Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejne środki na drogi    -   14/8/2009
Wieści z Borzęcina
Gmina Borzęcin pozyskała w roku bieżącym kolejną dotację na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych tym razem dofinansuje zadania w gminie w kwocie 80 tysięcy złotych. Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy, to otrzymanie trzeciej promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych – tym razem w kwocie 300 tys. zł. Z kolei 373 tys zł kosztowała przebudowa drogi łączącej Borzęcin ze Szczurową – jak informuje „Kurier Borzęcki”, połowę kosztów sfinansuje strona rządowa, w ramach programu tzw. „schetynówek”. 6 sierpnia dokonano odbioru technicznego drogi.

Ogloszenie
>

Drogi dojazdowe do pól będą modernizowane
Gmina Borzęcin pozyskała w roku bieżącym kolejną dotację na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych tym razem dofinansuje zadania w gminie w kwocie 80 tysięcy złotych. -Jako, że udział własny gminy w ramach tego Programu wynosi 50 % na modernizacje dróg dojazdowych dysponujemy w tym roku kwotą 160 tysięcy złotych – mówi wójt gminy Janusz Kwaśniak –Zrealizujemy za tę kwotę około 800 metrów nowych nawierzchni wraz z podbudową.
Zdecydowano wspomniane środki finansowe wydatkować na modernizację odcinków dróg: „Zagumnie” Bielcza, „w stronę Czarnawy” Borzęcin, „Skotnik” w Borzęcinie od Przymiarek w kierunku Wisowatek.

Trzecia Promesa
Gmina Borzęcin pozyskała kolejną, trzecią już promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Tym razem w kwocie 300 tysięcy złotych. W dniu 24 lipca br. z rąk Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera odebrał ją Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. -Dotacja ta obejmuje 80 % wartości usuwanych szkód, 20 % to wkład własny gminy – mówi wójt Kwaśniak. –Wespół z radnymi zdecydowaliśmy, że wspomniane środki finansowe wydamy na odbudowę odcinków dróg: „Skotnik” w Borzęcinie - 1200 metrów, „Buczyna I – Buczyna II” w Przyborowie - odcinek 630 metrów oraz Bielcza - Biadoliny tzw. droga do stacji około 400 metrów.
Jest to już trzecia promesa pozyskana przez gminę w roku bieżącym. W sumie od początku roku na usuwanie skutków klęsk żywiołowych gmina pozyskała 750 tysięcy złotych.

Schetynówka oddana do użytku
Odbiorem technicznym w dniu 6 sierpnia br. zakończyła się przebudowa drogi łączącej dwie gminy: Borzęcin i Szczurowa. Dzięki pieniądzom z rządowego programu tzw. „schetynówek” w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011 zmodernizowana została droga Niedzieliska – Podszumin. Nowa nawierzchnia bitumiczna położona została na długości 1850 metrów, z czego 1480 metrów po stronie Gminy Szczurowa.
Inwestycja kosztowała ponad 373 tys. zł, z czego połowę kosztów sfinansuje strona rządowa, drugą połowę proporcjonalnie do wykonanych prac - samorządy Szczurowej i Borzęcina. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych DROMOST z Bochni.

Foto: przebudowana droga w Niedzieliskach
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947