Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   KSG nadal będzie wspierać tarnowską scenę    -   08/7/2009
Mecenas teatru
Zarząd Karpackiej Spółki Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie podjął decyzję o kontynuacji mecenatu nad Tarnowskim Teatrem im. L. Solskiego. Wsparcie finansowe przyznane przez spółkę pozwoli na dofinansowanie najważniejszych wydarzeń artystycznych na tarnowskiej scenie: corocznego festiwalu komedii Talia oraz premier w nowym sezonie.

Ogloszenie
>

Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie od 2008 roku została oficjalnym Mecenasem Teatru im. L. Solskiego, teraz mecenat przedłużono na sezon artystyczny 2009/2010. W latach wcześniejszych teatr mógł także liczyć na pomoc i wsparcie finansowe ze strony jednej z największych firm regionu tarnowskiego. -Bardzo się cieszę z decyzji KSG. W czasie spotkania z panem Bogdanem Pastuszką otrzymałem zapewnienie o kontynuacji naszej współpracy – mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny. -Jestem przekonany, że obydwie strony będą zadowolone: teatr zyskuje możnego przyjaciela, my natomiast dodatkowe środki w niedużym budżecie teatralnym.
W czasie spotkania Prezesa Zarządu KSG z dyrekcją teatru przekazano także symboliczną lampkę naftową z magazynu rekwizytów Solskiego. Oddano ją w opiekę na czas rozpoczętej już przebudowy tarnowskiej sceny, tak by mogła wrócić do zmodernizowanej siedziby na jesień 2010 roku. To miło pomagać instytucjom kultury istniejącym w naszym mieście – mówi Bogdan Pastuszko, prezes zarządu KSG. W miarę posiadanych środków i możliwości wspieramy także Tarnowski Teatr.

Karpacka Spółka Gazownictwa otrzymała w czerwcu tytuł „Mecenasa Kultury Miasta Tarnowa”. Wspomaga najbardziej znaczące przedsięwzięcia kulturalne w mieście i regionie. Obok Tarnowskiego Teatru, od lat wspiera finansowo również inne placówki kultury, m.in. Mościckie Centrum Kultury, Teatr Nie Teraz, Muzeum Okręgowe, Miejską Bibliotekę Publiczną, Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także realizację wielu projektów artystycznych (np. Dni Tarnowa, Festiwal Filmowy VITAE VALOR, Salon Jesienny, Tygiel Kultury, wystawa i wydawnictwo albumu „Kocham Tarnów").

Foto: Edward Zentara przekazuje na przechowanie lampke naftowa Bogdanowi Pastuszce, prezesowi KSG
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(08-07-2009) Gangaś :
"Jestem przekonany, że obydwie strony będą zadowolone: teatr zyskuje możnego przyjaciela, my natomiast dodatkowe środki w niedużym budżecie teatralnym." Z tej wypowiedzi wynika, że tylko teatr zyskuje. W dodatku zyskuje dwa razy :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2009) widz :
Jasno z tego wynika ,że teatr i "my" to zupełnie co innego.Chyba jednak jest dużo prawdy w plotkach krążących po mieście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl