że kandydowanie do takiej instytucji jak Parlament Europejski powinno być raczej ukoronowaniem czyjejś kariery politycznej a nie jej zapoczątkowaniem. Jakie ma Pan realne sukcesy na swoim koncie (chodzi mi o konkretne, wymierne efekty Pana publicznej działalności dla ogółu a nie np. fakt uzyskania mandatu radnego, bardziej przecież z klucza partyjnej, proporcjonalnej ordynacji niż w wyniku jakiegoś dużego poparcia współobywateli) ?

W odniesieniu do tego pytania, biorąc pod uwagę inteligencję i znajomość tematu adwersarza, można byłoby polemizować w kwestii, iż fakt uzyskania mandatu radnego, został przyznany mi z klucza partyjnego. Nie można twierdzić, biorąc pod uwagę moje miejsce na liście wyborczej, że mój wybór do Rady Miasta Tarnowa jest wynikiem jakiegokolwiek poparcia partyjnego lub ordynacji wyborczej. Wybór mojej osoby był tylko i wyłącznie zasługą ludzi którzy na mnie głosowali, natomiast sformułowanie niniejszego pytania jest wynikiem indolencji politycznej i kompletnej nieznajomości ordynacji wyborczej i realiów w naszym Mieście. Uważam (na pytanie to odpowiedziałem w pkt 1), że podstawową zasadą demokracji jest możliwie jak największa reprezentatywność społeczeństwa w organach legislacyjnych a odzwierciedlenie spełnienia obietnic wyborczych przeze mnie deklarowanych określą sami wyborcy.

8. Czy i co zamierza Pan uczynić dla miasta i regionu, będąc eurodeputowanym ? Mam zamiar prowadzić szeroko zakrojoną działalność zmierzającą do promowania Naszego Miasta i Naszego Regionu, polegającą na lobbingu, pozyskiwaniu funduszy finansowych i inicjatywie legislacyjnej w celu zmniejszenia bezrobocia i poprawy stopy życiowej ludzi mieszkających w naszym regionie. Uważam że Nasz Region i nasze Miasto ma tak dużą tradycję historyczną i możliwości rozwoju, iż brak wykorzystania tych podstawowych cech jest karygodnym zaniedbaniem osób, które do tej pory o tym decydowały. Z uwagi na geopolityczne położenie naszego województwa i tradycję kulturową Galicji jest pełna możliwość ściągnięcia do naszego regionu inwestorów z UE, którzy kulturowo integrują się z Tą częścią Europy w której wspólnie mieszkamy. Bogactwo przyrodnicze tworzy także olbrzymie możliwości rozwoju turystyki, co zostało do dnia dzisiejszego kompletnie niewykorzystane.

Od redakcji : Wszystkim inTARnautom przypominamy, że w najbliższy poniedziałek 7 czerwca w "Pasażu" o godzinie 17.00 będą mogli spotkać się bezpośrednio z kandydatami i ocenić ich kandydatury "na żywo". W czasie zaplanowanej debaty wykorzystamy też inne z zadanych przez Was pytań. Wstęp wolny. Zapraszamy !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 39)Dodaj komentarz
(03-06-2004) boloooo :
No to ile języków zna ten pan, bo się nie dowiedziałem? Student WSB... to z edukacji na Politechnice Rzeszowskiej ten pan zrezygnował czy może jakieś inne powody? Coś mi się wydaje, że ten pan nie ma pojęcia czym różni się SLD od SdPL, zresztą podawanie linków jest małym nietaktem w stosunku do zadającego pytanie. Co do strategii Lizbońskiej to podobno UE z tego zrezygnowała nie widząc szans na powodzenie. Hmmm, dzieci może jeszcze nie wiedzą, ale kandydat powinien wiedzieć. Rozbawił mnie ten pan twierdząc, że w dostaniu się do RM nie pomogłą mu ordynacja wyborcza. To jak to się stało, że kilku kandydatów miało więcej głosów od pana Janika a nie weszło do rady miejskiej, sami zrezygnowali? Odpowiedź na ostatnie pytanie to jest standardowa nic nie wnosząca. Takim kandydatom, to chyba jednak podziękujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) no more red :
Widac, ze tym razem pisal prawie sam. Jak umie najlepiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) loco :
bujaj sie czerwone scierw.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) farmer :
Jeżeli czlowieku nie oddzielisz się od SLD i nie pokażesz że masz jaja np w głosowaniach na sesjach rady miejskiej to skończysz jak Bazuła na sznureczku u prezydenta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) Młody :
A mi ten kandydat odpowiada.Na kogo niby innego mam glosować?? On jak dla mnie jest najbardziej wiarygodny i ma mój glos!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) man :
Przecież ten pan odrzielił sie od SLD,wiec bez głópot , jest młody wie czego chce,niech mu sie uda i da wiare niewiernym,by mógł ten co łgał popwiedziec myliłem sie .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) ble :
udać to się mogło wczoraj.... wygrać 20 mln w totka. A pewnie oddzielił się od SLD, bo notowania SLD spadały, więc jak szczur ucieka z tonącego statku tak pewnie pan Janik jak i jemu podobni uciekli z SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) antyklerykał :
też uważam że gość wie czego chce, jest młody i wie o co chodzi - ma głos mój i całej naszej paki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) no more black :
a ten pierwszy to chyba to pytanie zadał, haha bolooo jesteś niezły świrek! ciekawe czy też jesteś dupoliżem gości z drzwi kościoła ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) Slawek :
Ciekawe czy pominięcie odpowiedzi na pytanie o znane języki obce było dziełem przypadku (w co wątpię), czy też celowym działaniem? Poza tym obrażanie ludzi, którzy zadawali pytania jest po prostu żałosne. Co sobą reprezentuje osoba która w ten sposób się wypowiada? Niech sobie każdy sam odpowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) dragon1105 :dragon1105@wp.pl 
gość jest spoko, wie czego od zycia chce i widzi problemy innych, w młodych odwaznych i ambitnych osobach powinniśmy dopatrywac sie naszych przedstawicieli w europarlamencie bez wzgledu na ich przekonania polityczne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) Witek :
Jezu, ludzie, wy nie umiecie czytać. Przecież to same frazesy i postkomunistyczna nowomowa , jaka mówią różnorakie janiki , kwachy, millery i inne betony. Młody , ale już przesiąkł. Z wypowiedzi przeziera bufonada i karierowiczostwo połączone z niedouczeniem, brakiem stylu , własnego pomysłu ... Horror . I wy chcecie takich polityków ? Pytam w zasadzie retorycznie, bo te peany pochwalne na cześć Arturka piszą pewnie jego koledzy (będzie przecież koleś robił "karierę" to , jak będzie potrzeba drugiemu kolesiowi pomoże) albo on sam .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) Wyborca :
Tak, SLD tak się różni od SDPl ,że nie ma mowy, żeby tę różnicę podać w kilku zdaniach. Koniecznie trzeba czytać i porównywać zawartość stron internetowych. Różnice byłyi są tak silne jak słabe były więzy z SLD-owską pępowinką p. Janika albo tak mocne jak mocne było poparcie Tarnowian dla kandydatury radnego Janika. 181 głosów ! Który to był wynik w mieście? Piąta, czy szósta dziesiątka kandydatów na radnych, p. Arturze ? Wstydziłby się Pan tak traktować wyborców. I wyjście z Sojuszu i otrzymanie mandatu z klucza partyjnego (jak słusznie zauważa pytający) to nie są nawet zarzuty, bo trudno -takie popieprzone są reguły prawno-polityczne III RP, ale brak odpowiedzi na pytania najlepiej mówi o Pana stosunku do wyborców. Po przeczytaniu tego wszystkiego mam jak najgorszą opinię o Panu, jako polityku. A ta stylistyka to już nawet nie jest porażka, to kompromitacja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) jaro :
"jestem od urodzenia socjalistą" Boże chroń Królową!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) gandolf :
kandydat powiedział, co wiedział.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) necik :
a ja uważam że jest spox

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) Q :
Obiektywnie socjaldemokracja jest umiarkowanym skrzydłem faszyzmu.' (Józef Stalin)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) anty Q :
Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewien, że mu tę rękę władza odrąbie... (Józef Cyrankiewicz, premier PRL, podczas buntu robotników w Poznaniu, 1957)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) wyborczyni :
p janik zobacze jak pan bedzie glosowal na sesji z SLD PO iPIS zobaczymy jak pan sie zachowa bede obserwowac pana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) Panna Patrynia :
Z calym szacunkiem ale odpowiedzi Pana Janika sa poprostu kompromitujace jego osobe w 1 pytaniu juz pokazal swoje lekkie zawirowania odnosnie znajomosci jez. obcych(albo raczej nieznajomosci;) ) no ale moze sie zdenerwowal i zapomnial o co Go pytaja bo zaczal mowic o swoim mlodym wieku:)Nastepnie pytanie 2 rownie smieszna odpowiedz - odeslanie do stron internetowych - sprytne ... Zamataczyc Pan Janik umie ... mam nadzieje ze nie na tyle zeby dostac sie do koryta ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) anty-sdpl :
Hahaha ogladnijcie sobie jego spot wyborczy w TTK jak wydaje mu sie ze ludzie mysla ze on tak madrze mowi a on przeciez czyta tekst ktory ma napisany obok hhahha:))))))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) mezoox :
Panno Patryniu ale z tym poparciem dla upr w komentarzu do P. Popieli to pani trochę chyba przesadza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) pol :
taka odpowiedż, jakie pytanie. Może ani jedno, ani drugie zbyt błyskotkiwe nie jest, bo jak długo można adwersarzem być wszystkiego i wszystkich... psychiatry daj mi luby

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2004) net seeker :
Lenin mówił "przede wszystkim kadry"! A kadry nowej odmiany czerwoncyh są marniutkie. Nawet nie chciało sie towarzyszowi zmieniać przecinków - wklejał odpowiedzi z internetu! Zdarzenie traumatyczne (uraz) wiąże się z zagrożeniem życia lub fizycznej integralności własnej osoby lub też innych osób. Uraz wywołuje reakcję intensywnego strachu, poczucia bezradności bądź koszmaru. Człowiek może doświadczyć takiego urazu bezpośrednio, ale może też być jego świadkiem. http://zdrowie.org.pl/dise ases/wyswietl/1066 Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - przynajmniej pan studencik dowiedział się, co to znaczy "traumatyczny".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) KaD UPR :
Jakbym czytał kiepskiego prawnika. Wodolejstwo i nowomowa. Tragedia. Zero konkretów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) chrum chrum :
niezły prosiak,do rzeżnika jak nic!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) frantz :
Do widzenia z tym gościem!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) Panna Patrynia :
Panie mezoox nie widze w tym zadnej przesady ... jedynie prawde a jak wiadomo prawda moze byc tylko jedna :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) neutralna :
Zaznaczam "NIE MAM POGLADÓW LEWICOWYCH" i daleko mi do nich, ale ten gość wydaje mi się szczery i uczciwy, a przecież chyba o to chodzi. Może i wypowiedzi nie są "wysokiej jakości", ale przynajmniej wiadomo, że sam je pisał a poza tym same pytania to stek nieudolnych bzdur. A z drugiej strony to ileż mamy elekwentnych, dobrze wykształconych "aferowiczów i przekretów" chodzacych po tym świecie i to bez wzgledu na zapatrywania polityczne. Więc czemu nie dać szanse gościowi, jest młody i to jego najwiekszy atut, "seniorzy" już pokazali, że nic nie potrafią i to zarówno z prawicy i lewicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) A`nlartuen :
neutralna - a masz jakiekolwiek poglądy? Argumentacja typu: Owszem mądry nie jest, ale wyślijmy go, by mu nie było przykro. - jest już szczytową formą głupoty. A co do jedynego atutu, tj nieudolnego kontynuowania nauki w takim (nie)młodym już wieku, to wyślijmy niemowlęta. Są młodsze i w przeciwieństwie do czerwonych jeszcze niczego nie ukradły.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) neutralna :
Moje poglądy to szacunek dla ludzi bez wzgledu na polityczne"wyznanie", za ich uczciwość, co teraz jest tak rzadką cechą, a nakradli i z lewicy i prawicy. Nie mozna spychać wszystkich do jedno worka i uogólniać , a to że młody to mam nadzieje, że jeszcze nieskażony........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) herkot :
tiiiaaa, pan janik jest extra. wiedzę o tym skostniałym organie w uwiądzie starczym jakim jest parlament europejski to posiadł ogromną. jak przecież wszem i wobec wiadomo parlament ue jest od promowania miasta tarnowa i kierowania do galicji funduszy. czy ten tłusty bubek nie wie, że eurodeputowany jest reprezentantem państwa, a nie regionu??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) Szcześliwy :hejkakejka@wp.pl 
Ludzie opamiętajcie się. Koleś mówi że jest od dziecka socjalistą. Popatrzcie na naszą historię , na historię europy-zwłaszcza RFN i NRD- przecież to wszystko była wina SOCJALSTÓW. Co z tego że chcą dobrze jak wychodzi całkiem coś innego. To jest najważnejesz w jego wypowiedzi (w której zbłaznił sie kilkakrotnie Jedyne co ten koleś porafi to chyba tylko lać wode i robić dobre wrażenie)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2004) cogito :
Właśnie widziałem jak nieznani sprawcy w sposób zorganizowany zrywali plakaty wyborcze , ostały się tylko ludzi z lewicy , widać stare SB-ckie nawyki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-06-2004) PH :
Chciałbym zwrócić uwagę jedynie na ostatnią odpowiedz pana kandydata. Typowo broszurowe slogany!!!!! Żadnych konkretów!!!!! Rzygać się chce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2004) GuaRd :
sadzac po pytaniach oraz komentarzach wiekszosc z Was tu obecnych to albo stow Koliber albo dzialacze UPR - w kazdym badz razie Chlopaki i Dziewczynki Mik'iego. Mysl taka nasunela mi sie czytajaac juz 1 akapit gdzie zostalo wymienione nazwisko "Popiela", pytanie zadawane przez tego goscia oraz komentarze upewnily mnie tylko, ze mialem racje. Moze podacie ze Wy nienawidzicie lewej strony i kazdy jej przejaw choc taki mlody jak P. Janik, chcecie zniszczyc! nie przygladam sie plakatowaniu obecnych wyborow ale wierze, ze tak zagozali europesymisci tam nie kandyduja tylko dalej 3ymaja z "kochanymi" USA, ktore robia Polakow w konia jeszcze bardziej niz wczesniejwspomniana Europa!!! P. Arturze - mysle, ze nie warto przejmowac sie tym serwisem jako, UPRowkie pomysly, produkty czy hasla od co najmniej kilku lat na nic sie nie zdaja.:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-06-2004) GuaRd :
BUHAHAHAHAHAH jeszcze jedno: Sonda mnie rozbawila; potwierdza tylko to o3ym pisalem w3esniej CHCIELIBYSCIE :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) gocha :
to synek tego Janika??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) gosiek :
To jest po prostu żenujące!!! Powinniśmy się bardzo wstydzić za tego "typu" kandydatów. Typowy "koryciarz" , byle do korytka i już!!!!!! Panie Janik , ślizga sie pan po nazwisku , a nic nie ma Pan wspólnego z "tamtym" Janikiem . A pozatym , to znam Pana troszkę (osobiscie) i naprawdę człowieku zlituj się nad sobą i ojczyzną. Jesteś topór jakich mało .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947