Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dębno: strażacy zrezygnowali z diet    -   11/7/2009
Pracowali przy powodzi za darmo
Strażacy z Gminy Dębno zrezygnowali z należnych im diet za wyjazdy i udział w akcji związanych z powodzią. –To piękny gest dobitnie świadczący o tym, że bezinteresowna pomoc to dla nich wartość najważniejsza – komentuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Ogloszenie

Jeszcze w tym roku stosując postanowienia ustawy Rada Gminy Dębno przyjęła uchwalę, w której określiła stawki diet dla strażaków-ochotników uczestniczących w akcjach ratunkowych. Przyjęto, że za godzinę pracy strażacy otrzymywać będą ekwiwalent w wysokości 5, 10 lub 15 zł. Najwyższa stawka obowiązuje w przypadku udziału w akcji pożarniczej na terenie gminy Dębno, 10 zł to stawka za udział w innej akcji ratunkowej, a na 5 zł wyceniono udział w szkoleniach. Zgodnie z intencją twórców ustawy pieniądze te miały zrekompensować strażakom utratę zarobków w związku z udziałem w akcjach ratowniczych. Na mocy obowiązującej uchwały udział w akcji ratunkowej podczas niedawnej powodzi uprawnia strażaków do uzyskania ekwiwalentu. Zważywszy jak licznie brali oni w niej udział i jak wiele godzin na to poświęcili uzbierałaby się z tego całkiem pokaźna kwota. Faktycznie nie wezmą jednak nic. –Z własnej inicjatywy zrezygnowali z tych pieniędzy motywując to tym, że gmina poniosła olbrzymie straty w powodzi i wydatków związanych z usuwaniem skutków powodzi będzie mnóstwo – tłumaczy wójt Brach. Strażacy powiadomili go ponadto, że z tych samych względów zrzekają się prawa do jakichkolwiek nagród finansowych przyznawanych tradycyjnie podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.

Foto: hala produkcyjna Zakładu Ceramiki „Kamionka” w Łysej Górze, gmina Dębno po powodzi
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(11-07-2009) tofik :
Równe chłopy ze Staży Pożarnej :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2009) pstryk :
Szacunek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2009) franio :
I dlatego straż pożarna to służba, która cieszy się w Polsce największym zaufaniem! BRAWO PANOWIE!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947