Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lokalna eurodebata w "Pasażu"   -   08/6/2004
Wczoraj późnym popołudniem w restauracji "Pasaż" Tarnowianie mieli jedyną, w trakcie kończącej się właśnie kampanii wyborczej, okazję poznania w jednym miejscu i czasie osób oraz programów aż ośmiu tarnowskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Spotkanie - debatę zorganizował nasz portal oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie EUROPA NASZ DOM.

Ogloszenie
>

Wyjątkowa debata była kulminacją nie tylko lokalnej kampanii wyborczej wielu kandydatów, ale też unikalną możliwością nie-wirtualnego poznania pretendentów do mandatów eurodeputowanych, których prezentujemy inTARnautom równocześnie na naszych stronach. Wciąż trwa bowiem nasz internetowy cykl, w którym tarnowscy kandydaci odpowiadają na Wasze pytania. Wczoraj, podczas debaty, zadaliśmy je kandydatom "na żywo". Odpowiadali na nie :
Urszula Gacek (Platforma Obywatelska), Zbigniew Martyka (Liga Polskich Rodzin), Krzysztof Bazuła (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Wacław Prażuch (Prawo i Sprawiedliwość), Wiesław Gwizd (Ogólnopolski Komitet Obywatelski „OKO”), Tomasz Zieliński (Unia Wolności), Wojciech Popiela (Unia Polityki Realnej) i Andrzej Sztorc (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Oczywiście, jak każde takie spotkanie, pozostawiło ono po sobie pewien niedosyt. W trakcie dwugodzinnej debaty, w czasie której na siedem identycznych pytań odpowiadała cała ośemka kandydatów, nie sposób było jednak zadać wszystkich pytań, które powinny zostać zadane kandydatom i które napłynęły do naszej redakcji. Na wszystkie przekazaywane nam pytania starają się jednak wyczerpująco odpowiadać kandydaci w trakcie internetowych paneli , które można śledzić na bieżąco w portalu.
W czasie debaty skupiliśmy się zatem na dwóch aspektach : przedstawieniu kandydatów oraz ukazaniu motywów, jakie przyświecały im w momencie podejmowania decyzji o swoim kandydowaniu oraz na odpowiedzi na pytanie o to, jak zamierzają - po ewentualnym wyborze - reprezentować kraj i region w Brukseli, jak wyobrażają sobie sprawowanie funkcji eurodeputowanego. Każdy z kandydatów próbował m.in. odpowiedzieć na pytanie "Czy Tarnów i region tarnowski potrzebuje "swojego człowieka" w Brukseli/Strasburgu a jeśli tak to dlaczego ?".

W debacie wzięli też udział parlamentarzysci (poseł B. Marianowska, poseł A. Grad), Starosta Michał Wojtkiewicz, samorządowcy, przedstawiciele sztabów wyborczych, wspierających poszczególne kandydatury. Byli też "zwykli" inTARnauci. I Wam za przybycie dziękujemy najmocniej !

Wciąż czekamy na Wasze inTARnetowe pytania pod adresem kandydatów do PE. Większość z nich wykorzystujemy od kilku dni podczas i-paneli z wylosowanami parami pretendentów do europarlamentu, pozostałe przekażemy kandydatom bezpośsrednio.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 67)Dodaj komentarz
(08-06-2004) sala :
była pustawa - co widac na focie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) realista :
E tam, nie bylo tak zle, co widac w fotoreportazu :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) komentarz :
chciało by się skomentować..., ale prócz zdjęć, nie wiadomo co mówili kandydaci. Będzie jakaś relacja?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) quiter :
LOL Stuttgart czy Strasburg?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) Maciek :4018894 
Czy nagrywał ktoś wypowiedzi kandydatów? Z chęcią sciągnę sobie mp3.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) november_rain :- - nytko@poczta.okay.pl 
sala nie byla pusta jak sygeruje jedna z osob komentujacych wczesniej ten temat,ja tam bylem i pustej sali nie zauwazylem.Mnie martwil fakt ze Pan Popiela bedacy zdecydowanym Unii, nie dosc ze kandyduje to jezcze przyprowadzil swoja publicznosc ktora gromko go oklaskiwala...krytykujac wszystkich tylko nie jego...a co do samej publicznosci ,to niestety kolejny raz sabie uswiadomilem zze opinia publiczna nie ma wogole pojecia o prawdzie nie tylko na temat unia ale takze polityki i gospodarki w naszym kraju...szkoda ze czytaja tylko gazety podporzadkowane pewnym partia...wiec za nim ktos sie wezmie za krytyke niech najpierw poczyta kilka zrodel...wiarygodnych zrodel.Pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) tak :
tak cała sala to ludzie Popieli!! Spisek UPRu przeciwko wszystkim! Brawo pani posłanko za wysmienity atak na Popiele, lepiej się nie dało tego zawalić chodz była taka okazja...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) anonim :
Brawo dla Pani Poseł Marianowskiej!!! W końcu ktoś utarł nosa Panu Popieli!!! Oby tak dalej!! Brawo i jeszcze raz brawo!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) obecny :
Anonim`owość nie usprawiedliwia kłamstwa. Kto był, ten widział jak "Machinatorka od własnej zginęła machiny".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) mały :
Gdzie ta pani poseł??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) Michał Szanduła :734105 
Ciekawe, wszyscy zwolennikami Wojtka!!! SUPER To już Popielę popiera: Prawo i Sprawiedliwość Młodzi Demokraci Unia Wolności Platforma Obywatelska Forum Młodych PiS Forum Młodych Marksistów (FMS) Sojusz Lewicy Demokratycznej SUPER SUPER !!!! Byłem na sali i widziałem oraz słyszałem jak Pani Poseł została delikatnie mówiąc zagięta .... Ale oczywiście cóż znaczy moje zdanie wobec zdania anonima czy november_rain

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) fidel :
każdy kto był widział jak szanowna posłanka Marianowska została pozamiatana przez Popiele!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) haha :
anonim zaiste pewnie chodzi ci o nie tą debate, nie tego popiele i nie w tym mieście. CAŁA POLSKA WIDZIAŁA !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) Jakub Kwaśny :
Hmmm ja mam równiez pewne swoje przemyślenia dotyczące tej debaty. I mam zamiar sie nimi z wami podzielić. To, że debata i duża część sali była podporządkowana UPR to nie ma watpliwości... o czym może świadczyć chociażby to, że przybywających gości witała uśmiechnięta postać Pana Popieli na wielkim plakacie, a conajmniej połowa publiczności to ludzie w jakiś sposób związani z UPR i KoLibrem. Ja chciałem jednak dokonać pewnego porównania... A mianowicie Pana Popiele z Panem Wojterą, niby są w tej samej partii ale sposób ich mówienia zupełnie inny. Panie Popiela proszę się nie wypowiadać w imieniu UPR ... bo Pan Prezes Wojtera zupełnie inaczej śpiewa przed kamerami warszawiskiej 3-ki. On sam przyznał się, że bedzie LOBBOWAŁ na rzecz miasta Warszawy! Publicznie, a Pan na debacie lobbystów nazwał oszustami etc. Pan Wojtera wypowiadając się w Warszawie, nie mówił takim głosem jak Pan, wrecz przeciwnie ... obiecywał Warszawiakom, ze bedzie pozyskiwał dobra i korzyści z UE, a co najwazniejsze ze bedzie LOBBOWAŁ na rzecz miasta stołecznego. Dlatego zaskoczyła mnie aż taka rozbierzność w sposobie wypowiedzi wszak liderów UPR'u. Kwestia kolejna która chciałem poruszyć ... To to jak wg mnie wypadli poszczególni kandydaci. I tak jedynymi osobami na poziomie, wypowiadającymi się merytorycznie i których warto było posłuchać bo dowiedziałem się coś o nich byli: oczywiście Pan Bazuła , Pani Urszula Gacek, Pan Sztorc , Pan Zieliński (UW) , karateke z OKO, zostawie bez komentarza. Pan Prażuch - no tu również chciałbym ominąc komentarz, lecz jedna kwestie chciałem poruszyć, otóż ... Pan Prażuch ... zobowiazał sie notarialnie ze przekaze diete na wybrany fundusz stypendialny... dieta 2500Euro. Trochę naiwna ta "kiełbasa" wyborcza... bo ktoś faktycznie mógłby sobie pomyśleć, że euro-poseł tyle tylko zarabia, ale o reszcie pieniedzy (wielokrotności) Pan Prażuch juz nie wspomina co zrobi? Ano... zatrudni znajomych rodzine i jeszcze niezle na tym wyjdzie. Merytorycznie rowniez slabiutko ... PiS jakos nie ma ręki do ludzi... bardzo sie nie popisał. Pana Popieli wystapien nie bede komentował, bardziej nadawały by sie na jakis wieczór kabaretowy, badz pewnymi momentami była to narracja filmów grozyw japońskim wydaniu Pana Popieli. No cóż pomysl dobry, szkoda tylko ze nie przybyły osoby które faktycznie nie wiedza na kogo głosować. Wszak Pół sali z góry wiedziało ze zagłosuja na P. Popiele. Pozdrawiam. P.s. Wielce Szanowny Panie Michale Szanduło... jesli już zabiera się Pan Szanowny za komentowanie, to niech to ma już jakiś cel, badź myśl ... a przynajmniej niech bedzie kompetentne. Jak juz to nie Forum tylko Federacja. Z tymi Marksistami... to już to tyle razy powtarzałem, prosze zdjąc te czerwone okulary bo kiedyś Pan Popiela pomyli się Panu z MAO.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2004) Zaściankowiec :
"Ano... zatrudni znajomych rodzine i jeszcze niezle na tym wyjdzie"HA HA HA i kto to mówi ??? Człowiek dający sobie rękę uciąć za SLD, Bazułę i L. Millera HA HA HA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) MM - 47 :
Rozbieżność, a nie rozbierzność panie nieoczytany Kwaśny - o stylistyce nie wspomnę, gdyż to chyba wina pani od polskiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) M.Wietrzyk :
Bazuła mówił merytorycznie? Tak mówił merytorycznie, że cała sala rżała ze śmiechu. Panie Kwaśny, nikogo w UPR nie podporządkowujemy, to nie PZPR z której się Pana koledzy wywodzą i widać taki sam porządek wprowadzają w SLD i SdPl. To, że się "waszym ludziom" nie chciało przyjść na spotkanie z waszym kandydatem świadczy jak najgorzej o SLD. To do siebie powinien mieć Pan pretensje a nie do UPR.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) Panna Patrynia :
Panie Jakubie przeciez to jest tak oczywiste ze ludzie z UPR nagradzali brawami P. Popiele ze nie wymaga zbednych komentarzy. Widac ze jeden drugiego nie chce zwalczac w eurodebacie jak to sie dzieje wsrod kandydantow innych partii...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) gandolf :
MM-47, możesz gościa nie lubić, ale jesteś pewny/a, że nigdy nie robisz sam/a błędów?? Jakoś nie przypominam sobie zwycięzcy w Narodowym Dyktandzie z Tarnowa. Czyżbym przeoczył?? Czy tą debatę można jeszcze gdzieś zobaczyć, bo poza wypowiedzą p.Kwaśnego, same lakoniczne zdania piszecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) hehehe :
Ale się działo. Pani posłanka Marianowska "strzeliła samobója" PiS'owi - chciała "ustrzelić" Popiele, a ustrzeliła "swojaka". Pan Bazuła - hehehe trochę się zdenerwował jak cała sala śmiała się z jego wypowiedzi . Zastanawiam sie, co stało się z przedstawicielem SdPL, czyżby wystraszył się konfrontacji z publicznością?? Co do samej debaty to najlepiej wypadli Gacek, Martyka i Popiela o reszcie szkoda nawet cokolwiek pisać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Z dedykacją dla młodych lisów lewicy! Idziecie do swoich... Akurat pierwszy sekretarz francuskiej Partii Socjalistycznej François Hollande rozpoczynając kampanię przed wyborami europejskimi oświadczył, że „liberalizm jest sprzeczny z samym duchem Europy” i że głosowanie 13 czerwca będzie wyborem między „Europą socjalną, która jest nasza – a Europą liberalną, która jest ich”. Na szczęście pod to „ich” Hollande nie podkłada Dziesiątki nowych członków. Ma na myśli przeciwników we własnym kraju. Ale już Dominique Strauss-Kahn, prawdziwy filar PS, były minister gospodarki i finansów, w ogromnym manifeście przedwyborczym pije wprost do nas. Postuluje mianowicie prawny zakaz „nielojalnych systemów podatkowych w Europie”. Nowi członkowie, chcąc szybciej się rozwijać, przyjęli rozmyślnie rozwiązania liberalne. [W.P. - jak ktoś smial rozwijać się szybciej i w tym celu przyjmować skuteczne rozwiązania!] Premier Francji Jean-Pierre Raffarin ujął to spokojniej, lecz także dość krytycznie. Przyjmując nas w Pałacu Matignon powiedział: – Chcemy jakiegoś zbliżenia rozmaitych akcyz i podatków. Chcemy, by każdy kraj czerpał z europejskiej dynamiki, ale też miał swój udział w wysiłku. Trudno będzie krajowi, który swą atrakcyjność buduje na bardzo niskich podatkach, przyciągać zarówno cały kapitał jak i wszystkie (europejskie) subwencje. Opowiadam się za jakąś spójnością ekonomiczną. Premier dodał, że Francja nie postuluje wprowadzenia jakichś „reguł z automatu”, ale przypomina, że widział ostatnio ministra, który się chwalił: „W moim kraju – zero podatków”. – To bardzo atrakcyjne, lecz na pewno stwarza partnerom niemałe problemy(...) tygodnik "Polityka" To wyjaśnia sceptyczny stosunek UPR do UE. Oni chcą zastoju, my rozwoju. Oni chcą wysokich podatków i cen, my tanich towarów i braku bezrobocia. Wybór nalezy do Was.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) widz :
Idąc za pismem mogę powiedzieć: Byłem! Widziałem! Uwierzyłem! Wydawać się mogło że pan Kwaśny w tych swoich mądrościach co pisze na forum przekręca słowa, nie rozumie co mówi, itp. A tu wydało się !! Pan Bazuła podczas debaty mówił brednie niesamowite, ba cała sala ryczała ze śmiechu jak opowiadał o wzroście gospodarczym itp.! Tylko UPR przygotował się propagandowo do debaty- jak sam zauważyłeś mieli baner Popieli, ulotki i coś tak jeszcze, „a conajmniej połowa publiczności to ludzie w jakiś sposób związani z UPR i Kolibrem”-> z tego wynika że nikt z SLD nie chciał przyjść na debatę, możliwe że nie macie już sympatyków:]/nie dziwie się/ , poza tym mało was było jak na tak wielką „wspaniałą” młodzieżówkę!! Dodam na koniec że pani posłanka Marianowska nie popisała się, nie wiem ku czemu miał służyć ten nieudany atak na pana Popiele, zawiść?, nie sądziłem że PiS potrafi zwalczać bądź co bądź najbliższych sprzymierzeńców prócz PO jakim jest UPR…szkoda…

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) Zaściankowiec :
Ja wiem dlaczego, chcą zwalczac UPR, bo PiS zawsze się dogada czy z SLD czy z Samoobroną czy z PO (to tylko w TV się kłucą ...) a z UPR się nie dogada bo to partia zasad która chce rozpie**** koleżenske stołki w rządzie i okolicznych instytucjach !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) Q :
Pani poseł Marianowska jest jednym wielkim nieporozumieniem !!! Niestety nie ma żadnego przygotowania politologicznego , nie potrafi działać samodzielnie , praktyczne dla wyborców w Tarnowie jest niedostępna ! Zapewne była wspaniałą urzędniczką , lecz w polityce się nie sprawdza . Mam nadzieje że Kaczory zweryfikują swoje zaplecze przed następnymi wyborami parlamentarnymi , bo osoby mierne , bierne ale wierne na dłuższą mete nie rozwiną skrzydeł PIS-owi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) realista :
Panie Kwaśny. Jesli pan twierdzi ze pan Sztorc jest takim wspanialym kandydatem, to co pan powie na jego deklaracje (luzny cytat, ale sens ten sam). Na pytanie jak siebie widzi w roli parlamentarzysty, co nim kierowalo przy zglaszaniu swej kandydatury, i jakie ma kwalifikacje odpowiedzial cos na co wlosa mi deba stanely. Otoz stwierdzil ze nie ma pojecia na czym polegac ma jego rola jako eurodeputowanego, kwalifikacji tez za bardzo nie ma, ale wystawiono go na liste bo jest osoba znana w regionie, a pozatym przeciez jak daja to trzeba brac, bo taka jest polska mentalnosc. No jesli takich mamy miec deputowanych to mnie nie dziwi ze przewidywana frekwencja jest sporo ponizej 30%.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) jaros :
trzeba wspomnieć ze PSL to wieczny /z przerwami/ koalicjant SLD! kolega kwasny nie chciał tykać swojego czysta polityka....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) che :
Janik z SD(K)P(i)L wycykał i nie przyszedł??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) november_rain :
Trudno liczyc na to ze potencjalny wyborca czytajacy artykuł na temat debaty,oraz komentarze atakujace innych panów i pan ze stowarzyszenia Koliber niezostanie przez ich arogancje zmoncony...prawda jest taka ze pan Popiela nic ciekawego soba nie prezentuje...a najbardziej zastanawia mnie fakt poco ktos taki pcha sie do wyborow skoro jest przeciwny Unii .......ia co do osob nadzorujacych ta stronka...jezeli chca byc wwiarygodni powinni wypowiadac sie na dany temat bezstronnie.Brawdopodobnie zaraz obrzucicie mnie blotem...wiec jak juz tak z pasja bedziecie to robioc ...to wymiencie mi choc jednego uczciwego z waszej partii....bo pan popiela napewno swiety nie jest:]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) n-r :
zapomnialem dodac to matoly ...nie wiem czy pan popiela wam udostepnil swoje uloeczki z ktorych kozystal do kopania innych i gdybyscie czytali inne gazety poza faktem..to wiedzielibyscie ze pan Bazuła mowil prawde ...tylko ze ludzi interesuja tylko afery a prawda jest dla nich nie wazna...najpierw sprawdzie a potem krytykujcie!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) Tomasz Wietrzyk :
Jeśli Wojtek Popiela kogoś oszukał to proszę podać szczegóły. A jeśli nie to po co rzucasz bezpodstawnymi oskarżeniami?? Po drugie jeśli nie wiesz dlaczego eurosceptycy startują w wyborach do parlamentu UE to proponuje wrócić się do szkoły podstawowej (no może gimnazjalnej), tam napewno wytłumaczą Ci, że ludzie wybierają SWOICH kandydatów. A w Polsce jak i w innych krajach należących do UE żyją również eurosceptycy. Oni również zasiadają w parlamencie europejskim. Co do reszty to szkoda komentować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-06-2004) Kajor :
Strasznie UP(ie)Rdliwi jesteście...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) zyndram :
Nie bardziej niż młode PiSuary

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) che :
dawno kajora nie było na forum!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) miro :
kajor jak kwaśny maniakalnie nienawidzi UPRu, to dla was jest wręcz obsesja ale przynajmniej pan kwasny daje jakieś /bezjadziejne w sumie/ argumenty, może jeszcze macie takie same poglądy?? aż tak UPR straszny??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Kajor :
Za lewakami nie przepadam, ale za populistami także. Dla mnie UPR to sekta - żadne inne argumenty niż swoje do Was nie dochodzą, nie da się nic powiedzieć bo od razau zaczniecie atakować. UPR działa jak sekta scjentologiczna i tyle! A jeśli chodzi o program to macie bardzo pewną cechę wspólną z SLD-UP- mianowcie ten program jest tak samo żalosny. Takie jest moje zdanie! Znając życie za chwilę pewnie będzie mobilizacja UPR-owców z Kolibra i nie kolibra i za chwilę zostanie zgnojony za swoje poglądy. :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Kajor :
A UPR się nie boję bo nie ma czego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) miro :
Bastiat, Hayek, Mises, Milton Friedman , A. Smith, Thomas Sowell ITP.SEKTA!! KAJOR LITOSCI!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) che :
wykrakałem... gdybyś nie miał obsesji na punkcie UPRu dałbyś sobie spokój..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Zaściankowiec :
kajor znów daje wyraz swoim kompleksom i frustracjom ... ehs przyznaje, kol Kwaśny jest dojżalszym partnerem do dyskusji ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Komitet Centralny :
Rewolucja to nie przechacka po Newskim Prospekcie jak mówił tow. Ilicz , z kontrrewolucją trzeba ostro zagrywać ! Brawo toważyszu Kajor Partia jest z was dumna .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Kajor :
A coż to Panowie Bastiat, Hayek, Mises, Milton Friedman , Smith, Sowell należeli do UPR-u?! Zaściankowiec siedź sobie za tą scianką i lepiej nie wypowiadaj się na temat polityki, bo się na niej nie znasz. Powiem szczerze, że się spodziewałem ataku ludzi inteligentnych a nie prymitywu na czele z Zaściankowcem. A co do odbsesji.. jaka znowu obsesja? Mówie tylko prawdę na temat pseudo-polityków i jeszcze większych pseudo-ekonomistów. Chcę przestrzec wszystkich ludzi przed populizmem. A co jak co , Wy go reprezentujecie wyśmienicie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) miro :
Wymieniłem Bogów Sekty UPR, w niedziele w związku z wyborami będzie sabat czrownic. Poglądy UPR na gospodarke sa takie same jak tych panów! czyli też sekciarze??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) W. Popiela www.upr.pl :
Czy p. "Kajor" (to chyba ani imię, ani nazwisko, wiec użyłem "") móglby w takim razie użyć jakichś swoich argumentów? Obawiam się, że żaden z czytelników nie wie o co chodzi... Pan jest zdaje się stronnikiem PiSu. My często mówimy, że zachowanie PiS w różnych sprawach jest co najmniej dziwne. PiS bierze, także z naszych podatków, prawie 10 mln zł "dotacji" dla partii - my jesteśmy przeciw finansowaniu partii z pieniędzy podatników. PiS agitowało za przyłączeniem Polski do UE, a jest mocno przeciw skutkom tego kroku; narzeka i złorzeczy Unii. Jak napisał pan Michalkiewicz: "Jak wiadomo, obchodzimy akurat Rok Gombrowiczowski. Dostrzegam w tym znak czasu, bo któż inny mógłby lepiej patronować rokowi, w którym Polska, na własne życzenie, traci suwerenność państwową, a odbywa się to w podniosłej, nawet patetycznej atmosferze, tworzonej wspólnym wysiłkiem "wierzących i niewierzących"? Przynosi to naturalnie niezamierzony efekt komiczny, bo większość polityków i tzw. autorytetów stara się nie zauważyć tego słonia w menażerii, ale nie tylko dlatego. Gombrowicz, skoro już został wywołany do tablicy, najwyraźniej postawił włączyć się z zaświatów do tej celebry i to włączyć się po swojemu, a więc tak, by z wszystkich, pragnących utrzymać solenną formę uczestników, zrobić durniów. Jakże inaczej wyjaśnić przyczynę, dla której Prawo i Sprawiedliwość umieściło w swojej deklaracji inaugurującej kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego passus, że posłowie PiS będą w tym Parlamencie dbali o polskie interesy, nawiązując w tym do działalności polskich kół poselskich "w parlamentach krajów zaborczych"? Już mniejsza o to, na ile skojarzenie Parlamentu Europejskiego z parlamentami "krajów zaborczych" jest uzasadnione merytorycznie, bo ważniejsze, że pozwala zajrzeć do podświadomości autorów deklaracji. Taka freudowska pomyłka byłaby zabawna w każdym przypadku, a cóż dopiero w przypadku ugrupowania, które przed referendum zachęcało do Anschlussu? Czyż nie słychać tu chichotu Gombrowicza? Napisał Pan, że jesteśmy sektą, że nasz program jest żałosny itd. Jakoś nie mogliśmy usłyczeć znakomitego programu PiS podczas poniedziałkowej debaty. Jak Pan sądzi, dlaczego? Dowodem na naszą żałość i "sekciarstwo" ma być to, że bronimy racji w które wierzymy i które doprowadziły do rozkwitu wiele gospodarek światowych dając siłę państwom je realizującym. Zarzutem jest i to, że podajemy argumenty, których inni nie potrafią obalić swoimi. Oczywiście wolno Panu tak sądzić, ale jeśli głosi Pan to publicznie, to wypadałoby przynajmniej uzasadnić. Nas nie interesują osobiste ataki, naszą troską jest sprawić, by władze obniżyły podatki tak, by Polacy mogli dostać więcej z pieniędzy, które zarabiają ciężką pracą i by przybywało miejsc pracy. Chcemy też, by prawa były proste, a państwo nie wtrącało się do gospodarki, co zlikwiduje korupcję. Chcemy armii zawodowej, by z Polską się liczono i sprawnej policji i sądów, by to bandyci bali się służb, a nie cała Polska bandytów. Być może dla zwolenników PiS to żałosne i sekciarskie, ale zapewniam Pana, że dla Polaków to bardzo ważne sprawy i dlatego UPR będzie się o te sprawy upominać. Polacy są tego warci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Panna Patrynia :
"Za lewakami nie przepadam, ale za populistami także. Dla mnie UPR to sekta - żadne inne argumenty niż swoje do Was nie dochodzą, nie da się nic powiedzieć bo od razau zaczniecie atakować. UPR działa jak sekta scjentologiczna i tyle! A jeśli chodzi o program to macie bardzo pewną cechę wspólną z SLD-UP- mianowcie ten program jest tak samo żalosny" ehhh Panie Kajor dlugo puszczalam w niepamiec Panskie wpisy ale teraz juz sie nie moglam powstrzymac od komentarzu. Po 1 skoro Pan twierdzi ze do UPR-u nie dochodza zadne inne argumenty niz ich wlasne i kazda proba konczy sie atakiem to ma Pan wiele z Nimi wspolnego kazdy komentarz internauty wywoluje u Ciebie fale ataku na dana osobe i dane jego poglady/argumenty/stwierdzenia /wlasne zdanie ... Po 2 co do Panskiego stwierdzenia ze program UPR-u jest zalosny to tez widze ceche wspolna z Panskim programem/propaganda "anty-uprowska" Tak czy inaczej UPR bedzie dzialal z lub bez Panskiego poparcia czy antypoparcia... nalezaloby sie z tym w koncu pogodzic... i zaprzestac wpisow tego rodzaju ktore nie realizuja Panskiego zamierzonego celu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) widz :
Kajor jak widac to zdolny NKWDzista!!, Brawo Towarzyszu! Wódz jest z ciebie dumny!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) gandolf :
Panie Miro, wymienił Pan wielu znakomitych tego świata, lecz niestety i prawdopodobnie to wszystko co wie Pan o ich pracach. A szkoda, bo wnieśli oni naprawdę dużo do poznania mechanizmów działania gospodarki. BTW: czyżby Pan Popiela "odreagowywał" debatę?? Może ktoś w końcu wyjawi, co stało się podczas tej debaty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) O.Hare :
A ja lubie i UPR i PiS... PiS nadaje sie na rzadzenie krajem, a UPR na dominacje w samorzadach. Wydaje mi sie, ze to bylaby niezla mieszanka (zreszta tak wlasnie glosuje w wyborach). Pozdrawiam obie partie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Michał Szanduła :
Panie Gandolf, po debacie powiedziałem do KoLibrów – zobaczycie chłopcy z FM PiS i FMS rzucą się na Wojtka z bluzgami .... – moje słowa były prorocze, dlaczego ? Dlaczego przeciwne formacje bluzgają (zaczęły od bluzgów na Wojtka)? Odpowiedzią jest jego wystąpienie na debacie, jakie – widać po zaciętości bluzgających.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Michał Szanduła :
W sprawie PiS http://www.prawastrona.kolib er.org/articles.php?id=90

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Zaściankowiec :
Panie Kajor prosze wybaczyć aledojżałe i nie-populistyczne formacje które Pan wychwala (czyli PiS i PO - czyli popłuczyny po AWS-UW) już zaprezentowały swoją dojżałośc, sens, logikę, mądrość itp ... niestety z marnym skutkiemWidzi Pan, Pana stać na wysiadywanie na internecie i pisanie głupot, ale ludzi którzy PRZEZ NICH są na skraju nędzy nie ... i to konczy dyskusję gdyż z 25% się nie dyskutuje tylko tzreba w koncu zastosować COŚ INNEGO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) gandolf :
Panie Michale, dzięki za uświadomienie, w sprawie debaty. Natomiast, co do Pana opracowania, to przypomina mi porównanie krowy z kobietą. (mam nadzieję, że Panie mi wybaczą) Obie istoty mają krew, obie w maleńkości piją mleko, obie mają mózgi, oczy, uszy. Jednak Panie Michale, skoro nie widzi Pan różnicy to proszę uważać, aby się Pan nie pomylił, bo to będzie zoofilia ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-06-2004) Federacja Młodych Socjaldemokratów (J.K.) :
Widze, że tu wojna PiS vs UPR :) heh no ciekawe... miałem się już nie wtracać ... ale pomyślałem , że miło będzie jak sie odezwę :) hehe. Panie "Kajor" taka podstawowa kwestia ... to w Polsce kazdy program kazdej partii jest niczym powieśc s-f. Programy są napisane tylko po to by ludzie myśleli, że politycy wiedzą co zrobić z naszym krajem. Jedyna prawda zawarta w programach jest to czy dana partia jest prawicowa, lewicowa, populistyczna, centrowa czy nacjonalistyczna i skrajna w swoich poglądach... reszta to taka prowizorka. Bo do poki w Polsce będą istaniały setki partyjek i partii, dopoki w sejmie jedna partia nie bedzie miała stabilnej zdyscyplinowanej wiekszosci... To to co sie z Polska dzieje nadal bedzie wypadkową programów tych partyjek. I nie warto tutaj kwestionować czyjegokolwiek programu... choc fakt faktem gdyby zebrac te okoliczności które wspomniałem , procz tego mentalnośc polaków i historie oraz uwarunkowania społeczne to program UPR wydaje się być tutaj już nie tylko powieścia s-f, ale wrecz bajką z krainy tysiąca i jednej nocy w połączeniu ze "Światem wg Kiepskich" . Wiec moze zamiast tak niegrzecznie sie obrażać ( osobiscie nie podoba mi sie wyrazenie "PiSuary" , zaniza troszke poziom tego forum. ) wezcie Panowie sie za jakąs pozyteczna dzialalności... I jak już ważniejsze są dla was wybory i polityka a nie działalnośc społeczna i dzieci z domów dziecka to proponuje po jednym plakaciku waszego kandydata i przywiescie w jakims widocznym miejscu. Tylko nie na drzewach jak Pan Martyka, bo to zabronione. ani na znakach drogowych jak Pan Martyka, ani na skrzynkach elektrowni jak Pan Martyka, ani na scianach prywatnych posesji jak Pan Martyka :P ani na plakatach SLD jak UPR :P hehehe Tak na marginesie ... to coraz czesciej zaczynam sie zastanawiać jak wy to robicie ... macie jakieś układy z taksówkarzami czy co ? W nocy wisza plakaty Bazuły czy Brzozowskiej, rano juz Sztorca i Gackowej, w południe już Sonika i Klicha, po południu już Więchowej z Samoobrony zeby za chwile wisiały hasła "Polacy odwagi" UPR'u i tak w kółko . Ale zycze wytrwałości :)) Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2004) leukocyt :
gandolf pewnie nie znam Miro ale jak zwykle musi wystawiać cenzurki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2004) Panna Patrynia :
Panie Gandolf - gratuluje porownania :[ krowa=kobieta przy argumentach "Obie istoty mają krew, obie w maleńkości piją mleko, obie mają mózgi, oczy, uszy." ehhh pojde za Pana tokiem myslenia i stwierdze na podstawie Pana wpisu mozg krowy= mozg kobiety ... dobrze ze nie dodal Pan ze obie maja "wymiona" ... mam nadzieje ze ten wpis nie mial charakteru ublizajacego naszej pieknej kobiecej plci:] PZDR :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2004) che :
Jakubie już przeszedłeś samego siebie, powtarzasz to ze program UPRu jest nierealny , bajką, powieścią s-f itd. niczym jakąś mantrę. Pokazuje to tylko horyzont twojego myślenia, jak by nie popatrzeć jest mały ba, nie potrafisz sobie wielu rzeczy wyobrazić /polecam „Co widać , czego nie widać” F.Bastiat /. Już w tylu krajach wprowadzono rozwiązania proponowane przez UPR a ty zawsze to samo „nierealny”….. TYLKO 20 % BEZROBOCIA, CORAZ WYŻSZE PODATKI KTÓRE ZABIJAJĄ PRZEDSIĘBIORCZOŚC, KORUPCJA NIESAMOWITA JEST NORMALNA I REALNA . Zastanów się nad sobą i nad tym co piszesz!.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2004) SS-UPR :
Ja! ja! Naturlich! Hail UPR!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2004) net seeker :
SS to emanacja Narodowego Socjalizmu. (NSDAP - Narodowo Socjalistyczna Partia Robotnicza Niemiec) UPR jest najdalej położoną od socjalizmu partią w Polsce, więc to "SS" pasuje to wszystkich będących na lewo od UPR. Im bardziej w lewo, tym bardziej pasuje. Czerwona flaga NSDAP, 1 maja, obowiązkowe ubezpieczenia, przymus pracy i inne wykwity socjalizmu to właśnie to.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-06-2004) Federacja Młodych Socjaldemokratów :
"che" jeśli nie zrozumiałes mojej wypowiedzi, to może postaraj się przeczytać ją jeszcze raz albo kilka razy. Tam wyraznie jest napisane ze biorąc pod uwage wszystkie okolicznosci i uwarunkowania. Poza tym Zapraszam na strone GUS'u, zobaczcie sobie jakie sa notowania, wzrost produkcji, rozwoj przedsiebiorstw , wzrost gospodarczy a co najwazniejsze wzrost zarobków firm. Dam przykład TP S.A. - zarobiła w I kwartale 2003r ok 170 ml zł (zarobku) w tym roku zarobek wynoci ponad 600zln złotych... z tych pieniedzy ludzie beda zatrudniani - i bedzie spadalo bezrobocie a co najlepsze takich firm jest znacznie wiecej wystarczy czytac prase obiektywna ... a nie "Czas" itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) M.Wietrzyk :
Wydaje mi się, że "wzrost" bierze się z ucieczki przedsiebiorców przed przepisami unijnymi. Co mieli zrobić, zrobili w pierwszym kwartale. Zresztą o ile się nie mylę przy obliczaniu PKB bierze się pod uwagę również podatki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) M.Wietrzyk :
Proszę też sprawdzić co się dzieje z kredytami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) che :
hahah nie w takich krajach jak Polska zapanował kapitalizm!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) clarice :
Jakubku, na pewno tylko mi się wydaje, ale czy gratulacje i uścisk dłoni ( dwa razy w ciągu niespełna godziny ) nie oznaczają przypadkiem, że ktoś jest dla Ciebie wzorem ? Chciałabym więc przypomnieć te zapewne zapomniane przez Ciebie chwile i zauważyć ... a raczej doradzić, żebyś swoje zachowanie ze spotkania z nieszczęsnym panem Rokitą wziął sobie głęboko do serca i zapamiętał .. że niezaprzeczalnym faktem jest, iż pan Wojciech Popiela jest dla Ciebie niedoścignionym wzorem, ale na tym świecie niestety, a może właśnie stety tak już bywa, że przy stwarzaniu niektórych Pan Bóg spędza trochę więcej czasu .. więc daj sobie już spokój z wszystkimi oskarżeniami kierowanymi pod adresem pana Popieli. A to, że pan Popiela jest kimś, kim Ty nigdy nie będziesz powinieneś po prostu zaakceptować. Tylko i aż tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) gandolf :
Panno Patryniu, sama Panna widzi, jakiego porównania dokonał Pan Michał w swoim opracowaniu. Dopiero analogia - choć niestosowana, acz konieczna - pokazuje to wyraźnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) Panna Patrynia :
" choć niestosowana, acz konieczna " hmm analogia Panska - niestosowna owszem (co do krowki i kobiety) a czy konieczna nie sadze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-06-2004) gandolf :
A byłyby Panna - bez niego - w stanie zrozumieć "pustość" i charakter manipulacyjny opracowania p.Michała?? Jakoś Panny oburzenia, w tym zakresie, nie zauważyłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) Panna Patrynia :
no tak Panie Gandolf gdyz ja tylko sie oburzylam na Pana porownanie na Pana Michala nie:] mimo wszystko zapomnialam juz o calej sprawie :]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2005) do Federacji Młodych Socjaldemokratów :
Hehe... Wyjątkowo inteligentne wnioski... Chcialbym zauwazyc, ze TPSA jest naszym kochanym krajowym monopolista, tak wiec logicznym jest ze w miare postepujacej (mimo wszystko) informatyzacji kraju bedzie czerpala coraz wieksze zyski... :D Trzeba tez wziac pod uwage podatki, jak juz zasugerowal M.Wietrzyk... Pozdrawiam i zycze rychlego powrotu do zdrowia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl