To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Pierścień św. Kingi” na Zamku w Dębnie    -   20/7/2009
Wśród dam i rycerzy...
Średniowieczna przygoda dla całej rodziny, to właściwa nazwa dla niedzielnej imprezy plenerowej organizowanej w niedzielę 26 lica br. przez Muzeum Zamek w Dębnie i Małopolski Instytut Kultury. Zamek otworzy swe podwoje dla zwiedzających już od godziny 11, ale największe atrakcje tego dnia zaczynają się w samo południe i potrwają do wieczora. Na rozległych fortyfikacjach wokół Zamku rozegrana zostanie gra terenowa „Wśród dam i rycerzy”, a niej wszystko co niezbędne było ówczesnym mieszkańcom zamku, warsztaty z heraldyki, lekcje śpiewu średniowieczne oraz moda ówczesna, czyli stroje i biżuteria. To jednak nie jedyne propozycje imprezy, organizowanej w ramach cyklu „Pierścień św. Kingi”...

Ogloszenie

Tuz przy zamku Drużyna Rycerska Jakuba Odrowąża uczyć będzie rycerskiego rzemiosła i starszych i małoletnich kandydatów do pasa rycerskiego. Jak ktoś będzie ciekaw, to może zajrzec do warsztatu płatnerskiego, aby ujrzeć jak się miecze i zbroje wyrabia. Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo” uczyć zaś będzie na zamku najmodniejszych (w Średniowieczu) tańców dworskich, a ponadto szycia strojów dworskich. Wieczorem zaś uczta dla ducha – czyli spektakl „niepokoje Średniowiecza”.
Trzeba pamiętać, ze impreza ta odbędzie się w ramach cyklu „Pierścień św. Kingi” (więcej szczegółów w Internecie pod adresem www.pierscienkingi.pl), której to związek z Dębnem jest taki, że księżna w tej wsi przez miejscowych włościan od tatarów został obroniona, gdy ze swym dworem do Sącza podróżowała. Tu też znajduje się najstarszy pomnik wystawiony jej na polskich ziemiach. Zatem po miejscach świętą Kingę przypominających po Dębnie oprowadzać będzie pani kustosz Lidia Krupińska. A zabytków w tej miejscowości jest sporo, jak choćby owa figura kamienna, stary kościół św. Małgorzaty i sam Zamek pięknie na wzgórzu dominujący nad okolicą.
Warto wybrać się na te wszystkie atrakcje w tę wakacyjną niedzielę, bo wieczorem będzie pokaz walk rycerskich o godzinie 19 prawykonanie „Kantaty św. Kindze” skomponowanej przez Wojciecha Sowę i zaprezentowanej przez zespół pod jego kierownictwem. A wszystkie te atrakcje są zupełnie za darmo!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:27:24
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html