To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   4 Letni Festiwal Bluesa    -   31/7/2009
Był Sobie Blues...
Już po raz czwarty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na sierpniowe koncerty na tarnowskim Rynku, które już tradycyjnie odbędą się pod hasłem „Był Sobie Blues” – Letni Festiwal Bluesa. Wzorem lat ubiegłych podczas festiwalu nie braknie wakacyjnych atrakcji. Zaplanowano trzy koncerty, które odbędą się 7, 14 i 21 sierpnia. Na scenie zaprezentują się zarówno starzy, znani „wyjadacze” bluesa, jaki młode blues rockowe formacje. W programie festiwalu znalazły się ponadto kameralne Jam Sessions, które po koncertach odbędą się w klubie festiwalowym „Leliwa”, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł wystąpić na jednej scenie obok zawodowych muzyków.

Ogloszenie

Żeby zachęcić do czynnego udziału w Jam Sessions na stronie www.tck.pl TCK zamieściło bank utworów, które zostaną w nim wykorzystane. Każdy muzyk, bez względu na poziom zaawansowania będzie mógł wcześniej zapoznać z muzyczną tematyką klubowych spotkań i po prostu na nich wystąpić.
Współautorem oraz animatorem zarówno koncertów na dużej scenie, jak i kameralnych spotkań klubowych jest Wojciech Klich, który też cały festiwal poprowadzi.

PROGRAM FESTIWALU: (każdy koncert rozpoczyna się o godz. 19:00)

7 sierpnia – Komarańcze, David Molus
KOMARAŃCZE - zespół znany już tarnowskiej publiczności, to młody autorski projekt. Grupa powstała w 2004 roku. Założycielami oraz pomysłodawcami projektu byli Komar (Krzysztof Wójcik), Justyn (Bartek Lechowicz) oraz Ufo (Rafał Czmyr). W aktualnym składzie występują: Piotr Niedojadło, Krzysztof Grześkiewicz, Marcin Grześkiewicz, Krzysztof Wójcik, Bartek Lechowicz i Katarzyna Kołodziej.
DAVID MOLUS - szkocki bard z polskimi korzeniami. Mieszka w Krakowie, z zawodu grafik, wokalista i gitarzysta projektu Don t Ask Smingus. Inspiruje się muzyką Dylana i B.B. Kinga, a w jego repertuarze znajdują się różnorodne kompozycje z pogranicza bluesa, muzyki folk i country.

14 sierpnia – Siódma w Nocy, Magda Piskorczyk
SIÓDMA W NOCY to śląskie trio grające elektrycznego bluesa. Zespół działa od czterech lat. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem zafascynowani twórczością B.B Kinga, Erica Claptona, Stevie Ray Vaughana czy legendarnej grupy The Doors. Choć w ich repertuarze znajdują się głównie własne kompozycje, nie stronią od standardów mistrzów gatunku blues & rock n roll. Grupa grała na największych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą - Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Blues Colours, Bluestracje w Chorzowie, Galicja Blues Festiwal w Krośnie czy Blues Jamboree na Słowacji. Jednym z największych sukcesów zespołu jest dwukrotna wygrana w konkursie festiwalu Rawa Blues (2006, 2008). Piosenka „Pewnie po mnie przyszli…” znalazła się na najnowszym krążku Piotra Kaczkowskiego „Minimax Pl”, natomiast 16 września 2008 r. miała miejsce premiera 5-cio płytowej „Antologii Polskiego Bluesa”, gdzie Siódma w nocy z utworem „Watch yourself” zaistniała w gronie takich wykonawców jak Tadeusz Nalepa, Kasa Chorych, Nocna Zmiana Bluesa, czy zespół Dżem. W kwietniu b.r. ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”. Charyzmatycznym liderem i twórcą tej formacji jest Kajetan Drozd – gitarzysta, wokalista, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Zespół imponuje żywiołowością, perfekcją wykonania, a także olbrzymią radością grania i świetnym kontaktem z publicznością. „Siódma w nocy” to nie tylko muzyka, to widowiskowe granie połączone z dobrą zabawą. Skład zespołu: Kajetan Drozd – gitara, śpiew, harmonijka, Marek „Mały” Idzik – gitara basowa, Aleksander „Olo” Juraszczyk – perkusja.
MAGDA PISKORCZYK - artystka o niezwykłej barwie głosu i wyjątkowych możliwościach wokalnych. Koncertująca po całym świecie polska wokalistka blues i gospel. Na żywo jest gwarancją wielkich emocji, w każdy dźwięk wkłada całe swoje serce. Świetna zarówno w łagodnych bluesowych melodiach jak i porywających piosenkach. Wiecznie uśmiechnięta. Magda należy do grona najbardziej utytułowanych polskich artystów grających bluesa, jest półfinalistką największego bluesowego festiwalu na świecie Chicago Blues Festival. Trzykrotna Bluesowa Wokalistka Roku zdaniem czytelników branżowego kwartalnika „Twój Blues”. Muzyka Magdy to przygotowywane przez nią wysmakowane aranżacje standardów bluesowych, jazzowych, rockowych, muzyki gospel, funk i soul, a także współczesnych kompozycji inspirowanych tymi nurtami. Jej głos znakomicie pasuje zarówno do bluesa, jak i swingu czy melodii afrykańskich, które Magdzie są też bardzo bliskie. To muzyka z jednej strony głęboko osadzona w tradycji, zwłaszcza amerykańskiej, z drugiej - bardzo osobista w charakterze i nieszablonowa. Emocje, żywiołowość, radość i ogromne poczucie humoru przeplatają się z powagą, mrokiem i melancholią, wszystko to zaś przenika i spaja mocny puls i rytm. Niekonwencjonalne wykorzystanie saksofonu, gitary dobro, instrumentów perkusyjnych oraz głosu nadaje tej muzyce nieco inny kolor. Magda Piskorczyk występowała z czołówką polskiej sceny bluesowej, m.in. Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, a także z muzykami światowego formatu: Bobem Margolinem oraz Bobem Brozmanem. Regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali bluesowych i gospel w Europie, m.in. w Niemczech, Francji i Anglii. Śpiewa mocnym, niskim, „czarnym” głosem i gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej, basowej. Magda Piskorczyk w Tarnowie zagra ze swoim trio, w którym wystąpi druga kobieta w zespole Aleksandra Siemieniuk (git. dobro).

21 sierpnia - Boryczka Trio, Osły
BORYCZKA TRIO - tarnowska formacja, która specjalnie na Festiwal Był Sobie Blues opracowała repertuar na bazie filmowej encyklopedii bluesa M. Scorsese. W ich wykonaniu usłyszymy najważniejsze utwory w historii bluesa.
OSŁY - eksperymentalny zespół w którym grają aż dwie perkusje. Grupa powstała w sierpniu 2007 roku. Założycielem jest skrzypek Martyny Jakubowicz Jan Gałach. Osły zaliczyli już kilka dużych imprez, m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Lauba Pełno Bluesa, Śląskie Brzmienie. Zespół właśnie nagrał energetyczną płytę z dużą dawką rock&rolla, którą również zaprezentuje na żywo w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 12:24:27
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html