To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Jedynka" ze sztandarem   -   12/6/2004
W Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste nadanie sztandaru oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej patrona szkoły Jerzego Brauna, którego imię gimnazjum nosi od czerwca ubiegłego roku. W uroczystości wzięli udział: szef SLD Krzysztof Janik, wicewojewoda małopolski Ryszard Pótorak, parlamentarzyści z regionu tarnowskiego, przedstawiciele kuratorium, władz kościelnych, miasta i powiatu oraz cała społeczność szkolna.

Ogloszenie

Gośćmi honorowymi byli bratankowie patrona szkoły: Teresa Braun i Juliusz Braun oraz dr Maria Żychowska, autorka publikacji poświęconych Jerzemu Braunowi.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej, odprawionej przez ks. biskupa Władysława Bobowskiego, podczas której poświęcony został sztandar szkoły. Następnie odsłonięto tablicę pamiątkową w holu budynku, na której znalazł się cytat "Godłem naszem prawda będzie, dobro w nas się ucieleśni", a obok niej umieszczony jest portret Jerzego Brauna. Na przeciwnej ścianie zawisła druga tablica przypominająca, że w tym budynku mieściła się w latach 1964 - 1999 Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika.

- Wiek XX był czasem gigantycznych przemian cywilizacyjnych i wielkich nadziei, a także kryzysów moralnych, politycznych i ekonomicznych oraz upadku autorytetów odgrywających bardzo ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Zaczął się nowy wiek XXI, a my ciągle żeglujemy wśród narastającego zagubienia ludzi i poczucia niepewności. Dlatego sylwetka wybranego przez naszą społeczność patrona Jerzego Brauna pomoże nam w wyborze tego, co jest w życiu rzeczywiście ważne, do czego warto dążyć, jakie cele i na jakich podstawach budować - podkreślał w swoim przemówieniu dyrektor Marian Gajda.

W ciągu ubiegłego roku szkoła intensywnie przygotowywała się do dalszych uroczystości. Organizowano konkursy poświęcone życiu i działalności patrona gimnazjum, poznawano jego poglądy, cechy charakteru, zainteresowania. Uczniowie obejrzeli w Tarnowskim Teatrze sztukę "Europa" napisaną przez Jerzego Brauna, a wyreżyserowaną przez jego bratanka prof. Kazimierza Brauna. Spotykali się również z dr Marią Żychowską, która jest odkrywcą i popularyzatorem działalności Jerzego Brauna.

Na zakończenie uroczystości młodzież przedstawiła program artystyczny - scenki z życia patrona związane z poszczególnymi miastami, w których tworzył i działał. Zaproszeni goście mogli również obejrzeć wystawę pamiątek dokumentujących życie Jerzego Brauna, publikacje jego autorstwa oraz fotografie i dokumenty. (TEKST I FOT. BAJA)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:28:17
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html