To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   20/7/2009
Tragiczny weekend
4 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły dwie osoby a 5 zostało rannych – to tragiczny bilans minionego weekendu. Zginął również 14-latek z Gnojnika, który utonął podczas kąpieli w Dunajcu, w miejscowości Melsztyn. Z kolei w Olszynach z własnej broni zastrzelił się 68-letni myśliwy. Natomiast w wyniku akcji poszukiwawczej udało się odnaleźć 85-letnią kobietę cierpiącą na chorobę Alzheimera, mieszkankę miejscowości Jodłówka Wałki.

Ogloszenie

Kradzieże
W nocy z 13 na 14 lipca w Zakliczynie, nieznani sprawcy włamali się na teren ogródka piwnego znajdującego się przy jednym z lokali na ul. Korczyńskiego. Zerwali kłódkę zabezpieczającą budkę z piwem i ukradli gotówkę w kwocie 600 złotych. Policjanci z komisariatu w Wojniczu, w pościgu za sprawcami złapali włamywaczy, a także odzyskali 510 złotych. 21-letni miejscowy i 33-letni mieszkaniec Zawady Lanckorońskiej pozostałą część nocy spędzili w policyjnym areszcie.
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 21-letniego tarnowianina, który w ciągu kilku ostatnich dni dokonał kradzieży artykułów spożywczych, chemii przemysłowej oraz dwóch koszyków sklepowych, ze sklepów przy ul. Wilsona i Szujskiego w Tarnowie, należących do jednej z sieci handlowych. Chłopak ukradł towar wart łącznie ponad 350 złotych.
W miejscowości Radłów, kierujący samochodem Renault Kangoo mieszkaniec Tarnowa, jadąc ul. Poległych w stronę centrum miejscowości, na wysokości skrzyżowania z ul. Przelotową potrącił miejscową rowerzystkę. Kobieta znajdowała się na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Z urazem głowy i złamanymi żebrami przewieziona została do tarnowskiego szpitala, gdzie pozostaje nadal. Obydwoje uczestnicy zostali przebadani na zawartość alkoholu, z wynikiem 0.0.
Nieznani sprawcy włamali się do domu przy ul. Wypoczynkowej w Tarnowie. Rozbili szybę w okienku, a następnie przez powstały otwór otworzyli zamek i weszli do wnętrza domu, skąd po penetracji ukradli odtwarzacz DVD i radioodtwarzacz warte 200 złotych.
W okresie od 12 do 15 lipca, nieznany sprawca wyrwał metalowe drzwiczki od skarbony mieszczącej się w bocznej nawie kościoła pw. św. Jakuba w Tuchowie i zabrał z wnętrza gotówkę w kwocie około 1500 złotych.
Jak informowaliśmy, policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP Tarnów zatrzymali młodych mieszkańców Żabna, którzy z okradania samochodów uczynili sobie źródło dochodu. Wpadli, bo skusiły ich łatwe pieniądze. 16-latek i jego 17-letni znajomy, w okresie od czerwca do początku lipca tego roku, działając na terenie Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej oraz Niedomic, włamali się do 25 samochodów zaparkowanych na osiedlach mieszkaniowych, głównie Polonezów, Fiatów 126p, dostawczych Lublinów i Opli. Działali nocą wybierając samochody, w których znajdował się sprzęt grający. Wchodzili do środka wyłamując siłowo zamki przy użyciu wytrychów, pilników czy nożyczek. Kradli radioodtwarzacze i samochodowe radia, a także wszystko, co stanowiło jakąś wartość. Wpadli po tym jak początkiem lipca, z 46-letnim znajomym ukradli mieszkańcowi Żabna samochód Audi 80, zaparkowany na rynku. Wcześniej upili właściciela pojazdu, a kiedy stracił on kontrolę nad rzeczywistością, zabrali mu kurtkę z kluczykami, którą później wraz z dokumentami zakopali w kartoflisku. Następnie próbowali sprzedać samochód, policjanci jednak odnaleźli wóz na terenie posesji jednego ze sprawców. Odzyskali także 7 radioodtwarzaczy oraz inne skradzione przedmioty, ukryte w zabudowaniach 17-latka. Kilka radioodtwarzaczy odnaleziono w szambie, do którego złodzieje wrzucili sprzęt, próbując zatrzeć ślady. Część łupów złodzieje zdążyli "upłynnić" wśród znajomych. Wartość skradzionego mienia szacuje się na blisko 9 tysięcy złotych. Dwoje młodszych usłyszało zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, 46-latek usłyszał zarzut kradzieży. W toku prowadzonego postępowania, 16-latkowi udowodniono także wielokrotne udzielanie środków odurzających (marihuany) na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, które rozprowadzał wśród znajomych na terenie Żabna. Ze względu na młody wiek odpowie on przed sądem dla nieletnich. Cała trójka przyznała się do zarzutów. 46-latek wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca wybił trzy boczne szyby w samochodzie marki BMW zaparkowanym na przy ul. Pułku Piechoty w Tarnowie. Jego właściciel, mieszkaniec miasta poniósł starty w wysokości. 900 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum ujęli na gorącym uczynku 50-letniego tarnowianina, który uszkodził zaparkowany przy Placu Łaziennym w Tarnowie samochód marki Fiat Punto, zarysowując drutem powłokę lakierniczą na błotniku oraz obydwu drzwiach, po jednej stronie pojazdu. Straty na szkodę właściciela szacuje się na 900 złotych.

Za kółkiem
2,8 promila alkoholu- tyle miał zatrzymany w miejscowości Wierzchosławice do kontroli, 36-letni mieszkaniec Wojnicza, kierujący motorowerem.
W Wojniczu na ul. Rolniczej kierujący samochodem Citroen Jumpy, 21-letni miejscowy podczas wykonywania manewru cofania, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem doprowadzając do zderzenia pojazdów. Motorowerzysta, 10-letni mieszkaniec miejscowości, który doznał złamania nogi został zabrany do szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy.
Wieczorem na ul. Krakowskiej w Tarnowie został zatrzymany 57-letni mieszkaniec miasta, który jechał Polonezem Caro mając blisko 3 promile alkoholu we krwi i sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
Tragiczny bilans minionego weekendu, podczas którego doszło do 4 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 5 zostało rannych:
- w sobotę na ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie kierująca Vw Passat, 35-letnia tarnowianka, jadąc w stronę centrum miasta potraciła pieszą, 8-letnią dziewczynkę, która wtargnęła z mostka po prawej stronie drogi na prawe naroże pojazdu. Dziecko przewiezione zostało do szpitala, jednak w wyniku urazu wielonarządowego zmarło.
- w piątek w miejscowości Zaczarnie kierująca Renault 23-letnia miejscowa, jadąc od strony Woli Rzędzińskiej w kierunku Brzozówki, na łuku drogi podczas wykonywania manewru wymijania z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Man (kierujący 52-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej), gwałtownie zahamowała, zjechała na prawo i potraciła idącą prawidłowo z przeciwnej strony pieszą, 81-letnią mieszkankę miejscowości. W wyniku poniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Kierujący byli trzeźwi.
- w piątek w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Nowodąbrowskiej z Szuszkiewicza doszło do wypadku. Kierujący Fordem Escort 36-letni mieszkaniec Tarnowa jadąc w kierunku Lisiej Góry przed wykonaniem manewru skrętu w lewo w ul. Szuszkiewicza zatrzymał się, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia, jadącej na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Jadący za karetką Citroen Xantia, który prowadził 19-letni tarnowianin pomimo zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej podjął manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z samochodem Ford, który rozpoczął manewr skrętu w lewo. W wypadku ucierpiał kierujący Fordem (stłuczenie barku i ogólne potłuczenia), a także jego 9-letni syn - złamanie obu rąk w nadgarstkach i ogólne potłuczenia. Kierujący byli trzeźwi.
- w sobotę w Radłowie, na drodze 975 kierujący samochodem Vw T4, 19-letni mieszkaniec Zaczarnia, jadący od strony Biskupic Radłowskich w kierunku Radłowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawą stronę drogi. Trzej pasażerowie ranni odwiezieni zostali do szpitala. Najbardziej ucierpiał 20-latek z Zaczarnia, który doznał wstrząśnienia mózgu, 19-latek z Nowej Jastrząbki - rany ciętej brzucha i ogólnych potłuczeń i 47-letni mieszkaniec Luszowic - urazu ramienia oraz powieki oka.

Narkotyki
Policjanci z tarnowskiej Komendy Miejskiej w trakcie legitymowania 18-letniego mieszkańca miasta na terenie parku „Piaskówka” w Tarnowie, ujawnili przy nim woreczek foliowy z marihuaną o wadze 0.50 grama. Chłopak został zatrzymany.

Różne
W jednym z wcześniejszych komunikatów, policja poinformowała opinię publiczną o rozboju z użyciem noża, do którego doszło w piątek wieczorem, w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Krzyskiej z Wiśniową. Policjanci Wydziały Kryminalnego Komisariatu Tarnów Centrum wykonując czynności w sprawie ustalili, iż takie zdarzenie nie miało miejsca. Pokrzywdzona, młoda mieszkanka Tarnowa przyznała, że do rozboju na jej osobie nie doszło, a rana którą miał jej zadać napastnik, pochodzi z samookaleczenia. Swoje zachowanie tłumaczyła problemami osobistymi.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, od tygodnia mieszkańcy miasta i okolic mogą spotkać na ulicach nowe policyjne radiowozy. 195 konne Fiaty Ducato 250.03 MJ Furgon, bo o nich mowa to najnowszy nabytek tarnowskiej Policji. 6 takich samochodów trafiło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w ramach dostaw centralnych do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zastąpią wycofane początkiem lipca Polonezy. Wszystkie nowe radiowozy posiadają barwy zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. Trafiły one do pionów prewencji – 2 otrzymał Komisariat Policji Tarnów Centrum, 2 Wydział Prewencji KMP Tarnów, po jednym Komisariat Policji Tarnów Zachód i Wydział Ruchu Drogowego KMP Tarnów. Dodajmy, że koszt jednego Fiata to suma 110 952 złote.
W Jodłówce Wałkach tarnowscy policjanci prowadzili akcję poszukiwawczą zaginionej, 85-letniej mieszkanki miejscowości. Kobieta, która cierpi na chorobę Alzheimera, we wtorek w godzinach wczesno popołudniowych wyszła z domu z nieznanym kierunku. O jej zaginięciu powiadomił mąż. W poszukiwania zaangażowano 18-tu policjantów, w tym przewodnika z psem, Wydział Kryminalny KP Tarnów Centrum, a także policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Tarnów. Duże wsparcie udzielili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa, strażacy ochotnicy z Jodłówki Wałek i Woli Rzędzińskiej oraz miejscowa ludność. Podczas penetracji terenu na pograniczu miejscowości Jodłówka Wałki - Wola Rzędzińska, w zagłębieniu terenu odnaleziono zaginioną. Kobieta nie posiadała śladów obrażeń, ale nie wiedziała gdzie jest, ani skąd się tam wzięła. Decyzją lekarza Pogotowia Ratunkowego ze względu na wiek oraz wyczerpanie organizmu, została przewieziona do szpitala celem szczegółowych badań.
Tragicznie także zakończyła się kąpiel młodego mieszkańca Gnojnika w Dunajcu. W sobotę wraz z dwoma kolegami udał się do miejscowości Melsztyn. Cała trójka weszła zażyć kąpieli. 14-latek wtargnął gwałtownie pod powierzchnię i zniknął pod taflą wody. Na miejscu rozpoczęto akcję poszukiwawczą, z użyciem specjalistycznego sprzętu, w której uczestniczyli strażacy (w tym płetwonurkowie) z PSP Tarnów oraz strażacy ochotnicy i Policja. Została ona przerwana w sobotę około g. 20:00 ze względu na zmniejszenie przejrzystości wody. Kontynuowano ją następnego dnia. Około godziny 15:00 w niedzielę zwłoki chłopca zostały wydobyte z wody.
W sobotę wieczorem, w miejscowości Olszyny w gminie Rzepiennik Strzyżewski, 68-letni myśliwy zastrzelił się na swojej posesji z broni myśliwskiej kal. 16-70. Czynności na miejscu zdarzenia, z udziałem Prokuratora Rejonowego z Tarnowa, wykluczyły przyczynienie się od śmierci mężczyzny osób trzecich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:42:18
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html