To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Biblioteczne propozycje na wakacje    -   23/6/2009
Wakacje z MBP
Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie na okres wakacyjny przygotowała w poszczególnych filiach szereg różnorodnych propozycji, adresowanych głównie (choć nie tylko) do najmłodszych. Obok wystaw – jak np. wystawa fotografii „Krzyż wczoraj i dziś” w Filii nr 9 nie zabraknie zajęć plastycznych – uwagę zwraca propozycja Filii nr 2, gdzie odbywać się będą zajęcia decoupage „Sztuka i czas”. Interesująco zapowiada się również realizowane przez Filię nr 12 „wspólne pisanie książki” - osoby odwiedzające bibliotekę będą mogły dopisać dalszy ciąg historii „Jak to się mogło stać” i automatycznie będzie to kontynuacja wcześniejszego wątku. A oto i nadesłane przez MBP propozycje...

Ogloszenie

ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, ul. Staszica 6

Poniedziałki, środy i czwartki: godz. 11-12
1. „WYGRAJ Z HARRY POTTEREM”
Wakacyjna Szkoła Magii - zabawy literackie, zawody i pojedynki toczone pomiędzy postaciami świata baśni, fantazji, przygody. Program prowadzony w magicznej scenerii w którym oprócz licznych zagadek, quizów można będzie wyzwać na pojedynek magicznych zaklęć czarodziejów i czarownice oraz zmierzyć się z literackim przeciwnikiem w magicznym turnieju.
2 . „MAŁE CONIECO MIKI MOLA”
Biblioteczno - wakacyjne spotkania małych i dużych „ pożeraczy książek” - nałogowych czytelników - jednym słowem - wszystkich wielbicieli książek i i czytania. Uczestnicy spotkania będą jednocześnie współtwórcami bibliotecznego „Klubu Molików Książkowych”. Program z niespodziankami i atrakcjami literackimi.
Zapraszamy w środy godz. 11.00 – 12.00
Codziennie
- udostępnianie zbiorów – literatura dziecięca i młodzieżowa , przewodniki krajoznawcze, turystyczne, informatory, kolorowe albumy, z różnych dziedzin wiedzy, czasopisma bieżące i roczniki czasopism
- bezpłatne korzystanie z Internetu

ODDZIAŁ STARYCH DRUKÓW i CZYTELNIA NAUKOWA
ul. Krakowska 4, codziennie w godz. 12.00 – 14.00 w Czytelni Naukowej.
„Wakacyjne spotkania ze skarbami Biblioteki” – oferta skierowana do turystów oraz mieszkańców. Cykl prezentacji zabytkowych obiektów z kolekcji starych druków, które zostały przedstawione w jubileuszowym wydawnictwie z okazji 100 lecia MBP pt. „Skarby Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie”.

CENTRUM INFORMACJI O TARNOWIE I REGIONIE
Galeria Niebieska ul. Krakowska 4
Rok Bema – wystawa: „Gen. Józef Bem – żołnierz, patriota, bohater wiecznych nadziei” - prelekcje dla zorganizowanych grup zwiedzających.

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH, ul. Staszica 6
„Wakacje z literaturą polską – przypomnienie twórczości Marii Kuncewiczowej”– wystawa z okazji 20 rocznicy śmierci pisarki (15.07.1989 r.)

ODDZIAŁ KSIĄŻKI OBCOJĘZYCZNEJ, ul. Staszica 6
Wystawy książkowe wypożyczone z Punktu Informacji o Książce Niemieckiej c-o Goethe-Institut w Warszawie : 1. "Książki dla dzieci i młodzieży"- nowości wydawnicze z obszaru niemieckojęzycznego 2008 (czerwiec-lipiec)
2. "Najlepsze kryminały niemieckie 2008" (sierpień-wrzesień)

FILIA Nr 2, ul. Gumniska 25
1. Zajęcia plastyczne pod nazwą „Sztuka i Czas”. Wtorki: godz. 14 – 16.00, czwartki : 11 – 13.00
Hasłem przewodnim zajęć będzie decoupage – sztuka zdobienia przedmiotów, polegająca na wycinaniu kolorowych elementów z papieru (fotografie z czasopism, odbitki ksero lub papier ozdobny) na przykład kwiatów i naklejanie ich na powierzchnię wcześniej przygotowanego przedmiotu. W ten sposób przedmioty nieciekawe, jak pudełka, ramki, słoiczki, butelki, dzbanki itp. zyskują nowy wygląd i nowe życie. Uczestnicy w trakcie zajęć zapoznają się z historią techniki decoupage, a dzięki Telecentrum obejrzą galerie pięknych przedmiotów codziennego użytku , będących zarówno zbiorami muzeów, jak również wytwórstwem hobbystów.
Zajęcia inauguracyjne – 30 czerwiec, godz. 14.00 – uwagi organizacyjne o potrzebnych materiałach, dogodność proponowanych godzin.
2. „W letniej pracowni” – zajęcia plastyczne dla dzieci. Zajęcia w godzinach otwarcia biblioteki – od wtorku do piątku.
Dla uczestników urządzony zostanie „kącik” do pracy, gdzie na okres letni rozłożone zostaną materiały plastyczne, z których w każdej chwili będą mogły skorzystać dzieci przychodzące do biblioteki. W tej zaimprowizowanej pracowni będzie można wspólnie lub indywidualnie tworzyć kolaże do których inspiracją będą przeczytane krótkie utwory literackie o tematyce wakacyjnej i nie tylko. Prace eksponowane będą przez okres letni w Galerii na Piętrze.
3. Wystawy literacko – plastyczne:
- „W głąb lasu” pokonkursowa wystawa plastyczna – do końca lipca. Wystawie towarzyszy „Kramik wakacyjny” – miejsce, gdzie eksponowane są pozycje książkowe dla dzieci związane tematycznie z ekspozycją. Książki te są propozycją dla najmłodszych czytelników a w miarę ich wypożyczania uzupełniane są innymi.
- „Poeci pokolenia” - - K.K. Baczyński, T. Gajcy (65 rocznica śmierci). Artykuły, zdjęcia, pozycje książkowe, oprawa plastyczna. Czas trwania ekspozycji: 3 – 31 sierpnia.

FILIA Nr 3, ul. Pracy 4 c
„Wakacje z Kubusiem Puchatkiem”- czwartki dla najmłodszych godz.10.00-11.00 (czytanie dla dzieci przedszkolnych )
„Magic English” – Multimedialny kurs języka angielskiego dla dzieci (codziennie 12.00-14.00).
„Lato” – 12 i 19 sierpnia 2009 r. godz. 1500 - konkurs rysowania kredą na chodniku.
„Główka pracuje”- wtorki od godz. 10.00-11.00 (rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek połączonych z rysowaniem i malowaniem)
„Warsztaty komputerowe dla najmłodszych – piątki 10.00-11.00 (edukacja, gra, zabawa)

FILIA Nr 5, ul. ks. W. Bajdy 27
„Sam to potrafię zrobić” – zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem technik origami i collage; malowanie kolorową kredą na płytach chodnikowych (w każdy wtorek od 11.00 – 13.00)
„W krainie gier i zabaw” – gry i zabawy multimedialne; projekcje filmów video; gry planszowe; układanie puzzli (w każdy czwartek od 11.00 – 13.00)
„Zaczarowany świat bajek”- głośne czytanie ulubionych baśni i bajek (w każdy piątek od 11.00- 12.00)

FILIA Nr 7, ul. Błotna 2
Cykl zajęć pod hasłem :„Dzieci wakacje mają a w bibliotece atrakcje czekają” (sierpień, codziennie 11.00 – 14.00)
„Obrazki i zagadki dla Jacka i Agatki” - warsztaty literackie
„Letnie motyle” – zabawy z plasteliną, - wylepianki i malowanki
„Wakacje z Internetem” - codziennie - w godzinach pracy biblioteki

FILIA NR 8, ul. Traugutta 1
Filia nr 8 MBP zaprasza dzieci do lat 10 na plenerowe zajęcia literackie pt.: ”Czytanie na trawie”, które odbywać się będą na terenach zielonych wokół gmachu MCK, w miesiącu lipcu, od poniedziałku do piątku (jeśli dopisze pogoda) w godzinach 10-12. W programie: głośne czytanie utworów znanych autorów literatury dziecięcej (również tych przez dzieci wybranych lub przyniesionych z domu); wesołe zgadywanki, rebusy i krzyżówki literackie; kolorowanki, a na zakończenie malowanie twarzy farbami na podobieństwo kotka i innych zwierzątek. Kanwą zajęć będą m.in. ulubione lektury najmłodszych czytelników naszej filii: książki o Martynce i żółwiu Franklinie, bajki Charlesa Rerrault i braci Grimm, „Koszmarny Karolek” i „Przypadki Damianka”.

FILIA Nr 9, ul. Krzyska 116
Konkurs fotograficzny pt . „Mój dom, moja ulica, moja dzielnica”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży, a jego celem jest dokumentacja wydarzeń i życia codziennego mieszkańców Tarnowa oraz utrwalenie w kadrze znanych i nieznanych zakątków naszego miasta.
Trzy wycieczki dla dzieci w wieku szkolnym do Muzeum Etnograficznego i Parku Strzeleckiego (2 VII, 7 VII i 10 VII ).
Wystawa fotografii „Krzyż- wczoraj i dziś”. Ekspozycja ponad 500 starych i nowych zdjęć przygotowana w związku z obchodami 50-lecia tej dzielnicy Tarnowa.
Zajęcia literacko – plastyczne o tematyce inspirowanej sztuką japońską – od wtorku do piątku w godz. 11.00 – 13.00.

FILIA Nr 12, ul. Klikowska 6
Wystawa fotograficzno – tekstowa „Tatrami urzeczeni”.
Ekspozycja przewodników turystycznych.
Zajęcia literacko - plastyczne (środy, czwartki, piątki od 12.00 do 14.00):
- prezentacje bajek z kaset magnetofonowych i audiobooków
-malowanie zabytków Tarnowa oraz ulubionego bohatera literackiego.
4. W Telecentrum – gry dydaktyczne
5. Wspólne pisanie książki: osoby odwiedzające bibliotekę będą mogły dopisać dalszy ciąg historii „Jak to się mogło stać” i automatycznie będzie to kontynuacja wcześniejszego wątku. Początek tekstu napiszą bibliotekarki i „samopisząca się księga” będzie wyłożona dla czytelników.

FILIA Nr 13, ul. Starodąbrowska 4
Wakacje w Filii Nr 13 przebiegać będą pod hasłem „Kartami historii prowadź mnie bajko…”, w związku z setną rocznicą urodzin Anny Świrszczyńskiej (ur. 7 lutego 1909 w Warszawie, zm. 30 września 1984 w Krakowie - poetka, dramatopisarka, prozaik, autorka wielu utworów dla dzieci).
Wtorki, czwartki, piątki od 12.00 do 14.00
Zajęcia literacko – plastyczne nt. twórczości Anny Świrszczyńskiej, wykonywanie ilustracji do przeczytanych utworów. Prace będą wywieszane na bieżąco w Galerii Krasnala a rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi we wrześniu.
Środy od 13.00 do 15.00
Warsztaty plastyczne mające na celu zdobycie podstaw wiedzy z zakresu technik malarskich i rysunkowych – prowadzi P. Jadwiga Kłosińska – przewodnicząca Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.
Codziennie: Edukacyjne gry komputerowe, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów, kolorowanie malowanek.

FILIA Nr 17, ul. Westerplatte 8 a
Wtorek, środa, czwartek godz. 11.00 – 13.00
„LETNIE GRY I ZABAWY SMOKA OBIBOKA”
DZIECIĘCA AKADEMIA KULTURY -- czyli wakacyjne spotkania z bajką w promieniach słońca
FIGURLANDIA - czyli cuda i cudeńka wyklejane z kolorowego papieru oraz orientalni przyjaciele – origami
KRAINA ZABAWY - czyli łamigłówki, rebusy, kolorowanki, tkanie, wyszywanki, wygibajtus, tatuaże.
SIECIAKI - czyli Internet oraz bezpieczne gry na komputerze

FILIA Nr 18, ul. Romanowicza 38
Wystawa fotograficzna Małgorzaty Piotrowicz pt. „Tarnowskie twarze”. Tematem fotografii wykonanych wyłącznie w konwencji czarno-białej – jak sam tytuł wskazuje – będzie zwykły, szary przechodzień, przypadkowo wyłowiony z tłumu. Całemu przedsięwzięciu przyświeca idea, że niekoniecznie zewnętrzne piękno musi stanowić o wyjątkowości i atrakcyjności jednostki, że jednak jest coś więcej, co niekiedy udaje się zatrzymać lub wyjaskrawić za pomocą aparatu fotograficznego.
Przez całe wakacje nasi najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję wcielić się w projektantów mody, jako że na czas wakacji w „Kąciku Misia Uszatka” odbywać się będą zajęcia plastyczne sygnowane hasłem: „I ty zostań kreatorem mody!” W tym celu zostaną wykonane wielkoformatowe szablony postaci (chłopca i dziewczynki), a zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i wykonanie zestawu (lub nawet całej kolekcji) odzieży użytkowej łącznie z dodatkami w postaci biżuterii, nakrycia głowy, torebki itd. Oprócz kartonów i kolorowych kredek dzieci będą miały do dyspozycji także bibułę, ścinki materiałów, papiery kolorowe, artykuły pasmanteryjne itp.
Celem zajęć oprócz czysto rozrywkowego jest rozbudzanie i rozwijanie wyobraźni plastycznej, wrażliwości na kształt i kolor, a także kształtowanie umiejętności twórczego naśladowania wzorów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Fri, April 26, 2024 20:23:26
IP          : 18.118.1.232
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html