To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Półtora tysiąca dzieci wyjedzie na wakacje    -   24/6/2009
Wakacje z Caritas
Ponad półtora tysiąca dzieci i młodzieży wyjedzie na wakacje dzięki pomocy Caritas diecezji tarnowskiej. O dofinansowanie kolonii starały się głównie parafie organizujące letni wypoczynek m.in. nad morzem i w górach. Także dzięki wsparciu diecezjalnej Caritas, polskie dzieci z Ukrainy będą mogły atrakcyjnie spędzić wakacje. Po raz pierwszy, Caritas na tak dużą skalę pomogła w zorganizowaniu wypoczynku dla dzieci ze Wschodu. Z wakacyjnej oferty skorzysta prawie 240 dzieci polskiego pochodzenia.

Ogloszenie

O pomoc w organizacji wypoczynku zwrócili się do Caritas, tarnowscy księża pracujący na Ukrainie. 170 dzieci skorzysta z półkolonii na Ukrainie, natomiast prawie 70 osób przyjedzie do Polski na wakacje. Dzieci i młodzież z Ukrainy wezmą także udział w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Na organizację wakacji dla pięciu grup m.in. z Kamieńca Podolskiego, miejscowości Pnikut i Rutki, tarnowska Caritas przeznaczyła 12,5 tys. złotych.

Do Caritas wpłynęło w sumie 48 próśb o dofinansowanie letniego wypoczynku. O taką pomoc starały się parafialne oddziały Caritas, ośrodki szkolno-wychowawcze, domy dziecka, szkoły i zgromadzenia zakonne. -Na wszystkie prośby odpowiedzieliśmy pozytywnie. Było to możliwe dzięki środkom uzyskanym z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Możemy się cieszyć, że tak duża liczba dzieci wyjedzie na wakacje. Często są to najmłodsi z rodzin potrzebujących pomocy - mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas.
Na organizację letniego wypoczynku tarnowska Caritas przeznaczyła ponad 124 tys. zł.

Przygotowała Ewa Biedroń - (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: dzieci na wypoczynku dofinansowywanym przez Caritas – z archiwum diecezji tarnowskiej
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:06:21
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html