To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po kampanii zostanie ... skwerek   -   07/6/2004
W ostatnich dniach gościło i będzie gościć w Tarnowie wielu polityków z "pierwszych stron gazet". Kończąca się kampania wyborcza do europarlamentu ma swoje prawa, a politycy wykorzystują imprezy masowe (m.in. w ramach Dni Tarnowa) do rozmów z wyborcami. W mieście gościli w ostatnich dniach m.in. startujący z pierwszych pozycji na swoich listach w okręgu Bogdan Klich (PO), Józef Lassota (NKW) i Janusz Onyszkiewicz (UW). Ten ostatni wziął udział - jako prezes Polskiego Związku Alpinistycznego - w sobotnim oddaniu do użytku nowoczesnej ścianki wspinaczkowej w hali przy ul. Krupniczej. Członkowie i sympatycy Unii Wolności przekazali zaś miastu “Skwerek Europejski”.

Ogloszenie

Onyszkiewicz, wspólnie z tarnowskim kandydatem do PE Tomaszem Zielińskim (inicjatorem przedsięwzięcia) i grupą kilkudziesięciu członków tarnowskiej UW dokonali symbolicznego przekazania Miastu i jego Mieszkańcom “Skwerku" zlokalizowanego u zbiegu ulic Romanowicza i Jastruna. Teren pod skwerek został przygotowany, wysprzątany i urządzony przez członków i sympatyków Unii Wolności. W centralnym miejscu kandydaci zasadzili “klon europejski”, po którego obu stronach znajdują się ułożone! z kwiatów flagi: Polski i Unii Europejskiej. Obok zamontowano trzy ławki. "Uniści" mają nadzieję, że skwerek będzie kolejnym miejscem rekreacyjnym w Tarnowie .

Chcieliśmy, aby po pierwszej w Polsce kampanii do Parlamentu Europejskiego pozostawić coś trwałego, swoisty symbol powrotu Polski do zjednoczonej Europy. Kampania wyborcza nie może wyłącznie polegać na rozdawaniu ulotek i wieszaniu plakatów. Można zrobić cos pożytecznego dla społeczności lokalnej - powiedział Tomasz Zieliński.

Minister Onyszkiewicz (mąż wnuczki Marszałka Józefa Piłsudskiego, były minister obrony narodowej) stwierdził: Narody Europy przez wiele wieków prowadziły ze sobą wojny, zamiast współpracować. Teraz Polska dołączyła do grona nieagresywnych, współpracujących ze sobą państw. Mam nadzieję, że zasadzone drzewko będzie rosło równie szybko, jak pozycja Polski w Unii Europejskiej.

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 14:01:13
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html