To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Młodzi włamywacze ujęci    -   20/7/2009
Okradali samochody
Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Tarnów zatrzymali młodych mieszkańców Żabna, którzy z okradania samochodów uczynili sobie źródło dochodu. Wpadli , bo skusiły ich łatwe pieniądze. 16-latek i jego 17-letni znajomy, w okresie od czerwca do początku lipca tego roku, działając na terenie Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej oraz Niedomic, włamali się do 25 samochodów zaparkowanych na osiedlach mieszkaniowych, głównie Polonezów, Fiatów 126p, dostawczych Lublinów i Opli. Działali nocą wybierając samochody, w których znajdował się sprzęt grający. Wraz z 46-letnim znajomym ukradli również Audi 80, upijając wcześniej właściciela pojazdu.

Ogloszenie
>

Włamywacze wchodzili do środka samochodów wyłamując siłowo zamki przy użyciu wytrychów, pilników czy nożyczek. Kradli radioodtwarzacze i samochodowe radia, a także wszystko to co stanowiło jakąś wartość. Wpadli po tym jak początkiem lipca, z 46-letnim znajomym ukradli mieszkańcowi Żabna samochód Audi 80, zaparkowany na rynku. Wcześniej upili właściciela pojazdu, a kiedy stracił on kontrolę nad rzeczywistością, zabrali mu kurtkę z kluczykami, którą później wraz z dokumentami zakopali w kartoflisku. Następnie próbowali sprzedać samochód, policjanci jednak odnaleźli wóz na terenie posesji jednego ze sprawców. Odzyskali także 7 radioodtwarzaczy, a także inne skradzione przedmioty, ukryte w zabudowaniach 17-latka. Kilka radioodtwarzaczy odnaleziono w szambie, do którego wrzucili sprzęt, próbując zatrzeć ślady. Część łupów złodzieje zdążyli "upłynnić" wśród znajomych. Wartość skradzionego mienia szacuje się na blisko 9 tysięcy złotych.
Dwoje młodszych usłyszało zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, 46-latek usłyszał zarzut kradzieży. W toku prowadzonego postępowania, 16-latkowi udowodniono także wielokrotne udzielanie środków odurzających (marihuany) na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, które rozprowadzał wśród znajomych na terenie Żabna. Ze względu na młody wiek odpowie on przed sądem dla nieletnich.
Cała trójka przyznała się do zarzutów. 46 latek wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:51:46
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html