Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   800 tys. na regulację rzek i prawie drugie tyle na edukacyjny projekt    -   14/8/2009
Pieniądze dla Dębna
800 tysięcy złotych na regulację newralgicznych odcinków rzek Niedźwiedź i Kisielina płynących przez gminę Dębno - to efekt spotkania samorządowców powiatu brzeskiego z wicemarszałkiem województwa małopolskiego Wojciechem Kozakiem i reprezentantami Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Natomiast ponad 730 tys. zł z programu Kapitał Ludzki otrzyma Gmina Dębno na realizację projektu edukacyjnego, z którego skorzystają dziesiątki uczniów szkół podstawowych.

Ogloszenie
>

Środki na regulację rzek
800 tysięcy złotych na regulację newralgicznych odcinków rzek Niedźwiedź i Kisielina płynących przez gminę Dębno - to efekt spotkania samorządowców powiatu brzeskiego z wicemarszałkiem województwa małopolskiego Wojciechem Kozakiem i reprezentantami Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń wodnych. –Nareszcie doczekaliśmy się reakcji na nasze monity w tej sprawie – wzdycha z ulga Grzegorz Brach, Wójt gminy Dębno.
O pieniądze na regulację rzek siejących po gwałtownych opadach deszczu prawdziwe spustoszenie w gminie, władze lokalne starały się od dawna. Z reguły Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, do którego te rzeki należą, miał jedną krótką odpowiedź: nie ma pieniędzy. Efekt był taki, że budżet państwa od lat wydawał potężne kwoty na likwidację zniszczeń spowodowanych przez nieuregulowane rzeki. –Gdyby zainwestowano w regulację raz a dobrze, na dłuższym dystansie byłoby to zdecydowanie bardziej opłacalne – powtarzano w gminie, ale pieniędzy na regulacje jak nie było, tak nie było.
Sytuacja zmieniła się dopiero teraz. Tegoroczna, czerwcowa powódź spowodowała straty w infrastrukturze gminnej na kwotę ponad 2 mln zł, a w ościennych gminach było podobnie. Zorganizowane na tę okoliczność spotkanie z reprezentantami władz wojewódzkich doprowadziło do podjęcia decyzji o wykonaniu najbardziej podstawowych prac jeszcze w tym roku. Regulacji zostaną poddane najbardziej narażona na działanie żywiołu odcinku obu rzek. Wprawdzie nie rozwiąże to problemu w całości, ale z pewnością nieco poprawi sytuacji. –Mamy nadzieję, że w kolejnych latach prace będą kontynuowane – komentuje wójt Gminy Dębno.

Edukacyjny projekt
Ponad 730 tys. zł z programu Kapitał Ludzki otrzyma Gmina Dębno na realizację projektu edukacyjnego, z którego skorzystają dziesiątki uczniów szkół podstawowych. Jednym pozwoli to nadrobić zaległości, inni będą mogli rozwijać swoje umiejętności.
W edukacyjnym przedsięwzięciu zaplanowanym w okresie od końca sierpnia bieżącego roku do końca czerwca 2001 roku wezmą udział uczniowie ośmiu szkół z terenu gminy Dębno (Porąbka Uszewska, Maszkienice, Biadoliny Szlacheckie, Wola Dębińska, Jaworsko, Sufczyn, Dębno i Łoniowa). W jego ramach będą mogli korzystać z dodatkowych zajęć z matematyki i języka polskiego, rozwijać swoje umiejętności w ramach kół zainteresowań obejmujących zajęcia teatralne, naukę języka angielskiego, przyrody czy też inne zajęcia o charakterze kulturalno-artystycznym. Do ich dyspozycji będzie także pedagog i psycholog. Program obejmuje ponadto możliwość udziału w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych oraz udział w wydarzeniach kulturalnych takich jak np. spektakle teatralne.
Dla uczniów z klas I-III przewidziano blisko 940 godzin zajęć z matematyki i ponad 860 godzin zajęć z języka polskiego. Uczniowie z klas IV-VI będą mogli skorzystać z 540 dodatkowych godzin matematyki.
Przypomnijmy, że wcześniej gmina uzyskała dofinansowanie na realizację programu wyrównywania szans edukacyjnych skierowanego do uczniów czterech gimnazjów działających na terenie gminy. Na ten cel przekazano ponad 480 tys. zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947