To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jest już zwiastun filmu „Janosik. Prawdziwa historia”    -   25/7/2009
Wkrótce w kinie Millennium...
W sieci dostępny jest już zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland „Janosik. Prawdziwa historia”. Premiera filmu mieć będzie jednocześnie w trzech krajach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. W tym samym dniu, czyli 4 września, film pojawi się także w mościckim kinie Millennium. Jak podkreślają reżyserki, Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik – nowy filmu o Janosiku będzie zupełnie inny od znanych nam realizacji telewizyjnych i filmowych. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć po raz pierwszy prawdziwą historię Janosika – zmysłową, okrutną, pełną pasji i silnych emocji.

Ogloszenie
>

„Dotychczasowe wersje filmowe Janosika operowały konwencją bajki, legendy, stylizacji folklorystycznej lub komedii kostiumowej. W scenariuszu Evy Borusovicovej uwiodła nas inna zupełnie poetyka; po pierwsze jest on oparty na prawdziwych osiemnastowiecznych dokumentach a nie na romantycznej legendzie, po drugie operuje subiektywnym, oryginalnym liryzmem” – powiedziała Agnieszka Holland.
Inny będzie również sam Janosik. Reżyserki szukały go w trzech krajach i wybrały spośród 300 kandydatów. W tę rolę wcielił się porównywany przez Agnieszkę Holland do młodego Leonardo di Caprio czeski aktor Václav Jiráček. Nowy Janosik budzi emocje – w niczym nie przypomina powszechnie znanego potężnie zbudowanego zbójnika. Jak podkreślają reżyserki, ten efekt był zamierzony. „Vašek nas natychmiast zachwycił (…) miał nie tylko pochmurny, chłopięcy urok, powściągliwość, szczerość i koncentrację, ale przede wszystkim czuło się, że posiada ten rodzaj wewnętrznej niezależności, bez której każdy bohater staje się tylko jednowymiarową kukiełką. Nie tylko świetnie wyglądał i przekonująco grał, ale miał też w sobie tę „iskrę“, z jaką spotkałam się jedynie u kilku najlepszych amerykańskich aktorów“ – mówi Agnieszka Holland.

W filmie zagrali również: Michał Żebrowski jako czarny charakter Huncaga, Maja Ostaszewska jako wiedźma Margeta, Katarzyna Herman w roli uwodzicielskiej karczmarki Zuzy, a także: Danuta Szaflarska, Marian Dziędziel, Eryk Lubos, Rafał Maćkowiak, Maciej Kozłowski, Małgorzata Zajączkowska, Krzysztof Stroiński i Marek Probosz.
Zdjęcia do filmu zrealizował Martin Štrba, dwukrotny laureat Czeskiego Lewa. Muzykę do filmu napisał Antoni Łazarkiewicz.
Film zrealizowała Apple Film Production w koprodukcji z In Film, Telewizją Polską S.A., Eurofilm Studio, Charlies i HBO Central Europe przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki filmowej i Ministerstwa Kultury Republiki Słowackiej. Polskim dystrybutorem filmu jest Syrena Films.

Opowieść o bohaterze, który odbierał bogatym i dawał biednym powstawała w sumie przez blisko 90 dni zdjęciowych w Tatrach po słowackiej i polskiej stronie. W tym wielkim przedsięwzięciu wzięło udział ponad 100 aktorów, 60 jeźdźców oraz kilka tysięcy statystów. Na potrzeby filmu powstało 20 powozów, wykorzystano niemal 80 sztuk broni palnej i ponad 90 sztuk białej broni, a także dwa działa. W sumie użyto około 45 kg prochu strzelniczego, ponad 100 kostiumów, kompletne uzbrojenie 18-osobowego oddziału zbójników oraz 5 historycznych karet.
Długo oczekiwany „Janosik. Prawdziwa historia” wejdzie do kin na początku września równocześnie w trzech krajach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. W Polsce pojawi się na ekranach 4 września, w tym samym dniu odbędzie się również tarnowska premiera filmu. Oczywiście w kinie Millennium.

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=nUK8C94clZY. Zwiastun formacie HD lub PAL można pobrać z FTP dystrybutora filmu - Syrena Films: ftp://syrenafilms.com. Dostęp bez logowania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 10:43:35
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html