To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Hit za hitem w „Marzeniu”    -   30/7/2009
Filmowe wakacje
Filmowe lato jest tego roku bardzo gorące. Na dużym ekranie „hit goni hit”. W pierwszym miesiącu wakacji kino „Marzenie” odwiedziła niemal jedna piąta mieszkańców Tarnowa. W repertuarze „Marzenia” znalazły się największe szlagiery filmowe sezonu - „Epoka lodowcowa 3” czy najnowsza część sagi o przygodach filmowego czarodzieja – „Harry Potter i książę Półkrwi”. Tylko w lipcu kino przy ul. Staszica gościło ponad 20 tys. widzów. W nieodległej perspektywie tarnowianie będą mogli oglądać tu filmy w bardziej komfortowych warunkach – „Marzenie” czekają gruntowne prace remontowo – modernizacyjne.

Ogloszenie
>

Wakacje dopiero na „półmetku”, tak więc to nie koniec filmowych propozycji tego lata. Już w sierpniu na ekranie „Marzenia” pojawi się kilka kolejnych tytułów: od 7.08 będzie można wybrać się do kina na „Coco Chanel” z Audrey Tautou w roli głównej – obraz jest filmowym portretem rewolucyjnej dyktatorki mody i wizjonerki. W połowie sierpnia powrót do klimatów bardziej rozrywkowych wraz z najnowszą komedią Jacka Głomba „Operacja Dunaj”, w której zagrają m.in. Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Kot. W drugiej połowie wakacji nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych widzów, którzy będą mogli obejrzeć „Prawdziwą historię kota w butach”. Zwiastunem dobrej zabawy jest już sam fakt, iż głosów bajkowym bohaterom użyczyli Cezary Pazura, Borys Szyc, Piotr Fronczewski czy Rafał Bryndal. Trzecią dekadę sierpnia „Marzenie” rozpocznie najnowszą komedią obyczajową Krzysztofa Langa „Miłość na wybiegu”. W filmie zagrają m.in. Marcin Dorociński, Urszula Grabowska i Karolina Gorczyca.

A oto pierwsza piątka najchętniej oglądanych filmów w kinie „Marzenie” od 1 stycznia do 31 lipca 2009 r.:
1. Popiełuszko. Wolność jest w nas – blisko 16 tys. widzów. W rankingu frekwencyjnym filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego „Marzenie” uplasowało się w ścisłej czołówce kin w skali ogólnopolskiej. Film obejrzało łącznie niemal 16 tys. osób. Wśród wszystkich kin w Polsce ( kina jednosalowe i wielosalowe multipleksy ) „Marzenie” pod względem frekwencji zajęło 5 miejsce. Spośród kin jednosalowych okazało się bezkonkurencyjne w skali kraju pod względem liczby widzów, plasując się tym samym na miejscu pierwszym.
2. Epoka lodowcowa 3: era dinozaurów – ponad 14 tys. widzów.
3. Harry Potter i Książę Półkrwi – od dnia premiery 24 lipca do dnia 31 lipca film obejrzało blisko 7 tys. widzów.
4. Ile waży koń trojański – ponad 3 tys. widzów
5. Zmierzch – blisko 3 tys. widzów

Od 1 stycznia do 31 lipca 2009 r. kino „Marzenie” odwiedziło łącznie blisko 65 tys. widzów z Tarnowa i okolic, a także turystów – szczególnie w okresie wakacyjnym. W repertuarze od początku tego roku znalazło się ponad 70 tytułów. Jak informuje dyrekcja kina, tak liczna widownia zobowiązuje, dlatego też w trosce o komfort i maksymalne zadowolenie kinomanów Tarnowskie Centrum Kultury już w najbliższej przyszłości zamierza rozpocząć w obiekcie kina „Marzenie” gruntowne prace remontowo – modernizacyjne.
W ostatnich miesiącach powstał kompleksowy projekt wykonawczy remontu i modernizacji sali kina „Marzenie”. Rozpoczęcie prac jest planowane już na listopad tego roku. Pierwszy etap obejmie demontaż wystroju sali, wykonanie prac związanych z branżą elektryczną (instalacje, moduły zasilające) oraz część prac budowlanych przygotowawczych do kolejnego etapu. Etap ten ma się zakończyć jeszcze w tym roku. W roku 2010 TCK zamierza zrealizować taki zakres prac, jaki tylko okaże się możliwy: dalsze prace demontażowe, wykonanie kolejnego etapu robót budowlanych (nowej instalacji wentylacyjnej, klimatyzacji, systemu ogrzewania, zmodernizowany ma zostać system p.poż ), sala zostanie wyposażona w elementy poprawiające akustykę, wymienione zostaną urządzenia kinotechniczne i technologii sceny na potrzeby realizacji koncertów i innych form scenicznych. Całkowitemu przeobrażeniu ulegnie estetyka i wystrój sali, z zachowaniem kameralnego klimatu wystroju wnętrza. Wymienione zostaną fotele kinowe, na niektórych widzowie zasiedli ponad milion razy (!) Planowana jest także wymiana mocno już wysłużonych projektorów kinowych. Prace będą etapowane w taki sposób, aby przerwy w funkcjonowaniu kina były jak najkrótsze, a ewentualne niedogodności dla widzów w czasie trwania modernizacji możliwie znikome.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:37:10
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html