To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dni Tarnowa - trwają modlitwy o pogodę   -   04/6/2004
Co z pogodą ? - martwią się organizatorzy tegorocznych DNI TARNOWA, ale również mieszkańcy miasta. Około godziny 13.00 nad Tarnowem zawisły czarne chmury a chwilę potem lunął z nieba rzęsisty deszcz. Przestaje jednak (godz. 17.00) padać a być może niebawem się przejaśni. Burza zapewne spowoduje przesunięcie terminu oficjalnej inauguracji Dni Tarnowa na Rynku, ale - mamy nadzieję, wieczorem nic już nie zagrozi w realizacji zaplanowanego harmonogramu ciekawych imprez. Mamy niespodzianki dla mieszkańców miasta, którzy pojawią się na Rynku dziś, jutro i pojutrze!

Ogloszenie

Do czasu burzy wszystko przebiegało jednak znakomicie. Wczoraj w Amfiteatrze Letnim kilkuset Tarnowian uczestniczyło w znoikomitym koncercie, który dali młodzi artyści z Atlanty - Chór "Challange" oraz Tarnowski Chór GOS.pl. Wieczór wypełniły spektakle teatralne. Na płycie Rynku multimedialne przedsięwzięcie zaprezentował Teatr PERFORMER z Lublina a w swojej siedzibie w Mościcach Teatr Nie Teraz wystawił własną sztukę "EUROPOLIS".
Rano na płycie Rynku gościł program "Kawa czy herbata ?" nadawany na żywo w I programie telewizji publicznej. Prezentowano walory turystyczne, zasoby kulturalne i gospodarcze miasta, gośćmi programu byli żużlowcy Unii Tarnów (leczący kontuzję Staszek Burza wjechał nawet na płytę na motocyklu !), wybitny kosmolog ks. Michał Heller, szefowie Muzeum Okręgowego w Tarnowie, rycerze z Hufca Chorągwi Tarnowskiej, artyści, którzy przyjechali już do Tarnowa na kilkudniowe święto. Wystąpił też Wojtek Klich z zespołem (wieczorem na Rynku, wraz zaproszonymi przez siebie gośmi). Znany tarnowski muzyk wziął też udział w biegu masowym ulicami Starego Miasta, który od godziny 12.00 (starty w różnych kategoriach) odbywał się w ramach FESTIWALu ZDROWYCH NAWYKÓW.
Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy uzdolnionych tarnowskich dzieci i młodzieży oraz występy zespołów, które przyjechały do miasta z miast partnerskich Tarnowa.
Deszcz ... wywołali prawopodobnie Indianie, którzy występowali tuż przed burzą na placu Sobieskiego.
Na placu Kazimierza trwa "Jarmark Galicyjski" przygotowany przez Muzeum Okręgowe, na płycie Rynku trwają ostatnie instalacje, montaż stoisk handlowych i gastronomicznych. Już jednak widać, że nagłe popołudniowe załamanie, pięknej wcześniej, pogody nieco opóźni wieczorne imprezy zaplanowane wokół Ratusza. Nad zachodnim Tarnowem pojawiło się już jednak słońce !

Tego, że warto się pojawić dzisiaj i w kolejnych dniach na Rynku nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Na scenie pod Ratuszem zaplanowano teraz oficjalne rozpoczęcie Dni Tarnowa - Festiwalu Dziedzictwa Kultury "Sztuka Europejskiej Ulicy" z udziałem Prezydenta i władz miasta; trwać będą występy grup tanecznych i muzycznych z Tarnowa i miast partnerskich. Do 19.00 powinny zostać zainstalowane na płycie Rynku instalacje i rzeźnby Krzysztofa MOTYKI z Rzeszowa. Odbedą się tu pokazy sztuki plastycznej - tworzenie wystaw rzeźby drewnianej z udziałem zaproszonych artystów - m.in. rzeźbiarzy z Polski, Niemiec, Słowacji, Anglii. O 19.00 planowanane jest rozpoczęcie Finałowego koncert pierwszego dnia festiwalu z udziałem m.in. Wojciecha KLICHA, Małgorzaty OSTROWSKIEJ i Krzysztofa "Zaleff" ZALEWSKIEGO. Wśród imprez towarzyszących Festiwalowi wymienić należy muzyczno-poetycki koncert "WĘDRÓWKA Z MUZYKĄ PO DAWNYM TARNOWIE" przygotowany przez Dziewczęcy Chóru Katedralny "PUELLAE ORANTES" pod dyr. Ks. Władysława Pachoty. Chór wystąpi w Sali Lustrzanej a jego poczatek zaplanowano na 18.00. Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny !

A my mamy obiecaną niespodziankę dla naszych inTARnautów, którzy przyjdą dziś wieczorem na Rynek.

Wszystkie osoby, które odwiedzą naszą redakcję od godziny 19.30 do 19.59 wezmą udział w losowaniu nagród - niespodzianek, którymi są zestawy okolicznościowych gadżetów (koszulki, kubki, karty pocztowre, znaczki, plakietki, notesiki, długopisy, podkładki pod mysz komputerowaą, "historyczne" tarnowskie puzzle), związane z tegorocznym Świętem Miasta. Każdy los wygrywa a jedynym warunkiem udziału w losowaniu jest pokonanie trzech pięter kamienicy (Rynek 12) , w której mieści się nasza redakcja ;-) Zapraszamy !!! Podobne konkursy organizować będziemy każdego dnia (Tarnowa), wystarczy uważnie śledzić informacje ukazujące się w naszym portalu.

Oto kilka wybranych fotografii z prologu do DNI TARNOWA 2004 - z wydarzeń, które wydarzyły się już w Tarnowie wczoraj i dzisiaj do południa . Obszerne fotoreportaże (śledzimy wszystkie wydarzenia uważnie) ukażą się na naszej stronie niebawem.

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:26:49
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html