To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Wakacyjne” kradzieże, wakacyjne pijaństwo    -   27/7/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień obfitował w przestępstwa popełnione pod wpływem alkoholu - „po pijaku” niszczono mienie, a jeśli już na trzeźwo, to kradziono alkohol; z kolei 20 lipca na ul. Lwowskiej w Tarnowie 5 czterdziestokilkuletnich mężczyzn napadło na 49-letniego mieszkańca Tarnowa, bijąc go i kopiąc. Na „podwójnym gazie” jeździli kierowcy (w jednym przypadku zatrzymano kierowcę kombajnu, trzeźwego wprawdzie, ale mającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów). Kolejny raz okazało się też, że dla wielu kierowców kierujący jednośladami są użytkownikami dróg „drugiej kategorii”, na których, niezależnie od pierwszeństwa przejazdu, nie ma co zwracać uwagi. Nie brakowało kradzieży – zarówno tych z włamaniem, jak i tych będących efektem nieuwagi ofiary. Na szczęście część sprawców udaje się zatrzymać wkrótce po popełnieniu przez nich przestępstwa, inni „wpadają” przy okazji np. kolejnej kradzieży.

Ogloszenie
>
Kradzieże
W Tarnowie na ul. PCK nieznany sprawca wyrwał 71-letniej mieszkance Tarnowa torebkę wraz z telefonem komórkowym, dowodem osobistym, legitymacją ubezpieczeniową i portfelem z pieniędzmi w kwocie 100 złotych. Łączną wartość start oszacowano na 280 złotych. Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali złodzieja, którym okazał się być 17-letni mieszkaniec miasta. Odzyskano także skradzione mienie i dokumenty.
W Rzuchowej nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, mieszkańca miejscowości ukradł mu portfel z 400 USD, 250 złotymi, dowodem osobistym, prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym, legitymacją rencisty. W wyniku podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów Zachód czynności zatrzymano osobę podejrzewaną o kradzież: 50-letniego mężczyznę bez stałego meldunku.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 19-latka z Szydłowca, który ze stoiska z alkoholem w jednym z marketów przy ul. Dąbrowskiego w Tarnowie, ukradł 5 butelek wódki o wartości 250 złotych. Skradziony alkohol w całości wrócił do sklepu.
W Niedomicach na ul. Tysiąclecia nieznani sprawcy podczas nieobecności właściciela domu jednorodzinnego, po wypchnięciu drzwi balkonowych dostali się do jego wnętrza skąd ukradli pralkę, kuchenkę mikrofalową, kilkanaście książek i elektronarzędzia. Wartość start oszacowano na 2500 złotych.
W Tarnowie nieznany sprawca włamał się do jednego ze sklepów spożywczo-przemysłowych przy ul. Parkowej. Po wyłamaniu dwóch kłódek zabezpieczających i wyważeniu drzwi wszedł do wnętrza, skąd zabrał bilon w kwocie 150 złotych, 200 paczek papierosów różnych marek oraz kawę wartą 300 złotych. Łączna wartość start na szkodę mieszkańca miasta wyniosła 2 tysiące złotych.
Nieznany sprawca włamał się także do jednej z piwnic bloku przy ul. Bitwy pod Studziankami, skąd ukradł pralkę wirnikową, sokownik, sanki oraz 40 słoików z konfiturami. Właściciel skradzionego mienia oszacował starty na blisko 600 złotych.
Ofiarą kradzieży z włamaniem padł 43-letni właściciel posesji w Świebodzinie. Nieznany sprawca dostał się do budynku posługując się oryginalnym kluczem, który znalazł pod doniczką z kwiatami. Skradł gotówkę oraz trzy złote pierścionki i obrączkę o łącznej wartości 650 zł.
Do kradzieży doszło również w Zakliczynie. W nocy z 25 na 26 lipca z terenu jednej z posesji z niezamkniętego garażu skradziono elektronarzędzia o łącznej wartości 2200 zł.

Napady, rozboje
20 lipca wieczorem na ul. Lwowskiej w Tarnowie 5 sprawców napadło na 49-letniego mieszkańca Tarnowa. Zadawali mu uderzenia i kopali, a następnie ukradli telefon komórkowy wart 300 złotych oraz plecak z odzieżą. Łączna suma strat wyniosła 380 złotych. W wyniku podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum działań zatrzymano sprawców rozboju: 39- i 46-latka bez stałego meldunku oraz 40-, 41- i 44-latka z Tarnowa. Zatrzymani nie byli trzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradziony plecak z odzieżą.

Zniszczenie mienia
20 lipca zatrzymani zostali sprawcy rozbicia szyby o wymiarach 150 na 80 cm, w drzwiach wejściowych jednych z delikatesów przy ul. Osiedle Legionów w Tarnowie, o wartości 300 złotych. 27- i 28-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wcześniej, ze względu na stan osadzono ich do wytrzeźwienia.

Za kółkiem
W Lisiej Górze kierujący pojazdem Ford RMI X 310, 31-letni mieszkaniec miejscowości Wierzchowiny jadąc ul. Mielecką w stronę Starych Żukowic rozpoczął manewr omijania pojazdu, który zatrzymał się przed nim. Podjął manewr w miejscu niedozwolonym (podwójna linia ciągła), podczas którego potrącił znajdującego się przed nim motorowerzystę, 16-letniego mieszkańca Lisiej Góry. Chłopak ze złamanym obojczykiem trafił do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.
W Tarnowie kierująca Toyotą Corolla 34-letnia mieszkanka Luszowic wykonując manewr skrętu z ul. Mickiewicza w ul. Piłsudskiego nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce jadącej z przeciwnego kierunku, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierująca rowerem, 72-letnia tarnowianka przewieziona została do szpitala, gdzie z urazem nosa i kręgosłupa szyjnego przebywa nadal. Obie panie były trzeźwe.
W Skrzyszowie na drodze powiatowej zatrzymany został 46-letni mieszkaniec Trzemesnej, kierujący kombajnem pomimo orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów.
Ponad 2,5 promila alkohole miał zatrzymany w Starych Żukowicach 43 letni rowerzysta, mieszkaniec Lisiej Góry.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali w Tarnowie na ul. Westerplatte do kontroli drogowej kierowcę Mitsubishi. Kierowca został poddany badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2 promili alkoholu. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do końca kwietnia 2012 roku. 53-letniemu kierowcy grozi odpowiedzialność karna za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądowego.

Różne
O „Święcie Policji” pisaliśmy już w osobnej wiadomości. Najpierw, 20 lipca udostępniona została wszystkim zainteresowanym Policyjna Izba Tradycji mieszcząca się w Komisariacie Tarnów Centrum przy ul. Narutowicza 6; dzień później uroczyście otwarta została policyjna siłownia (KMP przy ul. Traugutta 4) – pierwszy tego typu obiekt na naszym terenie. 22 lipca w Cristal Parku odbyły się uroczystości związane z tegorocznym świętem tarnowskiej Policji, z udziałem władz samorządowych – z tej okazji wręczono odznaczenie i wiele nominacji. Z uwagi na ich mnogość zdecydowaliśmy się nie zamieszczać imiennej listy nominowanych funkcjonariuszy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 05:31:20
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html