Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Bohater "Długu" w Tarnowie   -   08/6/2004
Historia Sławka Sikory stała się inspiracją scenariusza filmu "Dług" wyreżyserowanego przez Krzysztofa Krauze. Dziś Sławek Sikora, przebywający na przepustce z więzienia, będzie gościł w Tarnowie, aby promować swoją książkę zatytułowaną "Mój dług". Jak doszło do wizyty Sikory w Tarnowie opowiedziała wczoraj "Dziennikowi Polskiemu" Izabela Bieniek (na zdjęciu) , która jest jedną z organizatorek tarnowskiej wizyty Sławka.

Ogloszenie
>

Izabela Bieniek obejrzała film Krzysztofa Krauzego w 2000 r. Wywarł na niej na tyle duże wrażenie, że postanowiła sprawdzić jakie są losy Artura i Sławka, w którym więzieniu przebywają, czy są razem czy osobno, jak wyglądają ich kontakty itp. Wspólnie z Łukaszem Winczurą postanowili spotkać się z Arturem i Sławkiem.
- Początkowo nie wiedzieliśmy nawet, gdzie można ich odnaleźć, ale udało nam się porozmawiać na ten temat z Krzysztofem Krauze, który był gościem tarnowskiego festiwalu filmowego Vitae Valor - wspomina Izabela Bieniek. - Wtedy po filmie o Ojcu Świętym w reżyserii Krauzego zapytałam reżysera o losy prawdziwych bohaterów filmu "Dług". Krauze odpowiedział, że utrzymuje z nimi kontakty i bardzo przejmuje się ich losem. Powiedział też, że Sławek Sikora walczy i próbuje zrobić wszystko, żeby wyjść na wolność, natomiast Artur się poddał.
Obaj bohaterowie zostali osadzeni w więzieniu we Włocławku. Sławek Sikora ma dziewczynę, która bardzo się angażuje w to, aby wyszedł na wolność. Otworzyli stronę internetową www.dlug.org.pl, na której są wszelkie informacje na temat Sławka Sikory. Jest tam także prośba, aby podpisywać się pod jego ułaskawieniem.
Sławek Sikora ma swojego maila i każdy kto chce może do niego napisać. Izabela Bieniek dokładniejsze informacje na temat Sławka znalazła właśnie na stronie internetowej. Była jednak zaskoczona tym, że nie ma tam żadnych informacji na temat Artura.
- Sławek szybko wytłumaczył mi, że nie może być jedna lista pod ułaskawieniem ich obu ponieważ byłoby to traktowane jako amnestia - mówi Izabela Bieniek. - Tylko jeden z nich może się starać o ułaskawienie, a ponieważ Artur się poddał więc wszystkim zajął się Sławek. Zrobił stronę internetową, zbiera podpisy i próbuje wszystkiego, żeby wyjść na wolność. A jeśli to mu się uda to obiecał, że podpisy co do jednego przekaże na Artura i zrobi wszystko, aby Artura wypuścili na wolność.
Sławek Sikora nie chciał się spotkać z Izą Bieniek i Łukaszem Winczurą w więzieniu we Włocławku. W styczniu nie uzyskał jednak zgody na to, aby wyjść na przepustkę i spotkać się z dwójką tarnowian. W lutym też ta sztuka mu się nie udała.
Ostatecznie po wielu problemach i perypetiach Sławek Sikora uzyskał na wokandzie sześć miesięcy przerwy w odsiadce z tytułu podratowania zdrowia. Wyszedł na wolność tuż przed świętami wielkanocnymi. Z Izą Bieniek i Łukaszem Winczurą spotkał się na początku maja w Warszawie. Spotkanie trwało około czterech godzin. Wtedy podjęli decyzję, aby przyjechał ze swoją książką do Tarnowa.
- Ta książka to nie tylko przestroga dla młodych biznesmenów, aby coś takiego ich nie spotkało, ale ma służyć także zbieraniu podpisów pod ułaskawieniem Sławka - mówi Iza Bieniek. Spotkanie ze Sławkiem Sikorą, które dziś się odbędzie organizuje wspólnie z Łukaszem Winczurą, Jerzym Świtkiem i Ryszardem Zaprzałką. Występują jako Stowarzyszenie "Dług" czyli stowarzyszenie Sławka Sikory.
Sikora będzie dziś podpisywał swoją książkę w księgarni Oświatowa na pl. Sobieskiego w godzinach od 12.30 do 14. Spotkanie z autorem "Mojego długu" odbędzie się w Restauracji Pasaż o godz. 19.30, oczywiście w Pasażu Tertila. Wcześniej o godz. 17.30 odbędziesie tam projekcja filu Krzysztofa Krauzego. Tarnowska promocja książki jest drugą po Warszawie. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(08-06-2004) bea :
Ciesze sie na to spotkanie ,ale chicałabym sie zapytać jaka ta strona bo ta podana nie wchodzi??????!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) V NIE ZABIJAJ :
...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) PannaNikt :
Jakiekolwiek by nie byly motywy dzialania skazanych i okolicznosci morderstwa - zawsze pozostana mordercami.... Czy powinno sie ich promowac?.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) wijak :
W dosłownym brzmieniu przykazanie piąte to : Nie zabijaj człowieka niewinnego. Stąd przez wiele stuleci nawet w katolickich społeczeństwach i państwach była zgoda na karanie śmiercią morderców.Czym innym jednak świadome odebranie życia komuś, kogo państwo może izolować i uczynić bezbronnym (jest to moim zdaniem barbarzyństwo nie mniejsze niż czyn takiego złoczyńcy) , a czym innym zabójstwo we własnej obronie. Dlatego nie potępiam Sławka i Artka, złożę podpis pod prośbą o ułaskawienie. Ale nie można tu mówić o pochwalaniu takiego czynu, nie o to chodzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) Moby :
Oj Panno Nikt .. Nie chcę tu podawać przykładów, w których - w obronie siebie i swojej rodziny (dziecka) - zapewne mogłabyś posunąć się do takiego kroku. Spróbuj się zastanowić, czy naprawdę w ŻADNEJ sytuacji nie uczyniłabyś tego. To, że nie musiałaś dotychczas stawać w takiej sytuacji to oczywiste. I jeszcze jedno : promocja nie dotyczy osób, zachowań, ale książki. Chcesz - kupisz, nie chcesz- nie kupisz. Facet jest jeszcze przez parę tygodni na przepustce wiec się stra o ułaskawienie. Przesiedział już dychę ... Może weźmiesz te szczegóły pod uwagę. Ja nie oceniam , ja jestem ciekaw tej historii, chcę zrozumieć ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) PannaNikt :
Moby - w swoim poscie zastanawiam sie tylko, czy takie postepowania i takie osoby nalezy az tak promowac... Nie odnos tej sytuacji do mnie - tak, jak ja swoich sądow nie odnosze do ciebie. Nie wypowiadam przeciez prawd jedynie slusznych i ostatecznych - ale wlasnie zastanawiam sie, chcac zrozumiec. Piszesz, ze nie oceniasz - a wlasnie oceniasz i wartosciujesz moje pisanie, nie majac ku temu podstaw. Moj post nie byl osądem, byl watpliwoscia odnosnie tej sytuacji. Poki co - zniesiono kare smierci, likwidujac tym samym 'legalne' mordowanie w swietle prawa. Wiec czy takie prawo powinnismy miec my, nawet w slusznej sprawie? Czy sluszne motywy maja prawo rozgrzeszac i czynic z czlowieka cos w rodzaju 'medialnego bohatera'?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) warzet :
Izabelo! Gratuluję pomysłu!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) XYZ :
bea! stronka wchodzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) KH :
Panno Izabelo! Serdecznie pozdrawiam. Krzysztof H sprawa 20 przez 4

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2004) Krzysiek1958 :
Prawdziwi przestępcy to chodzą poo wolności. W więzieniach najczęściej siedzą Ci, którzy nie mają pieniędzy aby się wykupić od sędziów. Wina - kara? Chyba co poniektórzy są chorzy. To jest pojecie dla innego świata, a nie dla polskiej korupcji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2004) Krzysiek1958 :
Gdyby polski wymiar sprawiedliwości był równie skuteczny dla prawdziwych bandytów, to nic tylko przyklasnąć, zle polski wymiar sprawiedliwości, to nowe samochody (co najmniej vany dla ministerstwa), totalna bieda w sądach i równie totalna korupcja w prokuraturach, sądach i zespołach adwokackich. Środowisko jest niereformowalne i woli wsadzać do więzienia za jazdę po pijanemu na rowerze niż przestępców.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947