Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Autostrada bez zjazdów, budżet „bez trzymanki”    -   12/7/2009
Platforma na cenzurowanym
Znaczne opóźnienia w realizacji inwestycji drogowych; ryzyko, iż autostrada A4 w naszym regionie powstanie, ale bez zjazdów, oszukiwanie odnośnie wysokości deficytu budżetowego – to tylko niektóre z zarzutów skierowanych pod adresem rządu Platformy Obywatelskiej przez tarnowskich parlamentarzystów PiS: Edwarda Czesaka, Józefa Rojka i Michała Wojtkiewicza. Posłowie dziwią się również Ministrowi Skarbu Państwa Aleksandrowi Gradowi, który będąc wiceprzewodniczącym sejmowej komisji skarbu państwa krytykował ówczesnego ministra skarbu za wypłacanie niewielkich stosunkowo dywidend z podległych spółek, a dziś „drenuje spółki”, których zyski zamiast na rozwój przedsiębiorstw (m.in. „Azotów”) idą na łatanie dziury budżetowej.

Posłuchaj, co o m.in. opóźnieniach w budowie dróg mówią posłowie Edward Czesak i Józef Rojek :

Ogloszenie

Autostrada bez zjazdów, dworzec bez otoczenia?
Podczas ostatniej konferencji prasowej PiS poseł Edward Czesak zwracał uwagę m.in. na znaczne opóźnienia w programie realizacji dróg. Jak stwierdza poseł, „PO oszukuje, mówiąc co innego i robiąc co innego”. Edward Czesak stwierdza, iż w grudniu na spotkaniu z Wiceministrem Infrastruktury Zbigniewem Rapciakiem i dyrektorem generalnym Dyrekcji Krajowej Dróg i Autostrad oddział w Krakowie Jackiem Grygą, zwracali się oni do samorządowców z pretensjami, że samorządy nie mają projektów, „a pieniądze leżą”. -Dziś, po interwencjach i pismach samorządów widzimy, że tych pieniędzy nie ma - zauważa poseł, dodając, iż okazało się, że Zbigniew Rapciak nie zadbał o zapisanie takich projektów inwestycji jak zjazdy, łączniki autostradowe w Bochni, Brzesku, Wierzchosławicach, Tarnowie. -Dopiero po stwierdzeniu tego faktu przez nas, zapadła decyzja o przeznaczeniu pieniędzy na prace projektowe - mówi poseł. -Tak jak odrzucono naszą poprawkę dotyczącą przeznaczenia z budżetu państwa środków na prace melioracyjne, czego skutki widzimy po powodzi, tak też odrzucono poprawki dotyczące prac projektowych. PO tłumaczyła,że to wszystko jest zapisane w innym miejscu. Teraz okazuje się, że tych pieniędzy nie było, są obecnie jedynie przyrzeczone, co dopiero umożliwia rozpoczęcie prac, więc możliwe, że jeśli autostrada zostanie zrealizowana do roku 2012, to do tego czasu nie zdążą powstać zjazdy i łączniki autostradowe - mówi Edward Czesak.
Wtórował mu Józef Rojek, dodając, że w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa „nie ma decyzji i nie ma ministra Rapciaka”, choć wiceminister infrastruktury wraz z ministrem Aleksandrem Gradem deklarowali że inwestycja ta będzie finansowana ze środków GDDKiA. -Po raz kolejny zostaliśmy oszukani - stwierdza poseł.
Józef Rojek krytycznie odniósł się do sposobu zaplanowania prac drogowych w Tarnowie, który grozi „zablokowaniem miasta”.

Z kolei Michał Wojtkiewicz oraz Edward Czesak dowodzili, że prace przy dworcu PKP i w jego otoczeniu nie ruszą i że nie jest prawdą, jakoby miało to związek z brakiem zgody ze strony konserwatora zabytków. Problem stojących pod znakiem zapytania prac przy dworcach w aspekcie przygotowań do Euro 2012 dotyczy również Bochni i Brzeska. „Wychodzi na to, że porozumienie o współfinansowaniu inwestycji ze strony urzędów miast” było „jednostronne”, a „PKP nie dotrzymuje podpisanych porozumień” - taka była konkluzja wypowiedzi posłów na ten temat. -Za państwa pośrednictwem, pytam prezydenta Tarnowa, co dalej z terenem wokół dworca, czemu kamienica nie jest wyburzona, gdzie są projekty - mówił Michał Wojtkiewicz.

Budżetowa dziura
Podczas konferencji prasowej Józef Rojek krytykował m.in. postawę Ministra Finansów Jacka Rostowskiego, dla którego sytuacja sytuacja gospodarcza w kontekście budżetu „nie jest ani krytyczna, ani zła”. Dla ministra sytuacja jest „niekorzystna, ale i tak najkorzystniejsza ze wszystkich państw Unii Europejskiej” i dlatego pan minister cieszy się jak to słoneczko na plakacie PO - powiedział poseł, wskazując, iż w ocenie ekspertów budżetowy deficyt jest wielokrotnie większy niż ten, do którego przyznaje się rząd Platformy. Józef Rojek zaakcentował również, że PiS nie zgodzi się na podwyżki podatków, zapowiadane przez PO.
Jednak żaden z posłów PiS nie był w stanie odpowiedzieć mi na zarzut, że zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i Platforma Obywatelska nie potrafiły wykorzystać okresu gospodarczego wzrostu, by zreformować finanse publiczne.
Posłuchaj wypowiedzi posła Józefa Rojka o deficycie budżetowym :Wyprowadzanie pieniędzy ze spółek
Podczas konferencji zapytałem posłów, co sądzą o przeznaczaniu znacznej części zysków wypracowanych przez spółki skarbu państwa na ratowanie deficytu budżetowego (podobnie postąpić ma nawet NBP). Pamiętam, jak Aleksander Grad będąc wiceprzewodniczącym sejmowej komisji skarbu państwa krytykował, gdy minister Jasiński niewielką przynależną część dywidendy ściągał ze spółek na potrzeby budżetu – Aleksander Grad grzmiał wtedy jak to łupi się spółki, nie zostawiając środków na rozwój. A teraz te spółki drenują. Okazuje się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i dziwię, się, co za metamorfoza zaszła w umyśle ministra - stwierdził poseł Michał Wojtkiewicz.
Posłuchaj, co poseł Józef Rojek mówi o przeznaczaniu dywidendy ze spółek Skarbu Państwa na łatanie dziury budżetowej :MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(14-07-2009) Szpot :
"A pula nie jest do kradzieży, pula się cała nam należy!”

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2009) ucieszony :
Jeszcze dwa lata pustego pisowskiego szczekania ,a potem nastepne cztery. Ja to bym się załamał ale chłopaki mają silne struny głosowe to ujadają. Tyle im zostało.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2009) H&M :
Chłopaki z PiS-u jeżdżą po obecnej ekipie rządzącej, a już chyba zapomnieli jak sami "brylowali" w tej dziedzinie :) Jeszcze trochę i będą twierdzić, że nigdy u władzy nie byli. A pomysły na nią mają takie, że hej;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) irudi :
może Rostowski i Grad nie są idealni ale jak czytam, że J. Rojek poucza minstra finansów to mnie ogarnia pusty śmiech...nie ten poziom nie ta klasa...no i nie ta wiedza. Śmiechu warte i tyle.....to jak porównanie poziomu podyplomówki, albo wieczorowych na MWSE (z całym szcunkiem dla tej uczelni) a Oksfordem...Pustych śmiech. Pajace!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) kolo :
Edziu czesak ja rządził to melioracja szła że uch....!!!nie stety nie rowów tylko spółek!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) irudi :
no i czy wiadomo kto jest właścicielem tej słynnej kamienicy?....jak będzie wiadomo ...to napiszcieproszę, bo nie wiem dlaczego otacza ją taka szczególna estyma posłów pisu. Mogę zgadywać ale ...po co...może ktoś wie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) kolo :
eeeeeee tam jadą chłopaki na urlopy to musieli coś rzeknąć....miłego odpoczynku...ale gdybyście przypadkiem wyjechali za granicę to możecie nie wracać. Nie będziemy tęsknić...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) Weredyk :
Irudi:) Jak na razie Oksfordy itd nie zmieniły oblicza polskich finansów, ba patrząc jaki jest dualizm niż tym co było planowane a tym co a jest, to sa dwa rozne swiaty. Tragedia. PS Irudi a moze Ty sie pochwalisz jakie studia skonczyłes? Technikum miesne a moze Wyzsza Szkola Ekonomii, Tańca i Lansu, ktora jest zapewne dostarczycielem kadr dla PO?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) irudi :
niestety zdecydowanie lepszą niż ty Piotrze hi, hi:)...ale to akurat kompletnie mnie nie ekscytuje... i nie czuje się z tego powodu ani lepiej ani gorzej...szczerze porównywanie się z tobą w ogóle nie ma dla mnie sensu. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) Weredyk :
Drogi Irudi zadałem konkretne pytanie. Jesli pozwalasz sobie na uszczypliwosci wobec studentow czy absolwentow MWSE to w tej sytuacji kulturalnie zadalem pytanie dotyczace Twoich kwalifikacji i wyksztalcenia. Moim celem nie bylo porownywanie sie z Toba, zreszta wystarczy popatrzec na moj post - nijak sie tam nie mozna dopatrzec konfrontacji. Ale jak widze nadinterpretacji dokonales - czyzby jednak zakamuflowane kompleksy?:0 Na szczescie zapewne ukryte pod haslem "tera nas to wali bo jestesmy na fali":) Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2009) irudi :
nie, nie....żadnej konfronatacji to naprawdę fajmy post:).....sympatyczny...super . pytaj, pytaj, kto pyta nie błądzi:) . Ale musisz poznać moje ulubione powiedzenie- na głupie pytania istnieją jedynie słuszne czyli głupie odpowiedzi....Ogólnie fajny z ciebie gość tylko kapeńke nerwowy. mam urlop jade nad wodę , zrób to samo-ochłoniesz.Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl