Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Świadectwo wysokiej jakości usług w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza    -   17/7/2009
Audyt w „Łukaszu”
Jakość świadczonych usług w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza jest na bardzo wysokim poziomie upoważniającym do przedłużania prawa posługiwania się certyfikatem jakości ISO 9001 – wynika z audytu kontrolnego. –To dowód na to, że wysiłek włożony w poprawę standardów pracy nie poszedł na marne – komentuje Anna Czech, dyrektor szpitala

Ogloszenie

Starania o uzyskanie certyfikatu ISO 9001 będącego świadectwem respektowania najwyższych standardów w świadczeniu usług, szpital rozpoczął przed kilkoma laty. Chociaż początkowo nie wszyscy byli do tego przekonani, to jednak dyrektor szpitala Anna Czech pomysł przeforsowała. Po zakończeniu audytu sprawdzającego zgodność obowiązujących w szpitalu zasad z wymogami rygorystycznej normy, nie kryje zadowolenia z podjęcia tej inicjatywy. –Warto było, bo jakość pracy wyraźnie się poprawiła – komentuje.
Szczegółowo określone procedury postępowania przy leczeniu pacjentów pozwalają uniknąć błędów. Wykonując je punkt po punkcie minimalizuje się ryzyko błędu, co przy pracy wykonywanej w sposób improwizowany niejednokrotnie się zdarza. W ciągu trzech lat obowiązywania normy IS 9001 kierownicy szpitalnych oddziałów każdego roku przyjmowali do realizacji określone cele takie jak np. zmniejszenie bólu hospitalizowanych pacjentów czy skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi i wprowadzali je w życie m.in. usprawniając zasady obowiązujące dotychczas. W efekcie czas spędzany w pracy wykorzystany jest coraz efektywniej.

Audytorzy reprezentujący instytucję przyznającą certyfikat jakości uznali, że obowiązujące w szpitalu standardy zasługują na przedłużenie certyfikatu ISO 9001. Ich wniosek w tej sprawie trafi teraz do duńskiej instytucji certyfikującej, która w ślad za tym powinna wydać decyzję dającą szpitalowi prawo posługiwania się normą jakości na kolejne lata.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(17-07-2009) doc :
Brawo Pani Aniu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2009) to ja :
haha - a dla kogo te brawa ,ona ma wiele wspolnego z efektem koncowym ,,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2009) szczurek :
Ha ha ha , cytuje : skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi .To dlaczego planowe zabiegi są odwoływane a nowe terminy wyznaczane na rok 2010.Ciekawe czy audytorzy byli o tym poinformowani i kto za to odpowiada.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2009) M.P. :
"jak np. zmniejszenie bólu hospitalizowanych pacjentów" - po silnej dawce adrenaliny w izbie przyjęć na 1 piętrze, to każdy ból przechodzi w niepamięć. Kolejny cytat: "Jakość świadczonych usług w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza jest na bardzo wysokim poziomie upoważniającym do przedłużania prawa posługiwania się certyfikatem jakości ISO 9001 – wynika z audytu kontrolnego. –To dowód na to, że wysiłek włożony w poprawę standardów pracy nie poszedł na marne – komentuje Anna Czech, dyrektor szpitala" - to brzmi jak "potwierdzanie" prawdy o Mordzie Katyńskim przez Putina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2009) etatowy wykorzystywacz :
Bo audyt był przeprowadzony na "reprezentatywnej grupie pacjentów", czytaj znajomych i przyjaciół lekarzy, którzy są obsługiwani bez kolejki i zawsze z uśmiechem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2009) Kotek :
Szczurek ma racje!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947