Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: RDN
  
   Biskup Skworc : idźmy na wybory !   -   12/6/2004
- Bojkotując niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego nie uchylimy się od odpowiedzialności za Polskę – uważa biskup Wiktor Skworc. W kościołach czytany był w czwartek komunikat ordynariusza tarnowskiego, w którym zachęca, aby pójśc na głosowanie. Zdaniem ordynariusza tarnowskiego 13 czerwca mamy okazję wpłynąć na oblicze Europy, wskazując naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

Ogloszenie

- Naszymi głosami zostaną wybrane konkretne osoby, przynależące do partii politycznych o jasno określonych programach. Będą nie tylko naszymi przedstawicielami, ale jako reprezentacja narodu, obrazem wobec innych Europejczyków – podkreśla biskup tarnowski. Bp Skworc dodaje, że w najbliższą niedzielę katolicy swoim odpowiedzialnym wyborem mają okazję wesprzeć te ugrupowania w Parlamencie Europejskim, które odpowiadają się za obecnością nauki Chrystusa w życiu narodów należących do Unii Europejskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(12-06-2004) moyal :
jeszcze pewnie na LPR glosować, czarne bolki wy sie do polityki nie mieszajcie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) !!! :
oj nie, nie... biskup Skworc i LPR buhahahahahahhahahahaah... takiego euroentuzjaste jak tarnowski biskup ze swieca szukac... precz z eurobiskupami !!! precz z UE !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) Ja :
Ktos precz od polityki!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) Ja :
KOSCIÓŁ PRECZ OD POLITYKI!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) MM - 47 :
Zawodowi katolicy dobrze wiedzą co czynią. KK ma już 2 000 lat tradycji i zawsze tam ciągnął gdzie można wyciągnąć kasę. Tylko z celibatem wciąż nietęgo sobie radzą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) CC 12 :
MM - 47 ma racje, bo zapewne mial juz niejeden kontakt z grupa 20%.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) Q :
ANTYKLERYKALIZM - przebiega z zaburzeniami myslenia, spostrzegania, woli, uczuc, intelektu, powodujaca zwykle trudnosci adaptacyjne i zaburzenia kontaktu. Najczesciej osoba dotknieta antyklerykalizmem nie ma poczucia choroby. Najwazniejsze objawy : 1) Urojenia i wystepujace razem z nim majaczenia, charakteryzuje sie zaburzeniami orientacji, lekiem, omamami, a nawet halucynacjami. Majaczenie czesto wystepuje po przeczytaniu "faktów i mitów", itp. Chory ma wrazenie ze calym swiatem rzadzi kosciól, ze kazdy ksiadz to gwalciciel który moze w kazdej chwili zaatakowac antyklerykala. 2) Zespól "bylego ksiedza", w którym wystepuja objawy otepienia z daleko posunietymi lukami pamieciowymi wypelnionymi halucynacjami. Czyli chory dostrzega tylko to co zle w kosciele, choroba nie pozwala dostrzegac mu pozytywów, gdyz umysl jego nie dopuszcza nawet mysli ze takowe istnieja. 3) Halucynoza antyklerykalna, objawiajaca sie najczesciej omamami sluchowymi o nieprzyjemnej i wrogiej dla pacjenta tresci. Pacjentowi wystarczy zdanie wyrwane z kontekstu czy nawet jedno slowo aby uwierzyc w zle zamiary kosciola. 4) Upojenie patologiczne - krótki, przemijajacy stan psychozy polaczonej z agresja, naglym brutalnym wyladowaniem slownym oraz niepamiecia calkowita lub czesciowa, konczy sie zwykle snem terminalnym. Chory potrafi godzinami recytowac cytaty z "faktów i mitów". 5) Antyklerykalizm srodowiskowy to zaburzenie przejete droga sugestii od innej osoby. Moga wystepowac np.: u najblizszych osób chorego (zona, dzieci) lub tez w wiekszej grupie ludzi, np.: cala rodzina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-06-2004) Tarnowianin :
Wszytsko potrafie zniesc ale nie to jak sie Ksieza wpie*** do polityki. Lepiej zajeli by sie kosciolem bo to chyba najbogatsza i najbardziej zaniedbana organizacja w polsce zygac mi sie chce jak slysze jak wmawiacie ludzia glupote A jak widze jakiegos ksiedza w wypasnym samochodziq to mam chec go zatrzymac i najnormalniej w swiecie mu wpie******

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2004) ? :
To zazdrosc Tarnowianin. Zazdroscisz euroksiedzu, ze zyje na unijnym poziomie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2004) fakty i mity :
klechy wara od polityki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2004) my :
odpier sie od ksiedza zyjemy w wolnym kraju

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947