To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konsensus ws. Burku, zmiany na trasach ścieżek rowerowych, c.d akcji Q-pa i remont kapliczki    -   30/7/2009
Wieści z magistratu (aktualizacja)
W Tarnowie prawdopodobnie nie będzie powtórki z KDT. Magistrat pochwalił się, że kilka dni temu osiągnięto konsensus w sprawie zmian architektonicznych dotyczących placu targowego "Burek". Podczas spotkania specjalnego zespołu ds. Burku wybrano jedną z koncepcji przestrzennych zaproponowanych przez kupców do dalszej realizacji. Oznacza to m.in., że nadal będzie można handlować w dotychczasowym miejscu. Zmieni się jednak "oprawa" placu. Urzędnicy miejscy wsłuchują się także w głosy rowerzystów - właśnie poprawiane są trasy ścieżek rowerowych na terenie miasta. Trwa również akcja "Q-pa" - do ostatniego wydania miejskiej gazetki "Tarnów.pl" dołączone są zestawy sanitarne WC-pies. Ostatnią informacją, jaka dotarła w ostatnich dniach od asystenta prasowego Prezydenta Tarnowa jest informacja o remoncie, jakiego doczeka się zabytkowa kapliczka św. Walentego przy ulicy Tuchowskiej - tradycyjne miejsce spotkań zakochanych Tarnowian już od kilku stuleci.

Ogloszenie
>
Prezydenta Ścigałę zapytaliśmy, na czym polega sukces zawartego w sprawie Burku porozumienia. Posłuchaj odpowiedzi :***

Do magistratu wpłynęło blisko pięćdziesiąt interwencji od mieszkańców w ramach akcji „Rowerowa linia otwarta”, w programie „Tarnów przyjazny rowerzystom”. Dotyczą one zmian proponowanych na tarnowskich ścieżkach rowerowych – ich poprawy i dobrego wyglądu.
Mieszkańcy wnioskowali głównie o wykonanie drobnych prac naprawczych w celu poprawy funkcjonalności szlaków dla rowerów. Wszystkie sugestie zostały przekazane do Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich oraz Miejskiego Inżyniera Ruchu. Proponowane zmiany opiniuje także tarnowska „drogówka”. Niezbędne poprawki zostaną wykonane jeszcze w tym tygodniu.

***

Trwa także oczyszczanie miasta z psich odchodów. W ślad za akcją edukacyjną przeprowadzoną w formie happeningu w centrum Tarnowa, kolejne działania będą realizowane za pośrednictwem bezpłatnego miesięcznika miejskiego tarnow.pl. Do każdego egzemplarza, z prośbą o ich wykorzystanie, dołączone zostaną pakiety WC – pies. Lipcowy numer Gazety będzie dostępny jeszcze w tym tygodniu. Miesięcznik można odbierać m.in. w urzędach i miejscach użyteczności publicznej oraz w autobusach.
Przypomnijmy, kilkanaście dni temu akcję pod hasłem Q-Pa, pracownicy UMT, przeprowadzili w pobliżu Mariensztatu przy ul. Waryńskiego oraz przy ul. Wąskiej i Bimie. Spacerującym po mieście opiekunom zwierząt domowych, wręczano bezpłatne pakiety sanitarne, pomocne przy sprzątaniu po swoich pupilach.
Ponadto kilka miejsc w centrum miasta zostało oznakowanych specjalnymi tabliczkami z logo akcji. Mają one przypominać o obowiązku usuwania nieczystości po czworonogach. W sumie tabliczek jest sto i będą one sukcesywnie umieszczane w odpowiednich miejscach.
Wraz z pakietem sanitarnym mieszkańcy otrzymywali również ekologiczne torby wielokrotnego użytku. Urząd Miasta zamierza przy okazji namawiać do korzystania z nich podczas robienia zakupów.

***

Są pieniądze na prace konserwatorsko – budowlane i rekonstrukcyjne przy zabytkowej kapliczce św. Walentego. 16 tysięcy złotych na ten cel przekazał Marszałek Małopolski. Czek na wspomnianą kwotę, dla Gminy Miasta Tarnowa, podpisał wicemarszałek Leszek Zegzda.
„Kapliczka zakochanych” przy ul. Tuchowskiej będzie jeszcze piękniejsza. Jest już koncepcja zmian proponowanych w tym miejscu. Mowa przede wszystkim o remoncie ogrodzenia i nawierzchni drogowej. Prace ruszą najprawdopodobniej jesienią. Kapliczka św. Walentego jest od dłuższego czasu iluminowana. Po wykonaniu niezbędnych prac konserwatorskich, jej otoczenie zmieni się nie do poznania. Będzie to kolejna „perełka” na bogatej mapie odnowionych zabytków Tarnowa.
(DKP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 28, 2022 09:39:59
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html