Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nestor tarnowskiej fotografii - Jan Gomoła (wersja rozszerzona)    -   22/7/2009
Uwaga, człowiek (7)
W siódmej audycji Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni zrealizowanej w ramach projektu „Uwaga, człowiek” przybliżamy sylwetkę Jana Gomoły, „nestora” tarnowskiej fotografii, współzałożyciela Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Przez prowadzoną przez niego od 33 lat Pracownię Fotograficzną w Pałacu Młodzieży przewinęły się dziesiątki fotografików, z których wielu posiada dziś znaczące osiągnięcia.

Posłuchaj audycji poświęconej Janowi Gomole :

Ogloszenie
>

Laureat wielu nagród, uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych wystaw, fotografuje już od 40 lat, interesując się głównie fotografią kreacyjną (aranżowaną), fotomontażem, portretem, zabytkami i fotoreportażem. Jan Gomoła jest autorem artykułów na tematy fotograficzne ("Tarniny", "TeMi", "FOTO", "Magazyn Fotograficzny", "Głos Nauczycielski"), licznych tekstów do katalogów wystaw fotograficznych oraz materiałów informacyjnych dla prasy. Zamieszczał swoje zdjęcia w prasie i licznych wydawnictwach.
UWAGA! Prezentowane nagranie stanowi wersję nieco rozszerzoną w stosunku do audycji wyemitowanej na antenie RDN Małopolska (z uwagi na naturalne ograniczenia czasu antenowego).
Posłuchaj wypowiedzi uczniów i współpracowników bohatera audycji z różnych okresów. Wypowiadają się kolejno: Andrzej Tylko, Tadeusz Koniarz, Jakub Ochnio i Andrzej Murczek :Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia ma na celu archiwizację wspomnień ludzi – częstokroć zapomnianych – a w taki czy inny sposób zasłużonych dla swojego środowiska lokalnego, regionu lub kraju. Audycje z cyklu „Uwaga, człowiek” prezentowane są w każdy wtorek po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska, a następnie na naszym portalu, natomiast w każdy piątek sylwetki bohaterów prezentowane są w tarnowskim „Dzienniku Polskim”. Zapraszamy również na stronę internetową Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni: http://konfraternia.tarnow.pl/.
Projekt „Uwaga, człowiek” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miasta Tarnowa. Podsumowaniem dwudziestu cotygodniowych audycji będzie specjalne wydawnictwo z płytą multimedialną, które ukaże się jesienią b.r.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(24-07-2009) rrrrr :
WIELKI SZACUNEK DLA TEGO PANA !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-09-2009) zUSA :
Ciezko znalezc wlasciwe slowa zeby opisac jak wspanialym mentorem, wzorem i niesamowitym czlowiekiem jest Pan Jan Gomola. Jest w Nim tyle entuzjazmu do nauki i sztuki, tyle kreatywnosci i cierpliwosci. Pan Jan jest doskonalym obserwatorem i to pomaga mu nie tylko w fotografii ale w daniu kazdemu odczuc ze sa cenieni i wartosciowi. Cudowny czlowiek! Anna z USA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947