To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  300 tysięcy na Dni Tarnowa   -   05/6/2004
Co najmniej trzysta tysięcy złotych kosztować będą tegoroczne Dni Tarnowa. Jest to kwota przybliżona, dokładna znana będzie po zakończeniu imprezy - powiedział nam Marcin Golec z tarnowskiego magistratu. Tylko na piątkowy poranny program "Kawa czy herbata?" z budżetu miasta wydano 80 tysięcy złotych. Zapytani przez nas Tarnowianie mieli mieszane uczucia po jego zobaczeniu. Ogólnopolska widownia zobaczyła jednak Tarnów, który w kilka godzin później gdzieś zginął. "Kawa, czy herbata" serwowana była bowiem w promieniach słońca, które ... odjechało wraz z ekipą polskiej telewizji.

Ogloszenie

Wstępne obliczenia wskazują na bilans kosztów czterodniowego święta Miasta, który zamknie się sumą w okolicach trzystu tysięcy złotych. Za te pieniądze na ulicach Tarnowa odbędzie się prawie 30 imprez, koncertów, spektakli i zawodów sportowych.
Prawie 190 tysięcy wydane zostanie właśnie na imprezy masowe na Starówce, bezpłatne dla widzów. Pieniądze pójdą m.in. gaże dla artystów (np: dla zespołu Sistars i Grzegorza Turnaua).
60 tysięcy złotych z ogólnej sumy wydatków nie pochodzi ze środków miejskich, ale od sponsorów - ponad 20 tarnowskich firm.
Kolejne około pięć tysięcy Euro (czyli w przeliczeniu około 22 tysiące złotych) na Dni Tarnowa otrzyma Tarnów z funduszu europejskiego TOWN TWINIG. Dlatego m.in. - mówi Marcin Golec - Dni Tarnowa mają europejskie akcenty (koncerty zespołów z Węgier, Ukrainy, Słowacji i Wielkiej Brytanii oraz wystawy artystów z Niemiec), z tego też powodu Dni Tarnowa odbywają się pod hasłem „Sztuka Europejskiej Ulicy – Festiwal Dziedzictwa Kultury”.

Jednym z głównych celów Dni Tarnowa jest promocja miasta, stworzenie dobrego klimatu wokół miasta. Stąd nacisk został położony na promocje imprezy w całej Małopolsce - dodaje dyrektor Biura Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta. Plakaty zachęcające do odwiedzenia Tarnowa w ramach Dni Tarnowa pojawiły się m.in. na 130 autobusach tarnowskiego PKS (w tym na tych jeżdżących do Krynicy, Iwonicza, Katowic, Kielc), 27 autobusach miejskich w Bochni, 20 autobusach w Dębicy oraz na 40 autobusach w samym Tarnowie. Informacje o Dniach Tarnowa znalazły się również w małopolskich, świętokrzyskich, podkarpackich wydaniach Gazety Wyborczej, w Gazecie Krakowskiej, w Dzienniku Polskim, Temi. Reklamy Dni Tarnowa emitują także Radio RDN Małopolska, Radio Maks i Małopolska Telewizja Kablowa. Co istotne - podkreśla dyrektor Golec - prawie wszystkie tarnowskie media objęły patronat nad imprezą i tym samym w gazetach, rozgłośniach sporo jest informacji o Dniach Tarnowa.

Z informacji jakie uzyskaliśmy w kilku tarnowskich instytucjach, których propozycje kulturalne składają się na program tegorocznych Dni Tarnowa usłyszeliśmy też, że impreza jest dla nich okazją do podreperowania wątłych budżetów - za przygotowanie "swoich" punktów programu dostaną bowiem po prostu "żywe" pieniądze.

Magistrat uważa poranny piątkowy program w TVP 1 za duże wydarzenie medialne i doskonały środek dla promocji miasta. Nie zgadza się z tym opozycyjny radny Jacek Łabno. "Dziennikowi Polskiemu" powiedział nawet, że kwota wydatkowana na ten cel jest dla niego szokująca a działanie takie uważa za niegospodarne. Radny nie ma też przekonania co do siły oddziaływania tego programu. Z danych TVP wynika, że audycja miała niespełna 1,4 proc. oglądalność (w okresie od stycznia do maja tego roku), co oznacza, że ogląda go średnio zaledwie 518 tys. widzów ...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:58:01
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html